Jump to content
Vesperala Forum

Poza mea


amadino

Recommended Posts

  • Replies 879
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu pot indrazni sa deranjez universul cu umila mea parere. Totul face parte dintr-o schema mult mai mare decat mine. Vad ca deja are pe lista lui neagra o biata faptura ce a avut curajul nebun sa il opreasca din creatia sa atotmareata sau... whatever.

 

Dar fie. Sufletul este un concept uman, folosit pentru a defeni o colectie de trasaturi ale personalitatii. Contactul vizual direct cu o persoana este, de cele mai multe ori, cel care ne creeaza prima impresie (impreuna cu alti factori pe care ii observam - la fel de inconstient, in primele secunde de interactiune), care este si cea care va si ramane de-a lungul timpului. Dar este tot timpul vorba de perceptie. Si nu exista reguli, ci doar abilitatea unei persoane de a vedea dincolo de aparente si de a citi printre "randurile" altei persoane.

In cazul de fata, as spune ca ochii ar putea reprezenta o reflexie destul de precisa a ta, ca un tot. Desi nu pot spune ca te cunosc. Plus ca lipsa unei interactiuni directe scade eficienta unui astfel de verdict.

Happy? :D:

Link to comment
Share on other sites

Mie mi-a plăcut mai mult poza aia pe care ai postat-o când ai fost undeva la țară și purtai ie. Te și vedeai mai bine, nu aveai mâna în cadru peste față.

 

Cu prima impresia lucrurile stau cam așa. Bărbații sînt foarte superficiali, chiar și cei care nu recunosc. Prima dată când se uită la o poză apreciază dacă ești frumoasă. Nu contează ce ai în cap, asta rămâne pentru a doua impresie :) Și nu prea are ce să te înșele la prima impresie (decât poate machiajul sau photoshopul :lol: ).

 

Despre ce vorbeam?

Link to comment
Share on other sites

Suflet, sufletttt :imao:

Toti se uita si apreciaza frumusetea fizica, in primul rand. N-ai ce-i face. Este primul lucru pe care-l vezi.

 

Mie mi-a plăcut mai mult poza aia pe care ai postat-o când ai fost undeva la țară și purtai ie.

Si mie, m-am simtit minunat in ziua aia :pink:

 

 

Uite, una fara maini peste fata. Imi place tare mult, am iesit mai bine decat in realitate :glaugh: Nu se vad firele albe, ridurile, cosuri - da, is adolescenta :hb:

Link to comment
Share on other sites

Sami, observi cat de modesta pot sa fiu eu ? Fusei singura care nu se ingramadi la tava plina :tongue: . Asteptai rabdatoare sa se sature fometosii de mai sus si sa vina cel de-al doilea platou. Te rog sa mi-l aduci in camera , ca ma doare spatele si nu pot s-ajung in sufragerie. :food:

 

Frumoase, da! Tu si ia ta :bighug: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...