Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11081

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 hours ago, Cuminte(l) said:

Am gresit mult! Insa pot recupera!

 

Mai gresesc si parintii, Roap. Si ei sunt niste copii , mai mari , ce-i drept. Si da, cateodata se mai poate recupera intr-o oarecare masura. Dar sunt si situatii cand ce-i pierdut, pierdut ramane. Adesea mai actioneaza si legea compensatiei care mai repara pe parcurs...

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Narcisa said:

Mai gresesc si parintii, Roap. Si ei sunt niste copii , mai mari , ce-i drept. Si da, cateodata se mai poate recupera intr-o oarecare masura. Dar sunt si situatii cand ce-i pierdut, pierdut ramane. Adesea mai actioneaza si legea compensatiei care mai repara pe parcurs...

Inteleg cumva incotro bateti! Insa cred ferm ca nu e aceeasi situatie.

Siu exact ceea ce am de facut si trebuie sa pot!

Am sa rezolv mai elegant decat ati banui!

 

Link to comment
Share on other sites

Barcelona, totul ne merge ca pe roate sau ca pe roti, cine mai stie sau cui ii mai pasa? Radiem de fericire  si de optimism, acum nu ne mai certam ca nu avem cu cine, e mai mult loc la masa si portiile au crescut exponential. Drept pentru care  noi, cei trei   membri ai forumului,  ne intelegem mult mai bine ca odinioara , cat pe ce sa atingem perfectiunea in armonie.:convers:

Ne mai supara RoAp din cand in cand , ne ameninta ca nu mai plateste niciun creitar la intretinere, dar noi il lasam sa-si verse naduful, stim ca face asta rar, doar cand pierde la pacanele.  :math:

Si tu mai lasa abureala si fa-ne un raport amanuntit despre tine, cand, cum, ce,  cu cine, de la cine , pe cine etc.

Copiii astia, ii faci mari si ei te uita...:waiting:

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2023 at 10:19 PM, Narcisa said:

Si tu mai lasa abureala si fa-ne un raport amanuntit despre tine, cand, cum, ce,  cu cine, de la cine , pe cine etc.

Copiii astia, ii faci mari si ei te uita...:waiting:

 

 

Chiar m-as bucura sa pot oferi un raport atat de amanuntit, problema e ca uneori ma pierd in detalii si-acum incerc sa simplific multe lucruri.. e complicat sa fie simplu. :resent:

Dar ne descurcam, nu exista sa nu ne descurcam. :lol: Am o rutina de care vreau sa scap, prea mult confort e daunator. Eu le-as face pe toate si vreau sa le stiu pe toate ca sunt rezolvate fiindca-mi place stabilitatea, dar mai e mult pana acolo. Inainte disperam mai mult pe tema asta, acum sunt ceva mai intelept. :lol: Am avut mai multe probleme decat as fi vrut pe plan personal, asta m-a incurcat foarte mult in ultimul an, pe unele le-am solutionat si cu altele am devenit rabdator, alta cale mai greu sa existe.

In rest..nu stiu nici cand, cum nici atat, am uitat ce, cu nimeni, de la nimeni si pe nimeni ca-s deseori individualist din fire :lol:. Asta-i tot un raspuns in dodii, la fel cum ziceam si la inceput, chiar m-as bucura sa revin cu noutati cat mai lungi si mai detaliate intr-un viitor apropriat :quake:

On 2/3/2023 at 3:13 PM, Cuminte(l) said:

Salut! Totul ok?

salutaree, incerc sa pastrez macar ce stiu ca a ramas ok. :quake: Dar totul o sa fie ok, promit.:quake:

N-am mai vazut emoji-urile astea de multa vreme si abuzez subtil de ele :lol:

On 2/3/2023 at 9:50 AM, samsara said:

 

Barce toate bune la mine, încep ale bătrâneții, mai o durere, mai o scartiala, aia e:glasses:... Tu cum ești? 

 

 

Sami, si eu le am, m-am dat mai sportiv decat trebuia cu sala acum ceva ani si inca-mi caut genunchi si umeri noi. :lol: Ma alatur cu drag colectivului colectionar de alifii pentru incheieturi, la o adica. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tot un genunchi și eu, la mine e poveste mai de demult, de când cu sarcina. Și, acum la bătrânețe, începe sa doară. Dau cu colagen lichid de 2 luni și e mult mai bine :lol:

Bine, plus altele, dar nimic nou sub soare, de-ale vremii și vremurilor. Deci sunt foarte ok. Mă bucur că trăiești și tu :laughing:, să dai mai des pe aici! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Narcisa said:

Sami, asa-ti trebuie, tu ai vrut-o!:allwrong:

Mie-mi place 😁

Zăpadă mai am, se menține cu figurile astea... 

2 hours ago, Cuminte(l) said:

Salut! Ati vazut grozaviile din Orientul apropiat!

 

Am văzut. Grea încercare. Nici nu îmi pot închipui prin ce trec oamenii ăia :(:resent:. Dumnezeu să-i întărească! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...