Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am convingerea ca nu vreti sa intrati in discutii despre logistica.

Nu cu mine cel putin.

 

Corect, doar n-am bolanzit pana-ntr-atata! :o:

 

Ii prefer pe Catalin, NightS, Aprig, ca au vorbe mai multe la ei , mai aleg si eu din gramada cateva mai bune, sa nu dau in icter din prima... :tomato:

De fapt, la logistica nu ma bag in seama cu nimeni, nu stiu de-astea, :resent: eu doar la maidanezi si comunism ma pricep.:yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Heeeei, :yeap: care l-ati suparat pe alfagamma, ca plange copchilul si da cu cheatra. :tomato: Zice ca m-a prins cu iubirea-n buzunar si ma cheama spre alte zari de soare pline! :dancing:

Pai, eu bucuros as mere, :yahoo: dar sunt mamica de mai multi copilasi, cum sa plec si sa-i las singurei? :confused:

Link to comment
Share on other sites

dar va rog sa va argumentati pozitia si sa evitati cuvintele dure.

 

Ai vrea tu sa scapi asa usor, muta-ti gandul, pufosule, :no: cat am asteptat eu sa-ti vina si tie randul, ca prea ai scapat mereu nescarpinat, daca nu interveneai pe-aici pierdeam bunatate de ocazie si ramaneam cu pozitia neargumentata, tocmai acum, in Saptamana Luminata! :rules:

La cat am tras eu sa ies singurica din colturi, cum sa nu-mi salte inima de bucurie cand mai vad pe cate unul schiopatand? :dancing:

Care cuvinte dure, pufosule, :huh: ca ma duc acusica si-ti aduc doi-trei saci cat ai clipi, plini ochi cu vorbele ciuntite si mestesugite ale maestrului RoAp si cu contraargumentele lui NightS, Catalin, Aprig, mesme :cry: la argumentele mele vis-a vis de legile Universului si aspectele esentiale ale vietii , aplicate step by step. :teacher:

 

Pufosule, :flowers: :bighug:

Link to comment
Share on other sites

de exemplu, o para este un mar modificat genetic. Un pepene este un dovlecel modificat genetic, care la randul lui este un fel de castravete...

 

:o: Sefule, asta era! Mi s-a parut mie ca ceva nu-i in ordine cu para, mi-am dat seama c-ascunde ceva! Pasa-mi-te, originea si-o ascundea! :ang:

Drept sa-ti spun, la pepene nu m-as fi gandit, :confused: dar nu ma mai mira nimic, demult nu mai bag mana-n foc pentru nimeni... :sadwalk:

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=6R9wjwg-m_s

 

E amuzant, dar si trist si frustrant, in acelasi timp. Astea sunt exemplare reprezentative pentru Romania si ortodoxismul romanesc, bazat pe superstitie manelista ignoranta. Genul celor care isi fac cruce cand trec pe langa biserica si care se omoara la propriu in aglomeratia din magazine, inaintea sarbatorilor, "ca sa aiba pe masa tot ce se cuvine".

Link to comment
Share on other sites

Următorul meu articol va fi despre hipoentropia Tsallis (Tsallis hypoentropy). Nu căutaţi pe net, ea nu există încă decât în mintea mea.

 

Ce există pe net este doar hypoentropia, şi anume o generalizare a entropiei Shannon.

Cea despre care vreau eu să scriu este o generalizare atât a hypoentropiei existente cât şi a entropiei Tsallis.

 

Ce m-a necăjit? Mi-ar fi prins bine să pot citi ce s-a scris despre hypoentropie, dar am întâmpinat două probleme: s-a scris puţin (şi nu mă miră), şi majoritatea articolelor existente se poate citi doar contra cost.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Merg eu la mure ! Si la poroambe (stii ce sint alea?).

 

Cred ca stiu. Sunt niste fructe marunte, de marimea unui bob de strugure, gust acrisor-amarui, culoare albastra-vinetie, se coc tarziu in toamna? Aveam in copilarie , le mancam aproape in iarna, in lipsa de alte fructe erau bune si ele. De-astea sa fie vorba, la astea te referi tu, oare?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...