Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a amuzat / necajit azi?


Ally

Recommended Posts

Vad ca devenim pe zi ce trece tot mai originali. Am vazut in librarii titluri de carti si nume de autori caligrafiate cu litere mici, ex: bernardin de saint-pierre- paul si virginia. Titlurile multor carti sunt scrise pe verticala sau chiar rasturnat, de-ti trebuie ceva timp sa le descifrezi... :sadwalk:

 

Oare, cateva perechi sanatoase de palme , date cu sete si precizie , ar rezolva aceasta problema? :allwrong:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De vorbarie seaca despre saracie , mai ales atunci cand este privita prin poza lui Ceasca facuta sul , mi s-a luat de mult .

 

Mare dreptate ai! Opinca-i o stare de spirit. De cate ori am purtat opinci m-am simtit si mai proasta decat eram. :cry:

 

 

Link to comment
Share on other sites

narci,era batrana dar pe mine ma supara cum a murit.

 

N-a murit de batranete? Vreun accident? Macar a scapat de bolile batranetii si n-o mai vezi chinuindu-se cu ele.

Te-nteleg perfect, Barcuta, am trecut prin de-astea, stiu cat te marcheaza.

 

Link to comment
Share on other sites

:( O problemă din culegerea cu teste de matematică pentru Testarea Naţională sună cam aşa:

 

Mihai Eminescu s-a născut la 15 ianuarie 1850 şi a murit la 15 iulie 1889. Câte zile a trăit poetul?

 

 

Eminescu a murit în iunie, nu în iulie. Bieţii copii...

Link to comment
Share on other sites

Cica, cirese la piata :

10 lei/kg unele mici si prapadite, compuse numai din sambure si o pielita protectoare.

150lei/kg unele ceva mai aspectuoase, cu oarece miez intre cele doua componente mentionate mai sus. :fight:

Ce se mai fura la cantar este inclus in pret.

 

Hai la cireseee, la cirese , neamuleeee! Luati cirese la copii, nu dati banii pe prostii ! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Ma distreaza reclama noua la Pampers, cu bebelusul care sta in fata ventilatorului. Daca va uitati bine la scrisul mic din partea de jos,scrie "Nu incercati acasa! Acest bebelus este un profesionist. De cateva zile ma tot gandesc ce scoala de cascadorie o fi facut bebelusul :nav:

Link to comment
Share on other sites

ma gavte la nata

 

si inseamna simplu, mai desumfla-te.

 

"Și n-avu loc, cât larg era,

Decât în piept la mine..."

 

Mai, copile, si tocmai pe topicul d-lui JanetNica te gasisi sa postezi buclucul? :confused:

Nu era mai indicat pe la politichie, pe-acolo, la Atunci versus acum, imparteai "aforismul" in doua parti egale, ma gavte , asta, il puneai la Atunci, restul mergea la Acum , nu se supara nimeni si imparteam frateste anatema ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ieri, la scurt timp dupǎ ce mi-a cǎzut mopul la datorie, m-a sunat o colegǎ şi, din vorbǎ-n vorbǎ, i-am zis c-am rupt mopul.Ea, plinǎ de vervǎ:Ua, ai fost la salǎ, ai luat proteine, s-a opus? :lol:

 

În orice caz, azi mi-am luat un mop nou, dupǎ modelul ‘altul mai trainic şi mai frumos’, mulţumesc din inimǎ cui l-a inventat. :D:

 

Link to comment
Share on other sites

Ma necajeste faptul ca eu comod fiind trebuie sa caut ca boul in tot forumul.

 

Insa un bou adevarat cauta.

 

Ii mananca in cur pe moderatori sa taie taman nouatatile din lista de shortcut.

Poveste veche. Fix dupa-amiaza cand tot userul doarme.

 

In fine.

Link to comment
Share on other sites

Mă îndoiesc că poate umbla cineva la lista cu noutăţi :) Ţine de cookies, presupun că aşa e setat să ţină minte noutăţile doar o perioadă. Browserul meu face la fel.

 

 

PS: nu setat de mine, ci de IPB pe vremuri

 

PPS ontopicit:

Am raportul de cercetare la doctorat peste o săptămână şi la 2 zile după el plec la congres.

Când mă întorc mă aşteaptă examenul de titularizare (cu nota de la el urmează să încerc să mă detaşez)...

Mai pe scurt, abia a început vacanţa mare :lazy: şi eu deja ştiu ce o să fac în fiecare zi a ei. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...