Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11093

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

seara buna :kiss_the_star:

 

:daisy:

 

bună seara, Orpheus

 

gata treburile pe săptămâna asta? ai terminat cu hârţiagele de închidere de lună?

 

Gata, azi am tras de parca ziua de maine si dupa nu ar mai fi existat, dar am ter'nat inchiderea :yahoo:

 

Buna seara ! :hatoff:

 

Salut si tie Florine :hi:

 

Sef Orpheus, .... :hatoff:

 

Toate bune dumneavoastra.

 

Sal' RoAp :hi:

 

Bune sa-ti fie si tie toate

Link to comment
Share on other sites

Buna :hatoff: seara

 

Va salut Sef NightShift! :hatoff:

 

Mereu uit dar va intreb acum.

La dumneavoastra e mai frig in general fata de alte orase.

 

Care-i sistemul de incalzire al locuintelor? In mare intreb. La blocuri, de exemplu. Sau la case.

Sistemul cel mai economic. Is facturi mari banuiesc.

 

E o curiozitate de-a mea.

 

 

 

buna seara :knock:

 

Salut Sef Gabriel! Toate bune? :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

:giveheart:

buna Vesperala

 

Salutare Florin :hatoff:

 

 

buna Orpheus

 

 

Buna Samsara :flowers:

 

 

Salut Roap :hatoff:

 

nu sunt bune tremur de nervi :sorry:

 

Lasa ca tremuri altadata. Capul sus.

 

Slabeste si tu un furtun de pe partea hidraulica a castorului cat sa faca o mica pata de ulei si ai timp sa remediezi buba cu amestecul

benzina, motorina. Castigi timp si scapi de incurcaturi.

Tot eu sa te invat?

 

Nu mai pune la inima.

Link to comment
Share on other sites

vesperala, pnv, florin7franky, Dix, RoAp, samsara

 

:airkiss: ,, :hatoff:

 

Mi-e cam lene sa fac poze desenelor, dar promit ca zilele astea le voi aduna si le trec in format electronic :)

 

RoAp, majoritatea locuintelor sunt incalzite prin reteaua de termoficare a orasului. Desi e scump,, ... caldura este. nu se plange nimeni. De asemenea sunt destul de multi care s-au debransat si au centrale proprii (pe gaz desigur), dar s-a cam dus moda debransarii. Iese si mai scump. Plus ca mai cârâie si primarul, si cazanele trebuie verificate din 2 in 2 ani (VTP).

Link to comment
Share on other sites

Mi-e cam lene sa fac poze desenelor, dar promit ca zilele astea le voi aduna si le trec in format electronic :)

:confused:

 

mereu pe fugă

 

nici bună ziua/seara/dimineaţa nu apuc să zic

 

sper că eşti bine

 

Noapte înstelată şi somnic pufos , dragii mei...:starbringer:

Link to comment
Share on other sites

vesperala, pnv, florin7franky, Dix, RoAp, samsara

 

:airkiss: ,, :hatoff:

 

Mi-e cam lene sa fac poze desenelor, dar promit ca zilele astea le voi aduna si le trec in format electronic :)

 

RoAp, majoritatea locuintelor sunt incalzite prin reteaua de termoficare a orasului. Desi e scump,, ... caldura este. nu se plange nimeni. De asemenea sunt destul de multi care s-au debransat si au centrale proprii (pe gaz desigur), dar s-a cam dus moda debransarii. Iese si mai scump. Plus ca mai cârâie si primarul, si cazanele trebuie verificate din 2 in 2 ani (VTP).

 

Am un prieten vechi in oras la dumneavoastra, politist, care niciodata nu s-a plans de problemele pe care le au altii in alte orase. Exact cum spuneti. De caldura.

In Bucuresti toata lumea urla. Si eu is tot pe termoficare. Nu e rau. Mai tip eu cand stau o ora sa vina apa calda pe conducta. Dar in general e ok.

 

Cred ca aveti totusi administratie mai buna ca la noi. Cat de scumpa poate sa fie? Fata de Bucuresti?

 

Dati-mi o factura pe ultima luna sa zicem. Sau doar apa calda si caldura. Eu stau cate o ora pana vine apa calda cateodata. Si pe contorul cald.

E cam aiurea. Stau ca prostul. Ma enerveaza asta. Inteleg cateva minute, insa la noi e treaba de o ora cel putin, cateodata.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...