Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11093

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mithras, eu n-am putut urmări tot ce s-a întâmplat, doar am reţinut comentariile legate de intrarea într-un cont de către altcineva decât titularul lui.

În legătură cu asta, am spus 3 chestii pe care le ştiu sigur:

 

-într-un cont se poate intra doar cu parola titularului

-dacă se sparge contul şi se intră fără parola titularului, acesta nu mai poate intra în cont cu parola lui

-vespe nu ştie parolele userilor, nu are cum (nici Narcisa, evident).poate mama omida :D:

 

(am exclus ipoteza în care cineva îşi lasă contul deschis şi o rudă, o cunoştinţă etc aflată prin preajma calculatorului cască gura pe v.com, pt că pare mai mult decât SF că s-ar apuca să scrie ceva în locul titularului.Şi chiar dacă ar face-o, acesta ar depista imediat, ar lua măsuri şi ar explica ce s-a întâmplat.de ex:copilul meu a scris pe topicul cu vremea că-i e lene să-şi facă temele)

Link to comment
Share on other sites

de ce ar face asta? :huh:

 

glumeam sefule . vroiam sa spun ca nu e nicio logica si nu vad ce sanse de reusita ar fi avut inscenarea. seara buna! :hatoff: .

 

 

Mithras, eu n-am putut urmări tot ce s-a întâmplat, doar am reţinut comentariile legate de intrarea într-un cont de către altcineva decât titularul lui.

În legătură cu asta, am spus 3 chestii pe care le ştiu sigur:

 

-într-un cont se poate intra doar cu parola titularului

-dacă se sparge contul şi se intră fără parola titularului, acesta nu mai poate intra în cont cu parola lui

-vespe nu ştie parolele userilor, nu are cum (nici Narcisa, evident).poate mama omida :D:

 

(am exclus ipoteza în care cineva îşi lasă contul deschis şi o rudă, o cunoştinţă etc aflată prin preajma calculatorului cască gura pe v.com, pt că pare mai mult decât SF că s-ar apuca să scrie ceva în locul titularului.Şi chiar dacă ar face-o, acesta ar depista imediat, ar lua măsuri şi ar explica ce s-a întâmplat.de ex:copilul meu a scris pe topicul cu vremea că-i e lene să-şi facă temele)

 

inteleg si multumesc , doamna. cred ca acum stim cine este adevaratul autor al mesajelor. domnul cu gunoiul . cum ati zis: lipseste noima.

noapte buna! :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

De cate ori a fost banat si primit inapoi? Dar asta deja nu-i treaba mea.

 

tot de atatea ori de cate a pledat narcisa in cauza. ca si in cazul pnv, galapagos. mereu le-a gasit scuze.

doamna , o anumita intamplare petrecuta pe acest forum cu un anume user venerabil banat pe IP a determinat-o pe narcisa sa pledeze mereu impotriva banarii definitive. dar si acest tip de banare isi are rostul ei.

Edited by Mithras
Link to comment
Share on other sites

oameni buni ce se intampla aici ca eu sunt in ceata?

 

saru' mana! :hatoff: pe scurt a avut loc o manifestare de culise. cu aceasta ocazie narcisa a fost promovata la rangul de mare haker . pentru violare de domiciliu si proliferare de obscenitati. am intervenit in cauza cu o contestatie pe motiv ca ea nu poseda speraclu. s-a dovedit ca nu si-a meritat postul si nici scuze nu si-a cerut. performanta apartinea de fapt victimei. sau oricui altcuiva de la sectia psihiatrie. narcisa a avut de ales intre streangul fara sapun si sucitul capului. a ales intorsul spatelui.

Link to comment
Share on other sites

Mai oameni buni, nu ati sesizat care e misculatia? Pai, o minte mintoasa (malefica, diabolica, cum doriti sa-i spuneti) a sesizat ca forumul, fara Vespe, e pe cale sa sucombe, a semanat zazania, un fel de piatra aruncata in balta. Cativa , oameni de buna credinta, sau creduli, v-ati aruncat hainutele de pe voi, si asa, goi-goluti, v-ati runcat s-o recuperati.

 

cherchez la femme :D: :D: :D:

Edited by illudere
Link to comment
Share on other sites

Mai oameni buni, nu ati sesizat care e misculatia? Pai, o minte mintoasa (malefica, diabolica, cum doriti sa-i spuneti) a sesizat ca forumul, fara Vespe, e pe cale sa sucombe, a semanat zazania, un fel de piatra aruncata in balta. Cativa , oameni de buna credinta, sau creduli, v-ati aruncat hainutele de pe voi, si asa, goi-goluti, v-ati runcat s-o recuperati.

 

cherchez la femme :D: :D: :D:

 

:hatoff: frate, jenanta situatie. sa faci in mijlocul curtii si sa dai vina pe vecini. vorbim de oameni maturi, cu studii inalte.

 

 

barcelona: nu stiu de ce, stiu doar cine. in facultate cursul de psihiatrie mi-a scapat. era ziua lui illudere si-am mers la una mica. :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

ziua buna tuturor

 

Desi nu m-am dumirit 100% despre ce e vorba, eu zic ca e suficient de dezbatut subiectul.

 

E soare, e frumos afara, treceti la un subiect mai vesel. ...parerea mea.

 

:hatoff:

 

daca erati afectat dumneavoastra eu ziceam ca dumneavoastra acum si dumneavoastra procedati ca mine . ma asteptam la alta reactie. si mai demult.

 

aveti numai pareri sau si butoane? s-a rezolvat situatia si nu stiu eu?

 

..

..

sau asta

..

 

se pare ca a fost mai rapid in luarea masurilor. cand zic masuri ma refer la cele minime. la sters. sunt atatea astfel de postari si va rezumati la pareri? lasati boul macar sa geama daca scartaie caruta.

Edited by NightShift
eliminat citate cu manifestari xenofobe
Link to comment
Share on other sites

hmm... Nici pe departe nu sunt singurul in masura sa iau acele masuri, dar mi se pare ca sunt singurul luat la raspundere. (OK, spun asta fara sa fi verificat tot forumul din scoarta-n scoarta). Daca s-au sters postari, nu am de unde sa stiu continutul lor. Deci nu stiu sursa scandalului. Logic.

 

Insa o sa urmaresc postarile citate si RoAp va lua o saptamana de suspendare.

Stiu, pedeapsa e venita cu intarziere, dar asta e. Am si eu problemele mele si nu sunt intotdeauna pe faza.

 

:hatoff:.

Link to comment
Share on other sites

hmm... Nici pe departe nu sunt singurul in masura sa iau acele masuri, dar mi se pare ca sunt singurul luat la raspundere. (OK, spun asta fara sa fi verificat tot forumul din scoarta-n scoarta). Daca s-au sters postari, nu am de unde sa stiu continutul lor. Deci nu stiu sursa scandalului. Logic.

 

Insa o sa urmaresc postarile citate si RoAp va lua o saptamana de suspendare.

Stiu, pedeapsa e venita cu intarziere, dar asta e. Am si eu problemele mele si nu sunt intotdeauna pe faza.

 

:hatoff:.

 

domnule, nu strict la dumneavoastra m-am referit. nici la cazul in speta. nu aveati ce masuri sa luati in cazul narcisei. nici in al meu. narcisa nu a reclamat nimanui. fara reclamatie nu exista prejudiciu. eu m-am ferit s-o fac, sa nu implic oamenii in conflict cu un individ de teapa celui in cauza. ma refer la sefi. exista riscuri. am reclamat vesperalei, i-am expediat cele doua mesaje care mi-au fost destinate. din cate cunosc, nici politia n-ar trece usor peste spargerea unui cont .

 

cat despre programul zilnic, permiteti sa mi-l fac singur. nu ma trimiteti dumneavoastra la plimbare. daca sotia dumneavoastra ar fi fost in locul alei mele, tot asa ati fi zis? :hatoff:

Edited by Mithras
Link to comment
Share on other sites

ziua bună, dragii mei

 

se pare că v-am lipsit. :)

 

 

De cate ori a fost banat si primit inapoi? Dar asta deja nu-i treaba mea.

:rolleyes: Uneori e bine să aperi un om, alteori chiar nu merită. RoAp a revenit de câte ori Narcisa a insistat să ridic banul.

 

De fapt printre numele grele "apărate" de Narcisa se află chiar şi al tău, Luc.

Ea mereu v-a considerat de bună credinţă. Uneori a avut dreptate. Nu şi în cazul lui RoAp.

Ca să evit să o necăjesc pe ea, l-am tot readus şi e greşeala mea că l-am lăsat în forum pe o perioadă în care eu am lipsit atât de mult.

 

 

 

 

din cate stiu eu acces la mesajele personale de pe forum are numai vesperala. le va vedea si le va compara, poate reuseste sa afle ceva.

Cel care a primit mesaje nedorite putea să blocheze oricând astfel de expedieri dacă dorea, întrucât în mesagerie toate mesajele au clar scris "blochează/block PM". Cui nu îi convine un mesaj poate bloca primirea altor mesaje de la contul respectiv.

 

În plus, RoAp spune deseori parolele sale oricui/te-ai mira cui (şi Luc deja ştie că aşa este), deci nu e neapărat vorba despre vreo "spargere", în cazul redus la absurd că ar fi intrat altcineva pe acolo.

 

 

 

PS: Indiferent ce ar conţine mesajele, eu nu aş avea cum să ştiu/verific dacă au fost sau nu trimise de către userul X sau de către altcineva.

 

În plus, aceste mesaje sunt "personale", aşa că puteţi să le stăpâniţi sănătoşi :think: , nu am de gând să le citesc..

PPS: O să rezolv problema cu RoAp în felul meu...

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Uneori e bine să aperi un om, alteori chiar nu merită. RoAp a revenit de câte ori Narcisa a insistat să ridic banul.

De fapt printre numele grele "apărate" de Narcisa se află chiar şi al tău, Luc.

Ea mereu v-a considerat de bună credinţă. Uneori a avut dreptate. Nu şi în cazul lui RoAp.

Ca să evit să o necăjesc pe ea, l-am tot readus şi e greşeala mea că l-am lăsat în forum pe o perioadă în care eu am lipsit atât de mult.

În plus, RoAp spune deseori parolele sale oricui/te-ai mira cui (şi Luc deja ştie că aşa este), deci nu e neapărat vorba despre vreo "spargere", în cazul redus la absurd că ar fi intrat altcineva pe acolo.

Ma bucur ca Narcisa m-a aparat. Dar de data asta sunt nevinovata. Nu am acuzat-o pe Narcisa, nici nu mi-a trecut prin cap. Eu l-am acuzat tot timpul pe el. Nu am inteles niciodata de ce i-am fost toti atat de incomozi.

Da, nu te contrazic, obisnuieste sa dea parole.

 

In rest, astept topicul despre Polonia. :kiss_the_star:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...