Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11093

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Binisor, Sami. Ma lupt cu morile de vant, cu trei primarii, cu sistemul, cu statul paralel, cu cine apuc si eu pana-mi soseste trenul. Avionul, mai bine-zis, ca-n sus ma trage ata. Sau metroul, c-o s-o iau intai in jos, apoi spre albastrele zari... In fine, ma hotarasc eu atunci , mai am ceva timp.:pray:

 

Link to comment
Share on other sites

Neata buna voua :)

Eu ma bucur de toamna care incet-incet se instaleaza. Peste zi e inca foarte cald, chiar si noaptea la bloc se resimte caldura. Dar berzele si randunelele au plecat, dimineata si seara este mai racoare, se lasa intunericul mai devreme, copacii incep sa se coloreze. Banuiesc o toamna frumoasa :)

Link to comment
Share on other sites

Inca un pic si votam...

In rest, mai e putin si incepe treaba cu studentii, unii de acasa, altii fata in fata...

 

O struto-camila, daca nu cumva or inchide iar buticul.

 

 

Sper ca sunteti bine!

Link to comment
Share on other sites

Miercuri bacoviana :)

Vespe, banuiesc ca nu e usor, mai ales la profesorii mai in varsta. Am vazut si la clasa Dacianei ca au mai fost probleme pe online, dar incepe toata lumea sa-si intre in ritm. Nu ca as fi de acord cu scoala online, pentru mine e o porcarie, dar e parerea mea, buna, rea, mi-o asum. Chiar si Daciana imi da dreptate, ea vrea la scoala fizic.

Link to comment
Share on other sites

Probabil tine si de varsta, dar teoretic ma descurc binisor cu computerul de multi ani.

Totusi nu imi place predarea online, desi e mai mare confortul, nu mai faci ore pe drum cu dus-intors de la munca si altele aferente, nu-ti mai fura telefonul in autobuz si ai frigideul aproape cand ti-e foame.

 

E mai complicat sa ai feedback, si asta nu e ceva lesne de depasit.

Cu copiii, banuiesc ca e si mai greu, macar studentii au deja un stil format de invatare.

Azi fug la Narcisa, are bunatati... :mg-vespe::tapabocas: tren si masca, o combinatie proasta...

Link to comment
Share on other sites

Sami, Corina si sotul ei nu sunt greu de multumit, daca le pregatesti baza,   adica sarmale , chiftele si prajituri e suficient. In rest, musai ciorbita de dragavei cu vreun fel de tocanita pentru ziua de post, ei vin de obicei vineri si pleaca duminica. Acum am facut si niste carnati oltenesti, sa aiba pana la lasarea postului de Craciun, , noi le zicem trandafiri, am pastrat  niste mate subtiri la congelator.

Cat despre predarea online, stres mult si eficienta putina. Surogat, rele vremuri pentru elevii de acum!

On 10/6/2020 at 11:17 AM, Narcisa said:

 

 

Edited by vesperala
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Disparuse chatul, intr-adevar. Si scria pe el ca eu l-am sters in luna iunie, desi are postari din octombrie...

 

Ciudat, cu atatea upgradeuri de server si forum, incep sa cred ca putine lucruri functioneaza cum trebuie pe aici.

 

 

 

Hm, am o banuiala ca si-a varat Narcisa nasucul in laptopul meu si a sters chatul incercand sa stearga postarea de mai sus.

Drept o fi? :tapabocas:

Link to comment
Share on other sites

Asa, asa, ia vedeti voi cum ajungeti la acarul Paun! Eu nu marturisesc nimic pana in momentul cand o veni popa balanganind catuia aia cu tamaie. Si daca vreti sa stiti adevarul,  aflati ca l-am surprins pe RoAp, alias Cumintel, cand a bagat chatul ala care lipseste la inventar intr-un rucsac si s-a facut nevazut cu el cu tot. Dupa cca 5 minute s-a intors si-a luat si edit-ul . L-am inregistrat cu telefonul.  Ia faceti voi bine si puneti camera de luat vederi , sa nu mai dati vina pe mine :ang:! Si puneti edit-ul la locul lui, daca vreti sa nu va mai sparg strachinile!:allwrong::ok:

 

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2020 at 11:17 AM, Narcisa said:

Sami, Corina si sotul ei nu sunt greu de multumit, daca le pregatesti baza,   adica sarmale , chiftele si prajituri e suficient. In rest, musai ciorbita de dragavei cu vreun fel de tocanita pentru ziua de post, ei vin de obicei vineri si pleaca duminica. Acum am facut si niste carnati oltenesti, sa aiba pana la lasarea postului de Craciun, , noi le zicem trandafiri, am pastrat  niste mate subtiri la congelator.

 

 

Mmm, ce meniu minunat descrii tu aici, Narcisa!

19 hours ago, vesperala said:

Hm, am o banuiala ca si-a varat Narcisa nasucul in laptopul meu si a sters chatul incercand sa stearga postarea de mai sus.

Drept o fi? :tapabocas:

:peace: Gata, am gasit vinovatul.

Link to comment
Share on other sites

Invoc prezumtia de nevinovatie, mi se-ncalca drepturile!:ang: N-aveti nici macar indicii rezonabile, dovezi nici atat!

Ia sa vad eu daca nimeresc edit-ul , ca vespe zice ca, la dreapta postarii,  sunt trei puncte cu niste optiuni, printre care si asta cu editarea.

Da, am gasit.

Link to comment
Share on other sites

Macar a gasit Narcisa editul.

 

:) Sami, sa știi că meniul de care zice chiar e o minune. Plus ca nah, eu în viața mea nu am mancat altundeva sarmale bune ca la Narcisa.

 

Am auzit-o pe Narcisa ca Barcuta se face jurnalist. :secret: Pff, ce a trecut timpul...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...