Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am luat amenda azi, pentru un bilet de autobuz expirat de cateva minute...Nu am protestat (desi ar fi trebuit, pentru ca asteptasem autobuzul ala 20 de minute). Seara am fost la dispecerat si cretinele alea doua nu erau pe-acolo. Dar maine, daca nu gasesc procesul verbal (sau ce naiba o fi ala) la sediul lor, ii bag in sedinta si le fac plangere pentru ca vreau sa platesc amenda, dar nu sunt lasat (daca o amenda este platita in termen de 48 de ore, se reduce la jumatate).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am luat amenda azi, pentru un bilet de autobuz expirat de cateva minute...Nu am protestat (desi ar fi trebuit, pentru ca asteptasem autobuzul ala 20 de minute). Seara am fost la dispecerat si cretinele alea doua nu erau pe-acolo. Dar maine, daca nu gasesc procesul verbal (sau ce naiba o fi ala) la sediul lor, ii bag in sedinta si le fac plangere pentru ca vreau sa platesc amenda, dar nu sunt lasat (daca o amenda este platita in termen de 48 de ore, se reduce la jumatate).

 

Cum a ramas, sefule, ai reusit sa platesti amenda in termenul respectiv?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
pentru o soacra :rolleyes:

 

Unuia i-a murit soacra si i-a scris urmatorul epitaf:

"Doamne primeste-o cu aceeasi bucurie cu care ti-o trimit eu"

 

..........................

Din dragoste de soacra

 

 

Ion vede pe soacra sa mergand cu bicicleta:

- Unde mergi mama draga?

- La cimitir.

- Si cine aduce inapoi bicicleta?

 

Hopaaa, presimteam eu c-o sa incep sa ma simt rau, dar credeam ca va mai fi un bob zabava, parca termenul expira in 2014! :rules: De la bicicleta luati-va gandul, ca bisnita se face si la etajele superioare, nu numai la parter :cent:

Link to comment
Share on other sites

:uf: In timp ce Sami trage spuza pe Brasovul ei, Asimetricu pe Dobrogea lui, pe Mithras il apuca amuzamentul pe seama inteligentei oltenesti! Mai, Mithras, tu pe la chat nu citesti, nenea, eu incerc sa ne scoatem acolo ceva merite si tu ii dai inainte cu bancurile alea dedicate... :allwrong:
Link to comment
Share on other sites

Ba esti o scumpica! :airkiss:

Multumesc Narcisa, doar ca ma simt exact cum ziceai " un leu cu picioare de lemn" si nu pot sa trec in starea mea naturala, interioara pe care o simt, adica sunt plina de forta dar is prea timida, nesigura mama ei stie de ce?!

 

:uf: In timp ce Sami trage spuza pe Brasovul ei, Asimetricu pe Dobrogea lui, pe Mithras il apuca amuzamentul pe seama inteligentei oltenesti! Mai, Mithras, tu pe la chat nu citesti, nenea, eu incerc sa ne scoatem acolo ceva merite si tu ii dai inainte cu bancurile alea dedicate... :allwrong:

Incep si eu sa ma simt la bancurile cu soacrele. Daciana a primit un bilet

post-282-1351321319_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samsara' date='Oct 27 2012, 10:02 AM' post='326091'

 

Daciana a primit un bilet

 

Ce eeee? Ce faceeeee? :rade:

Maaai, pai ce faceti voi acolo, de ce mai exista legi , regulamente, intelegeri intre parinti si alte asemenea, sa le-ncalce postasul pe toate? :rade:

Una peste alta, ca sa fie mai convingator, tanarul indragostit pune la picioarele Dacianei tot ce-a acumulat: un N mai atipic, niste virgule care seamana izbitor cu punctele, nelipsita inima romantica...

Link to comment
Share on other sites

Ca sa vezi, domnule!

Incepand cu 1 Noiembrie, prin Ordonanta de Guvern, preotilor nu li se mai impoziteaza salariile, ca oricum le aveau mai mari ca ale profesorilor, iau bani cu orice ocazie de la vii si de la morti ( botez, nunta, inmormantare, parastas, sfestanie ) fara a da nici o chitanta si fara impozit!

Stau si ma intreb cate puteri sunt in stat, cred ca toti au uitat de BOR, sau au prea multe pacate si vor sa si le spele cu bani!

Link to comment
Share on other sites

Ca sa vezi, domnule!

Incepand cu 1 Noiembrie, prin Ordonanta de Guvern, preotilor nu li se mai impoziteaza salariile, ca oricum le aveau mai mari ca ale profesorilor, iau bani cu orice ocazie de la vii si de la morti ( botez, nunta, inmormantare, parastas, sfestanie ) fara a da nici o chitanta si fara impozit!

Stau si ma intreb cate puteri sunt in stat, cred ca toti au uitat de BOR, sau au prea multe pacate si vor sa si le spele cu bani!

 

Chiar asa ? :uf: Atat de rau am ajuns incat sa le plangem popilor de mila? Pune la numar si acatistele, Big. Isi fac ei parte cu prisosinta , ca doar sunt cu mana pan' la cot in butoiul cu miere. Si in opere de binefacere rar vezi vreunul implicat. Cat despre munca grea , responsabilitati, daca se implinesc rugile preacredinciosilor bun si milostiv e Dumnezeu si mester preacucernicul parinte, daca nu, e vina clientului ca are pacate prea multe , nu s-a rugat cum trebuie , n-a tinut posturile ... Asta legat de vii. Mortii nu sunt ,prin natura lor, prea pretentiosi, vin gata pregatiti , stau drepti acolo, in cutie, le place slujba sau nu, contestatie oricum nu fac.

Link to comment
Share on other sites

Vin Mosii de Iarna, numai la o singura parohie, a noastra, pe trei serii, incepand cu orele 4am. vin cel putin 1000 de oameni care lasa fiecare min.5 RON, deci total in 7 ore de munca cei trei preoti strang 5.000RON si asta intr-o singura biserica, dar in tot orasul, dar in toata Romania?

Link to comment
Share on other sites

Nu m-ar mira ca in viitorul foarte apropiat sa accepte si plata cu cardul.

Si bonuri de masa s-ar putea sa inceapa sa primeasca , pot să instaleze bancomate la intrare!

Se apropie alegerile,Biserica se bucură de un procent uriaș de încredere și se poate face campanie lejer cu ajutorul preoților în răndul maselor de credincioși nu-i așa....?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
:rade: :rade: :tea:

 

Ce razi, poemule, ce razi? :huh: Cumperi niste roti de masini straine, le dam ieftin in targul de la Romanesti! :D: :cent:

Si mai zice Asimetricu' nostru ca n-avem noi , oltenii, puncte turistice si nimic atractiv, :uf: n-o fi atractiv, ca ne-a scapat aspectul estetic, dar practic este, pragmatismul conteaza, atata lucru stim si noi, ne-a invatat nevoia, de......

Vindem ieftin, neamuleeeee! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Ce razi, poemule, ce razi? :huh: Cumperi niste roti de masini straine, le dam ieftin in targul de la Romanesti! :D: :cent:

Si mai zice Asimetricu' nostru ca n-avem noi , oltenii, puncte turistice si nimic atractiv, :uf: n-o fi atractiv, ca ne-a scapat aspectul estetic, dar practic este, pragmatismul conteaza, atata lucru stim si noi, ne-a invatat nevoia, de......

Vindem ieftin, neamuleeeee! :yahoo:

 

:airkiss:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Azi, la un tren InterRegio Craiova-Bucureşti afişajul electronic arăta, de la locomotivă începând, vagoanele 5, 3, 2, 1... Şi eu aveam nevoie de nr 4! Aşa că mă apuc să întreb un impiegat de pe peron:

- Vagonul 4? cum dau de el?

Calm, omul îmi răspunde:

- Număraţi de la locomotivă 1, 2, 3, 4...

- Sigur? întreb eu circumspectă... Afişajul vagonului arată altceva....

- Sigur, doamnă... Aaa... nu, nu cel cu lumini. Vedeţi că scrie, uite, cu creta pe vagon! :blink: :puf:

Link to comment
Share on other sites

:rade:

Si Asimetricu' sustinea sus si tare ca n-au oltenii obiective turistice . :glaugh: Pai, daca nu sunt, nu sunt , c-a uitat Dumnezeu sa ne dea si noua cand a fost la impartanie, dar avem umor si ne descurcam de minune in orice situatie, cu randament maxim si cheltuieli minime. O creta, cat sa coste? Desi, daca stau si gandesc mai adanc, putem anula toate costurile scrijelind artistic cu cuiul. Cuiul costa mai putin si are o durata de valabilitate mai mare. :yes:

Link to comment
Share on other sites

Azi, la un tren InterRegio Craiova-Bucureşti afişajul electronic arăta, de la locomotivă începând, vagoanele 5, 3, 2, 1... Şi eu aveam nevoie de nr 4! Aşa că mă apuc să întreb un impiegat de pe peron:

- Vagonul 4? cum dau de el?

Calm, omul îmi răspunde:

- Număraţi de la locomotivă 1, 2, 3, 4...

- Sigur? întreb eu circumspectă... Afişajul vagonului arată altceva....

- Sigur, doamnă... Aaa... nu, nu cel cu lumini. Vedeţi că scrie, uite, cu creta pe vagon! :blink: :puf:

 

Asa-s calatoriile. Cu peripetii.

Zi-ne de urbe mai bine, multumita?

 

:hatoff:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...