Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11093

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut pe toti! :d1:

Am luat o decizie. Nu am ezitat o secunda.

IC are propozitie din partea scolii pentru un colocviu(nu stiu amanunte inca) in Turcia.E pe lista scurta facuta de coordonator.

Adica Diriga. Care bineinteles e profa de mate! Nu glumesc. Chiar e profa de mate si e deosebita si desi ne stim doar prin mesaje este preferata mea in materie de dascali.

Vreau sa se loveasca de provocari. Maimuta a incheiat cu note maxime semestrul(cum e acum). Insa pe ultima suta. Si stie asta.

Vreau sa dea putin de greu. Ceva competitie.

Ceva comunicare in conditii de stres. Poate gresesc insa nu o aduc altfel la liman.

 Gresesc?

Trebuie sa ma interesez de Pass. Il are valabil pana in iulie. nu stiu cum e la turci. Vor doar certificat covid insa ea are ambele doze  facute. Si ceva la notariat, procura pentru coordonator. Asta e simplu.

Consider ca i-ar prinde bine asta. Nu intrebati ce cred eu despre zbor!

Insa cred ca trebuie!

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cuminte(l) said:

A avut dreptate Mithras! S-a dus vremea forumurilor!

Am sa ma achit de intelegerea cu V.

 

Sa inteleg ca ne-a sosit factura cu scadenta?

Poate ca unele au rezistat intemperiilor , RoAp,  noi n-am avut sansa asta. Am incercat , cativa dintre noi, o resuscitare, fara succes insa. Intelegerea la care faci referire a fost pentru acele vremuri , nu are valoare de contract. V. intelege asta, discuta cu ea si cu ceilalti care au dus greul de-a lungul celor 12 ani. Nu are rost sa platesti pentru ceva care nu mai functioneaza. Pentru ce si cat a fost suntem recunoscatori, RoAp.

Mai departe...valurile vietii ne vor rostogoli  fara mila pe fiecare . Mai tineti minte cine a zis ca viata este o boala letala? Pentru cazul in care , brusc, vom gasi usa incuiata, salut pe toata lumea deopotriva. Pe cei plecati, pe cei ramasi. Ganduri bune tuturor.  Ati fost refugiul meu nepretuit. Pana se va inchide, raman cu voi atat cat timpul va mai avea  rabdare.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Narcisa said:

Sa inteleg ca ne-a sosit factura cu scadenta?

Poate ca unele au rezistat intemperiilor , RoAp,  noi n-am avut sansa asta. Am incercat , cativa dintre noi, o resuscitare, fara succes insa. Intelegerea la care faci referire a fost pentru acele vremuri , nu are valoare de contract. V. intelege asta, discuta cu ea si cu ceilalti care au dus greul de-a lungul celor 12 ani. Nu are rost sa platesti pentru ceva care nu mai functioneaza. Pentru ce si cat a fost suntem recunoscatori, RoAp.

Mai departe...valurile vietii ne vor rostogoli  fara mila pe fiecare . Mai tineti minte cine a zis ca viata este o boala letala? Pentru cazul in care , brusc, vom gasi usa incuiata, salut pe toata lumea deopotriva. Pe cei plecati, pe cei ramasi. Ganduri bune tuturor.  Ati fost refugiul meu nepretuit. Pana se va inchide, raman cu voi atat cat timpul va mai avea  rabdare.

😔😭 

E unul dintre cele mai triste texte pe care le-am citit in ultima vreme. Despartirile sunt intotdeauna greu de indurat, poate cea mai grea parte a vietii. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Narcisa said:

Sa inteleg ca ne-a sosit factura cu scadenta?

Poate ca unele au rezistat intemperiilor , RoAp,  noi n-am avut sansa asta. Am incercat , cativa dintre noi, o resuscitare, fara succes insa. Intelegerea la care faci referire a fost pentru acele vremuri , nu are valoare de contract. V. intelege asta, discuta cu ea si cu ceilalti care au dus greul de-a lungul celor 12 ani. Nu are rost sa platesti pentru ceva care nu mai functioneaza. Pentru ce si cat a fost suntem recunoscatori, RoAp.

Mai departe...valurile vietii ne vor rostogoli  fara mila pe fiecare . Mai tineti minte cine a zis ca viata este o boala letala? Pentru cazul in care , brusc, vom gasi usa incuiata, salut pe toata lumea deopotriva. Pe cei plecati, pe cei ramasi. Ganduri bune tuturor.  Ati fost refugiul meu nepretuit. Pana se va inchide, raman cu voi atat cat timpul va mai avea  rabdare.

Frums scris, și dreptate 100%

Link to comment
Share on other sites

Treburile sunt in regula asa cum sunt acum. Nu sunt motive de schimbare fara vointa expresa a lui V. 

Pe mine ma interesa parerea dumneavoastra despre trimisul pustoaicei in Turcia. 

Insa vad ca v-am captat atentia!

Ca idee! V hotaraste pe munca ei! Eu ii acord sustinere(cu toate multele probleme generate de mine)!

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, samsara said:

Nu-mi vorbiți de despărțiri ca sunt foarte inegurata. A murit Zinuta mea si... Nu credeam sa fie atât de greu. 

Acum si voi vorbiți de despărțiri? 

Nu, nu, nu se poate.

Asa este! Nu se poate! Tu ai cincizeci de frati. Ar indrazni cineva sa te contrazica? Emo(de cincizeci de frati).

:flowers:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, samsara said:

Nu-mi vorbiți de despărțiri ca sunt foarte inegurata. A murit Zinuta mea si... Nu credeam sa fie atât de greu. 

 

Oooof, Sami,ce veste rea  ne dai!  Am trecut prin asta si inca de vreo 2- 3 ori. Doar cine nu stie cat te poti atasa de un astfel de sufletel nu te poate intelege. Din pacate , au viata scurta . Si noi suntem neputinciosi in fata mortii. A lor, ca si a noastra. Eu mi-am revenit greu, casa era goala, pustie, ca si sufletul meu, am plans mult de tot, a durut rau.

Ia-ti alta pisica, cat mai repede, toti trei veti suporta  mai usor socul. Anul trecut a murit si pisicuta lui Rubens, stii despre cine vorbesc. Sotul ei, francez, repeta intr-una , in hohote de plans „ mon ami, mon ami”. S-au dus la un centru de adoptie pentru pisici si au luat doua minunatii blonde, surori. Acum le-au pus pe facebook, la profilul lor.

Trece, cum trec toate in viata noastra, scumpa mea. Si Mitu nostru e batran, are vreo 12-13 ani, ma doare gandul asta.

Link to comment
Share on other sites

Va salut 😊

Da, Narcisa e greu tare si doare rau. Caut pisu mic acum. Vrem 2 de data asta 😅. Unul vreau sa semene cu ea, cu Zina, am găsit ceva, posibil. O pisica care seamănă cu Zina si abia ce a rămas gestanta. Vedem in 2 luni ce culoare, câți vor fi la număr puii ei, daca are si pentru mine. Si scumpi ca pret, ca is de rasa🥳. Dar vreau musai unul care sa-mi aducă aminte de ea, de Zina mea, deși ea era o maidaneza, o metisa. 

Între timp caut altul.

Ma învârt prin casa si nu-mi găsesc locul. 

19 hours ago, Cuminte(l) said:

Asa este! Nu se poate! Tu ai cincizeci de frati. Ar indrazni cineva sa te contrazica? Emo(de cincizeci de frati).

:flowers:

Am câțiva frați, e drept 🥳

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, samsara said:

 Vrem 2 de data asta

Bine faceti. Doi se simt mai bine, se antreneaza la joc, fac mai multa  miscare, au si ei familia lor. Noi pe Tuta n-am luat-o s-o pastram, intentionam s-o punem pe picioare, ca era lihnita de foame, si sa-i cautam un stapan. Dar , cand am vazut cat de bine i-a facut lui Mitu compania ei, cum o cauta prin casa, am hotarat s-o pastram. A insistat si Corina, din acelasi considerent. Si n-am regretat. Daca sunt de aceeasi varsta sau de varste apropiate, cu atat mai bine.

Link to comment
Share on other sites

Azi e ziua lui IC. 14 ani.

Este o figura maimutica. A venit acasa dupa ore cu un sfert de clasa. Bafta chioara e ca bona facuse niste stiuca cu mamaliga.

Au mancat de n-au avut aer. Am vrut sa le comand ceva. Pas. au cerut mujdei.

Copii buni, mi-e drag de ei.

Una dintre cele mai frumoase zile pentru mine!

I-am luat cadou o masina de cusut. Mini. Cam 300 de ron. Stie de la mine ca ma pricep la cusut si isi dorea.

Sunt doc in materie. La 16 ani lucram cu si depanam orice masina de cusut. Rodica 79. A avut cineva?

Mi-a placut tehnica.

Trebuie maine sa plec foarte dimineata cu slujba. Ne auzim!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...