Jump to content
Vesperala Forum

Ce te-a bucurat azi?


nigh rider

Recommended Posts

  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

astazi am fost in muntii Rodnei....superb...am avut si cateva ore sa ma pierd pe acolo...fara semnal la telefon :champagne:

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

O iesire scurta cu prietenii aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Barajul_Colibi%C5%A3a :champagne:

Link to comment
Share on other sites

Ma bucura de pe acuma gandul calatoriei de maine...undeva langa Huedin la Rachitele...Valul Miresei.."Cascada Răchiţele numita şi Vălul Miresei este situată pe Valea Stanciului, în arealul localitaţii Răchiţele din comuna Mărgău, judetul Cluj.

 

Este una dintre cele mai frumoase cascade din România. Impresionanta cădere de apă de peste 30 de metri taie răsuflarea celor care poposesc la baza acesteia. Dar Cascada Răchiţele este o privelişte extraordinara şi pe timp de iarnă atunci când peretele stâncos îngheaţă. Totodată pe timp de iarnă este un excelent loc de escaladă pe gheaţă pentru cei pasionaţi de acest sport.

 

O legendă veche aminteşte că numele cascadei vine de la faptul că demult o mireasă a căzut de pe stâncile abrupte din zona unde este cascada iar voalul ei a rămas agăţat pe stânci. Acolo nuntaşii s-au oprit şi au început să plângă astfel formându-se cascada. În realitate numele s-ar putea atribui formei cascadei care seamăna cu un voal."

 

Link to comment
Share on other sites

Intalnirea cu o persoana draga...

Link to comment
Share on other sites

am reuşit să pun reclamele, mă temeam că nu mă pricep să fac asta

 

:) să vedem însă ce va fi cu ele, dacă vor fi mereu decente şi dacă vor fi interesante

 

am găsit posibilitatea de a interzice anumite linkuri, deci dacă sunt probleme îmi puteţi spune linkul, să îl scot din ele

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...