Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

Da' mortu' asta cine-i ?

Esti rautacioasa sau mi se pare ?

 

Mortu' e forumul pe care incercam , fiecare dupa puteri , sa-l tinem in viata. Am vazut ca doresti si tu sa pui umarul. Si am apreciat asta.

Ti se pare, desigur.

 

 

 

:hatoff:

 

Al dumneavoastra!

 

:rade: Mithras, ti-a venit cenzorul!

Vezi , daca ai vrut sa sapi groapa mea, ai cazut singur in ea :rade: ! Pe de alta parte, bucura-te ca te citeste si pe tine cineva, si-nca cineva cu lupa! :haha:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11093

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

'neata ! Pregatit sa plec prin intuneric si ploaie.....aiurea, incerc sa-mi fac curaj ! :hugs:

 

 

:huh: Of. Chiar astept sa se schimbe ora, m-am saturat si eu de trezirile astea matinale...

 

 

Neata, si noi asteptam sa se schimbe ora :)

 

Tiiii, cata pofta de munca la tineretul de astazi :o: ! De-aia n-au bietii guvernanti bani sa-mi mareasca mie pensia si sa mi-o faca de-aia speciala... :sadwalk:

 

 

Sefule 5555, sa nu dea vreun sfant sa te legi de " sa-mi dea mie" , ca ai obiceiuri de-astea neortodoxe, o fi el pleonasm sadea sau cu nuante de, dar ce daca, daca l-am pus , iti faci si tu cruce , iti scuipi in san si mi-l lasi acolo, intelesu-m-ai :fingers: ?

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa micsorezi cantitatea amestecului de nisip cu ciment. Asta e secretul.

Eu nu astept sa se schimbe ora... :( Oricum, ma trezesc la 9. In schimb, seara, cand ajung acasa, voi fi avut prea multe ore de intuneric. Si ma deruteaza. Intotdeauna cred ca e mai tarziu decat e de fapt.

Apropo, care e rostul schimbarii orei? Nu am inteles niciodata. Uneori, credem lucruri doar pentru ca ni se par normale, pentru ca asa am fost crescuti sa credem. Dar daca nu sunt normale? Spre exemplu, sunt tari unde nu se schimba ora niciodata.

Link to comment
Share on other sites

Narcisa, ca sa imi fac curaj, eu sunt tanar sufleteste....merge asa ? :D:

 

Blue, Octavian Paler spunea ca âbatranetea incepe ca toamna. Cu melancolii, cu umbre care se lungesc, cu reverii si doruri vagi.â Poet, de! Eu zic ca batranetea incepe odata cu pensionarea. Eu asa am simtit, dar e o problema de atitudine , in ultima instanta. Tu , daca inca esti in campul muncii, esti la varsta a doua, carevasazica drum deschis si cale lunga. De fapt, omul nu are trei varste, ci fix sapte: scutece, examene, nebunii, note de plata, retete medicale, internari, testamente. :D: Exemplificand : bebe anonim, Barcelona, Asimetric, Vesperala, 007, Narcisa la ultimele doua categorii.

Link to comment
Share on other sites

Narcisa la ultimele doua categorii.

 

si aici te lacomesti! fereste-o ,Doamne , pe preasupusa ta narcisa si n-o lasa sa devina prea plicticoasa in vorbire crezand tot timpul ca ea are solutia cea mai buna pentru toate problemele din familie. nu o lasa sa creada mereu ca e de datoria ei sa se amestece ca mararul in ciorba in toate situatiile tuturor prietenilor , cunoscutilor, vecinilor de pe scara, membrilor de pe acest forum. :pray:

Edited by Mithras
Link to comment
Share on other sites

E la pensie, are tot dreptul ! :lol:

 

Sa crezi tu ca se uita cineva la drepturile mele :uf: ! Se trezeste periodic simtul civic in desteptul asta de Mithras , si-n loc sa-mi spuna si el mai in soapta ce-are de spus, cand ii bate lui gongul striga-n gura mare in ditamai multimea... :sadwalk:

 

E greu serviciul tau, Blue, naveta grea?

Link to comment
Share on other sites

Sami, cum te descurci cu dulceata de gutui, cat timp o fierbi, ce alte vraji ii mai faci, ca mie mereu imi joaca feste, o pun fluida in borcane si-o gasesc cand se raceste tare beton... :resent:

Nu am facut decat o data, cred ca a iesit ok, dar fiersesem prea mult, ca nu stiam inca secrete, era prima oara, si a iesit mai rosioara compozitia. Si am ramas doar la o singura incercare ... M-am lasat pagubasa, nu de alta, dar n-am loc in casa pentru depozitat si daca le fac, le mananc si nu e bine :imao:

 

Ziua buna voua!

Link to comment
Share on other sites

:lol: S-a rezolvat onorabil.

Eu incerc sa jobuiesc, azi nu prea am stare. Ce ceai sa beau sa-mi linisteasca matele? Ce urat suna... Am niste crampe de ieri de ma sageata din cand in cand pana-n umar, dar nu inteleg de la ce. O indigestie? :o: Batranetile...

Link to comment
Share on other sites

Vespe, auzi ce zice Sami? Asa ca, gata, o rezolvaram si pe-asta, lasi acasa maclavaisul ala care-a iesit , ca tu oricum n-ai voie sa mananci. Mananc doar eu intreaga productie.

Am slabit 3 kg in mai putin de o luna, deci am voie... :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Ceai de cimbru, Sami, 1-2 cani pe zi. StimuleazÄ si imbunatateste digestia, calmeazÄ colicile abdominale , are proprietati antinflamatorii si antiseptice. Infuzie.

Multumesc, parca am pe undeva niste cimbru sa-mi fac in seara asta, e ceva mai bine, dar inca nu functionez normal.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca esti pusa pe glume in seara asta ! :rolleyes:

 

Pai? Parca ziceai ca ti-e greu cu sculatul de dimineata cand pleci la lucru, de-asta intrebai.

Nu trebuie sa raspunzi , desigur, in general, noi mai stim cate ceva unii despre ceilalti, stim ce si unde lucreaza fiecare, bunaoara, ce secret sa fie, in felul asta ne mai putem ajuta cu cate-un sfat, sa zicem ...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...