Jump to content
Vesperala Forum

Ai putea trăi pe o insulă singur?


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca as avea tot ce imi trebuie cred ca o perioada as putea, o perioada, insa totul are o limita chiar si dorinta de singuratate, de multe ori singuratatea te oboseste mai tare decat viata alaturi de persoanele care te iubesc ori anturajul unor prieteni adevarati.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Vesperala normal ca unele lucruri sunt foarte importante.

Ce ai alege intre un coleg de serviciu si hainele de pe tine?

Ai prefera sa umblii dezbracata peste tot sau imbracata dar fara coleg ?

şi crezi că dacă aş ajunge pe o insulă pentru o vreme lungă aş prefera hainele unui om? haine se pot face. nu tot timpul oamenii au avut pret a porter la uşă.

 

 

crezi că dacă aleg haine, nu se vor strica până la urmă? nu tot va trebui să găsesc o soluţie să mă acopăr?

 

 

dar de ce tocmai de serviciu bre? să discutăm de note şi medii şi să întocmim cataloage? :focus:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Acum o saptamina sint doctorul de tara (sau doctorul de familie puteti spune) la o insulica mica din Marea Egee ce se cheama Psarra.Aici la Psarra locuiesc aproape 350 de locuitori permanenti dar acum vara sint cam 2000 de oameni pe insula.Ieri a venit la dispensar o Romanca care lucreaza la o familie pe insula.A venit impreuna cu "sefa" sa si parea un pic obosita si stresata (bine avea si o problema medicala).Cind am aflat ca e din Romania si am inceput sa vorbesc Romaneste cu ea s-a bucurat tare mult.Ginditi-va ca e singura Romanca pe insula asta si nu are cu cine vorbi limba materna,nu iese niciodata din casa.I am spus ca poate veni la dispensar ori cind are timp si vrea sa vorbeasca limba Romana,dar ma gindesc in zilele urmatoare sa o chem la cafea la cofetaria insulei.E din Tirgu-Jiu si frumosica...

Edited by kg70
Link to comment
Share on other sites

E din Tirgu-Jiu si frumosica...

:chicken_dance: şi domnul doctor neînsurat şi îndrăgostit de România

 

 

:wish_upon_a_star: ţin pumnii strânşi să fie cu happy end...:family:

 

:smile: ce veste frumoasă

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...