Jump to content
Vesperala Forum

Recommended Posts

• Replies 95.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• vesperala

16566

• samsara

10230

• florin7franky

5591

• Narcisa

4801

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ultima data cand l-am vazut, nu ii placea forumul nou...

Caldura mare. Ma pregatesc sa plec in Grecia, macar acolo e si apa...

Draga mea Sami, din cate observ eu, istoria forumului nostru e pe sfarsite. Bine-ar fi sa n-am dreptate, dar eu imi iau masuri de prevedere pentru orice eventualitate  si-ti spun ca intalnirea - fie ea si virtuala - cu un Om ca tine  m-a onorat  si m-a impresionat.  Am trait multe toamne si ierni, dar primaveri  am trait, metaforic vorbind, mult mai putine. Mie oamenii nu mi-au placut, am fost o introvertita si i-am ocolit cat am putut .  Ipocrizie, indiferenta , intoleranta. nu ca eu as fi fost altfel, din moment ce am jucat in aceeasi  piesa, a supravietuirii.  Oameni ca tine, de calibrul tau , am intalnit  putini. Iti multumesc si-ti doresc sa ramai cu acelasi suflet mare pana la sfarsit, nimeni si nimic sa nu te puna in genunchi.   Dacianei ii doresc sa aiba parte de un sot pe placul ei, asa cum a avut parte de-o mama ca tine,  iar viata sa-i decurga lin , fara involburari si fara zbucium. Invat-o ca in viata nimic nu e mai important decat o casatorie potrivita. Daca ai ales bine,  ai casigat totul, daca ai dat gres , ai pierdut totul. Teoretic,  mai poti trage un loz, mai poti trage chiar  doua, dar cu sufletul ce faci, cum il determini sa uite ?

Tot respectul si toata admiratia mea pentru tine , draga mea   Sami! Poate ca forumul va continua si asa, sontac- sontac si vom mai vorbi pe aici. Dar daca nu, am tinut sa-ti spun acum asta. :airkiss::flowers:

Buna ziua tuturor!

On 7/7/2020 at 6:43 PM, vesperala said:

Ultima data cand l-am vazut, nu ii placea forumul nou...

Caldura mare. Ma pregatesc sa plec in Grecia, macar acolo e si apa...

Nu-mi place fiindca e agresiv de alb. Eram obisnuit altfel insa ma adaptez.

On 7/11/2020 at 7:08 PM, Narcisa said:

Tot respectul si toata admiratia mea pentru tine , draga mea   Sami! 

Oh, Narcisa❤️ Mi-ai facut pielea de gaina! Iti multumesc pentru vorbele frumoase, acestea nu fac altceva decat sa arate sufletul tau mare si frumos!

Cine are puterea de a vedea doar partea buna in semeni, este OM!

Oricum, tinem legatura, fie ca e e forum sau cu ajutorul vesperalei, ne regasim noi cumva, numai sa vrem :)

23 hours ago, Cuminte(l) said:

Buna ziua tuturor!

Nu-mi place fiindca e agresiv de alb. Eram obisnuit altfel insa ma adaptez.

Na, ziua buna tie :) Cum esti?

Draga de tine, iata ca tot  mai palpaie o luminita pe acest forum:airkiss: !

Canicula mare, vijelii, inundatii, grindina, alunecari de teren,  virus mult, sperante putine...asteptam cutremurul.  Incotro ?

Narcisa❤️ Sunt aici pana la capat.

Cald si pe la Brasov, dar e iulie, era normal sa mai vina si putina caldura.

Eu sunt cu gandul la concediu, putina detasare de cotidian, o gura de aer.

Va salut :) De maine incepe vacanta si pentru mine, la parinti, la mare, prin Teleorman, iarasi la parinti... Abia cand incepe scoala ne reintoarcem la Brasov.

Sa fiti cuminti!

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...