Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Mâna care-au dorit sceptrul universului si gânduri

Ce-au cuprins tot universul, încap bine-n patru scânduri..."

 

 

Omu' asta de ce n-o fi numarat bine scandurile alea, :o: a mai sarit din ele si eu m-am luat dupa el, sa intru acum la-ncurcaturi :resent: Mai ales ca eu doresc fund dublu, sa nu ma ia frigu' pe dedesubt. :blush-1:

Bag seama , el si-o fi dorit vedere la teiul ala, dar tot nu iesim la socoteala... :hm:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Frumos, ce sa mai zic! :resent: Dar n-are marca de studii si nici pe cea de buna-cuviinta. Din categoria :"Iar vine valul, iar ne pierdem calul." De parca-am mai avea de unde pierde...:(

 

colega, iti trag atentia ca se face vorbire despre castraveti, nu despre banane. castravetii sunt niste legume absolut banale si deci inofensive, bananele sunt fructe exotice cu pretentii. :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

colega, iti trag atentia ca se face vorbire despre castraveti, nu despre banane. castravetii sunt niste legume absolut banale si deci inofensive, bananele sunt fructe exotice cu pretentii. :hatoff:

 

Auzi, eu vreau sa-l gonesc pe RoAp cu castravetele si-apari tu cu bananele? Luati-va rapid produsele de pe taraba noastra, ca pun mana pe vatrai! :ang:

 

 

Mitras vis-a-vis Narcisa ringul de acasa s-a mutat pe forum :rade:

 

Si tu ce-ai de razi de noi, poemule, iaca, nu ne mai incape bucataria, pai eu ce sa fac daca Mithras nu-si expune clar ideile si, pe deasupra, le interpreteaza anapoda pe-ale mele? Ca s-arati ca batul e stramb , pui alaturi unul drept, nu faci o expunere pe zece pagini ! Si nu ma mai zapaciti de cap, era sa zic ca langa un bat stramb pui alaturi un castravete drept, sarirati voi iute cu soparla , ca altceva de treaba nu va gasiti!

Link to comment
Share on other sites

Auzi, eu vreau sa-l gonesc pe RoAp cu castravetele si-apari tu cu bananele? Luati-va rapid produsele de pe taraba noastra, ca pun mana pe vatrai! :ang:

 

 

 

 

Si tu ce-ai de razi de noi, poemule, iaca, nu ne mai incape bucataria, pai eu ce sa fac daca Mithras nu-si expune clar ideile si, pe deasupra, le interpreteaza anapoda pe-ale mele? Ca s-arati ca batul e stramb , pui alaturi unul drept, nu faci o expunere pe zece pagini ! Si nu ma mai zapaciti de cap, era sa zic ca langa un bat stramb pui alaturi un castravete drept, sarirati voi iute cu soparla , ca altceva de treaba nu va gasiti!

vorba multa saracia om...ului :rade:

Link to comment
Share on other sites

Ma mananca dejtele sa scriu ceva da, ma abtin.

 

Iote la el, cu dejtele lui, :o: adica il face taran pe omu' meu, :ang: habar n-ai tu, RoAp, ca Mithras are demult bocanci , si taica-sau tot bocanci a avut, numai bunicu-sau a purtat opinci cu obiele. Dar a renuntat la ele de la un timp, ca mereu se-mpiedica in nojite, nu reusea sa le faca nod si se desfaceau la fiecare pas. :blush-1: Mai are Mithras si cravata, de-aia cum poarta boierii cei mari, si camasa cu butoni are! :cheer: Butonii sunt ei cam decojiti , dar nu se vede problema, ca-i poarta cu partea scorojita spre interior . Papion pentru blugi nu i-am mai cumparat, i-am facut eu cateva din niste resturi de fundite si din niste carpe colorate pe care le-am gasit prin casa. Are o groaza, uni, cu buline, in carouri... De cate ori imi croiam eu cate-o rochie, opream cate-o fasie si ii faceam si lui papion, sa fim asortati cand ieseam pe strada... :yahoo: Uite, v-arat si voua cum am procedat:

 

http://www.youtube.com/watch?v=SFmEXQEnh-Q

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Comunitatea hoților români de pretutindeni a luat o hotărâre fără precedent: în semn de protest la adresa atitudinii Germaniei față de ambițiile europene ale României, „pianiștii” noștri de pretutindeni s-au decis să plece cu toții din Italia, Spania sau Marea Britanie și să-și practice meseria exclusiv pe spatele nemților." :rade:

 

"Decizia a fost întâmpinată cu aplauze și urale de autoritățile din Spania sau Italia, însă, în același timp, cu îngrijorare de un oficial de la Dacia, nemulțumit de posibilitatea ca, de acum încolo, străzile din România să fie populate doar cu mașini nemțești."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...