Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11093

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut Aprige! La noi ca la nimeni!

Nici ostentatie, nici decenta! Nu ne iese!

Ar trebui sa ne hotaram intr-un fel sau altul!

Imi aduc aminte din 2018, parca, de un maimutoi de la trupele speciale, la un interviu de k***, care spunea in direct la protv ca e cea mai frumoasa meserie din lume. lunetist, deh. 

Atat ducea mintea lui!

Altfel, toate bune la tine? :d1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/25/2022 at 8:26 PM, Narcisa said:

Barcelona, ce vesti ne dai despre tine?

A fost un an impartit si imprevizibil care de-abia pe final s-a clatit si asta e cel mai mare motiv de liniste si speranta pentru urmatorul an. :quake: Dar da, imprevizibil si cu mai multe greutati decat m-as fi asteptat, dar toate sunt rezolvabile. Niste liniste caut si eu, asta e un factor foarte important. :lol:

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Barcelona said:

 cu mai multe greutati decat m-as fi asteptat, dar toate sunt rezolvabile. Niste liniste caut si eu, asta e un factor foarte important. :lol:

Of, Barcelona, sunt inerente greutatile in viata . Pentru ca ele vin aproape intotdeauna de la oameni, mai mult sau mai putin apropiati fiecaruia dintre noi.

Psihologia ne spune  ca„obstacolele sunt trepte către succes pentru cei care gândesc pozitiv şi sunt seminţe de depresie pentru pesimişti.”

Asta este, unii numaram treptele, altii semintele. Eu cred ca  depinde in mare masura si de locul in care ne-a lasat barza.

On 12/25/2022 at 9:10 PM, samsara said:

Narcisa cum ești? :daisy:

Sami, intr-un echilibru relativ, am abandonat treptele in favoarea lui Barcelona si numar cu sarg  semintele .

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Narcisa said:

 

Sami, intr-un echilibru relativ, am abandonat treptele in favoarea lui Barcelona si numar cu sarg  semintele .

Vine vespe acuși acasă, așa-i? 

Barce unde petreci sărbătorile? 

Eu sunt la părinți la Timișoara. Apollo s-a acomodat bine 😁

 

 

IMG-20221225-WA0004.jpg

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Narcisa said:

 

Asta este, unii numaram treptele, altii semintele. Eu cred ca  depinde in mare masura si de locul in care ne-a lasat barza.

 

Depinde enorm, vedem ce putem schimba. :quake: -> Iarasi trepte. :lol:

Sarbatorile le fac alaturi impreuna cu grupul de prieteni, nimic iesit din comun, am avut un an la dispozitie de seri patimase si-n ultimele zile am stat mai relaxati decat am fi crezut, lucru pe care nu as fi mizat. :lol: Suntem printre putinii care petreceau in noiembrie doar ca sa ne revenim in decembrie. :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Narcisa said:

Niscaiva detalii ar fi utile pentru cei cu imaginatie mai redusa...:lol:

am respectat cu strictete regula de aur: "nicio saptamana fara gratar" pana cand am ajuns s-avem mai multe in aceeasi saptamana :lol: suntem de sine statatori, tot ce facem e in propria ograda, fara implicatii externe, asa ca un gratar si o muzica e a mia parte pe langa ce fac unii si altii; noi suntem amatori declarati :quake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...