Jump to content
Vesperala Forum

Ce faci acum?


BeRightBack

Recommended Posts

Deci l-a furat DNA ul inaintea mea? Nici la furat nu mai e omul sigur ca e primul azi.

 

Oricum, nu l- au votat degeaba oamenii aia, se vede si ceva bun in urma lui.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 year later...
Dupa vreo 9 ani (cred), va intreb.

 

Noua ani, zici :huh: :o: ? Cat pe-aci sa-ti raspund dintr-o lume nu stiu daca mai buna, dar cu siguranta mai dreapta, daca tinem cont de pozitia in care te pun apropiatii in cutia respectiva.

Asadar, pe scurt :rules: : cei care inca mai adastam pe aici ne-am impartit de bunavoie in doua tabere mari si late . Una in care apartinatorii infrunzesc , infloresc si dau roade, fac profituri din te miri ce, castiga la loto, se plimba prin tarile calde, pe valea Oltetului, in fine, peste tot, cu chitara sau fara, cu masina sau fara, cert este ca nu-i gasesti azi unde i-ai lasat ieri.

Cealalta parte, din liga a doua sedentara, mult mai mica numeric, din care face parte si umila ta interlocutoare, culege ce-a semanat si asteapta cu teama postasul. Mai bine-zis postarita, ca , pe surse, pare a fi o femeie imbracata in uniforma neagra .

 

Si daaaa :yes: , bucurosi de oaspetii care-au venit ca sa ramana :welcome1: , nu doar sa ne dea binete. Desi , evident, sunt de apreciat si acestia din urma :think: .

Link to comment
Share on other sites

Si daaaa :yes: , bucurosi de oaspetii care-au venit ca sa ramana :welcome1: , nu doar sa ne dea binete. Desi , evident, sunt de apreciat si acestia din urma :think: .

 

Subtil. :lol:

 

Salut, NightWolf. Eu sunt ex-Stelist43v3r. :P:

 

Si ummmm, mda. Am ajuns si eu la munca. Abia astept sa ma mut inapoi in oras. In ultimii ani am tot carat "cortul" dupa mine, pe unde m-a dus vantul. De data asta, m-a dus prea departe.

Link to comment
Share on other sites

Subtil. :lol:

 

 

In ultimii ani am tot carat "cortul" dupa mine, pe unde m-a dus vantul. De data asta, m-a dus prea departe.

 

De , sefule ex-Stelist43v3r, nu stiu si eu cum sa mai zic ca sa ies bine :blush-1: , ai vazut cate strachini am spart deja , seturi intregi :blush-1: .

 

NightWolf, sa nu crezi ca daca noi am stat in fiecare zi cu seful Asimetric am stiut vreo clipa pe unde si-a carat cortu' sau incotro l-a dus vantul! Tace chitic ca si Aprig, Barcelona, isr, 007 , Blue. Cica , buna ziua, pe-aici ploua, pe-aici e soare, pe la noi bate vantul. Si cam atat. Despre fete nici nu mai aduc vorba, cum apar , asa dispar , nimic nu scoti de la ele... :secret:

Doar Pufonel si Sami mai dau cate-un raport cand si cand.

Link to comment
Share on other sites

Subtil. :lol:

 

Salut, NightWolf. Eu sunt ex-Stelist43v3r. :P:

 

Si ummmm, mda. Am ajuns si eu la munca. Abia astept sa ma mut inapoi in oras. In ultimii ani am tot carat "cortul" dupa mine, pe unde m-a dus vantul. De data asta, m-a dus prea departe.

 

 

Imi suna destul de cunoscut... parca si pe Narcisa o stiu de pe vremuri...

 

Totusi, unde e Vesperala? M-a uitat oare? :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Pe Narcisa nu cred ca o stii. E relativ noua, n-are decat cateva luni pe forum.

In ceea ce o priveste pe Vesperala... intra destul de rar. Mai mult plecata, ne cam saluta din mers...

Eu sunt cel mai activ pe-aici, eu tin forumul in picioare; si sunt si modest.

Aaaa, si mai e si Samsara - sami - care ne tot amageste de ani de zile cu fel de fel de bunataturi; dar n u stiu pe nimeni sa fi mancat din ele.

Link to comment
Share on other sites

 

Pe Narcisa nu cred ca o stii. E relativ noua

 

Samsara - sami - care ne tot amageste de ani de zile cu fel de fel de bunataturi; dar n u stiu pe nimeni sa fi mancat din ele.

 

Adicatelea, vere, de ce n-as fi eu noua? Ca-s nascuta la multi ani dupa Big Bang :ang: ! Relativitatea timpului nu e cauzata de varsta noastra, e cauzata de viteza miscarii prin spatiu. Asa a zis Einstein :rules: si ramanem la teoria lui, ca alta mai buna nu avem si mie imi convine asta. Si-apoi, la dimensiunea Universului, ce conteaza cele cateva zeci de primaveri ale mele :sadwalk: ?

 

Da, nici eu nu stiu pe careva care sa fi luat vreo inghititura din ce gateste Sami in fiecare zi, dar stiu pe cativa care au dezvoltat niste stari psihotice grave ca urmare a pierderii simtului realitatii si a stimei fata de sine sau fata de aproapele sau . Bunaoara , Mithras care a mancat o viata intreaga varza, cartofi si fasole, acum se razvrateste la fiecare masa si vrea musai ce vede prin farfuriile Samsarei! Prin urmare, burta i-a scazut direct proportional cu pofta si pana la anorexie mai are un pas :think: .

 

 

Link to comment
Share on other sites

tahini, quiche , bruschette, limeta, chia, ciabatta, galette sunt notiuni tot atat de abstracte pentru biata narcisa ca si ecuatiile de structura stelara. cat despre condimentele folosite de ea , iata-le - patrunjel, cimbru, leustean , marar. patru mari si late. cu astea a venit de la stramosii ei, pe-astea mi le indeasa mie pe gat :run: .

Link to comment
Share on other sites

Mithras, cand ai cerut-o, ai stiut oferta, nu? Ai acceptat-o? Atunci nu te mai plange!

A fost vreo clauza la contract referitoare la diversificarea menu-ului?

Narcisa, am spus ca esti noua pentru ca asa scrie la tine: Member No.: 9

Link to comment
Share on other sites

Mithras, cand ai cerut-o, ai stiut oferta, nu? Ai acceptat-o? Atunci nu te mai plange!

 

:hatoff: n-am stiut, am vazut doar aparenta, asa val negru am avut pe ochi. de unde sa fi banuit eu ca narcisa sufera de boala aia cu o mie de feĹŁe? actrita mai buna decat ea eu inca n-am intalnit, asa ca n-am stiut , si partea cea mai proasta este ca nu stiu nici acum. de fapt , partea cea mai proasta este alta, ca am intrat in criza de timp.

 

Link to comment
Share on other sites

Aaaa, si mai e si Samsara - sami - care ne tot amageste de ani de zile cu fel de fel de bunataturi; dar n u stiu pe nimeni sa fi mancat din ele.

 

 

Da, nici eu nu stiu pe careva care sa fi luat vreo inghititura din ce gateste Sami in fiecare zi, dar stiu pe cativa care au dezvoltat niste stari psihotice grave ca urmare a pierderii simtului realitatii si a stimei fata de sine sau fata de aproapele sau . Bunaoara , Mithras care a mancat o viata intreaga varza, cartofi si fasole, acum se razvrateste la fiecare masa si vrea musai ce vede prin farfuriile Samsarei! Prin urmare, burta i-a scazut direct proportional cu pofta si pana la anorexie mai are un pas :think: .

 

 

tahini, quiche , bruschette, limeta, chia, ciabatta, galette sunt notiuni tot atat de abstracte pentru biata narcisa ca si ecuatiile de structura stelara. cat despre condimentele folosite de ea , iata-le - patrunjel, cimbru, leustean , marar. patru mari si late. cu astea a venit de la stramosii ei, pe-astea mi le indeasa mie pe gat :run: .

 

 

Narcisa, am spus ca esti noua pentru ca asa scrie la tine: Member No.: 9

 

 

:haha: Mi-ati facut ziua mai faina de dimineata.

 

Uite, ca sa nu ziceti ca nu ati gustat de la mine. Aveti la alegere, ceva traditional, ceva mai fitos, oarecum: un bors de loboda si stevie, cu marar si patrunjel, deci Mithras fii pe faza, sau o salata caprese cu pepene rosu si reductie de otet balsamic.

post-282-1499404522_thumb.jpg

post-282-1499404526_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

:D: N!gh7 W0lf, ce intrebasi, nepoate , de primisi avalansa asta de bocete si suspine?

 

Daaa, vazui acum. Intrebasi si tu dupa protocol, "ce mai faceti"? Buun, iata si raspunsurile , toate pe acelasi calapod, ocolite si bataite in fel si chip:

isr: Narcisa e noua, la corectare si cuvenita rectificare-9. Si, Mithras, lasa la usa jalba aia , ca oricum nu se uita nimeni peste ea."

 

Mithras: " narcisa nu-mi da sa mananc ce gateste Samsara, a muscat-o o capusa cand era mica si umbla desculta dupa capre, tot asteptand strachina aia cu noroc mi-a trecut timpul... "

 

Barcelona : Sunt batran, dar ĂŽnca aripile ma tin

chiar de ating pamântul pe-aproape cu genunchii,

aceasta putrezire ma-mbata ca un vin

caci simt curgând prin dânsa bunicile si unchii.

Am parodiat oleaca, dar asta este esenta raspunsului.

 

Sintetizand, "pe drumeagul din catun, mergea ieri un rus si-un tun!"

Stimatii mei colegi au uitat la ce intrebare trebuie sa raspunda , s-au lansat in descrieri, au facut portretul meu, si-au facut si autoportretele, au dat si-un acatist. Doar Asimetric a cazut pe subiect.

 

:dancing: Eu sunt bine, ma ocup cu bucataria a la Pastorel, adun sagetile primite si le trimit inapoi, stau cu pisica in poala si mai citesc cate ceva.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pe Narcisa nu cred ca o stii. E relativ noua, n-are decat cateva luni pe forum.

In ceea ce o priveste pe Vesperala... intra destul de rar. Mai mult plecata, ne cam saluta din mers...

Eu sunt cel mai activ pe-aici, eu tin forumul in picioare; si sunt si modest.

Aaaa, si mai e si Samsara - sami - care ne tot amageste de ani de zile cu fel de fel de bunataturi; dar n u stiu pe nimeni sa fi mancat din ele.

 

 

Cat p'aci sa cred. Am verificat sa ma conving ca nu sunt nebun. Narcisa era aici dinaintea mea :yessir:

 

Pe dumneata nu-mi dau seama daca te stiam pe vremuri, dar... :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

Narcisa era aici dinaintea mea :yessir:

 

:) De la facerea lumii. doar ctitorii mi-au luat-o inainte. Dar n-a fost o idee buna, ca prea multa izbanda n-au avut cu mine :blush-1: .

Acum aflai de la televizor ca astazi , neoficial, se sarbatoreste Ziua iertarii, asa ca anunt pe asta cale ca toti impricinatii de pe lista mea sunt iertati de-a valma, si iertare cer si eu in calitatea mea de eventual inculpat :pray: .

'N!gh7 W0lf', tu ce ne poti spune despre tine, pe ce carari te-au dus pasii?

 

 

 

Eu... sunt mai nou, ce-i drept.

 

Esti printre veterani, cu pieptul plin de stele, desi esti atat de tanar , sefule isr. Esti un Novice veritabil si de mare ajutor in vremuri de bejenie :bighug: .

Link to comment
Share on other sites

'N!gh7 W0lf', tu ce ne poti spune despre tine, pe ce carari te-au dus pasii?

 

 

Carari bune :D De un an si un pic m-am mutat din Galati in Cluj, cu viitoarea mea sotie (starea civila in August, nunta la anul). Ea e tot Galati dar e ultimul an rezidenta la Pnemumologie :) Prin februarie o sa apara si un pui de lup, Alpha Male sper! :D

 

 

Salutare, Night Wolf! Nu stiu daca ma mai tii minte, eram mult mai activ pe vremuri, acum mai intru doar cand si cand sa mai dau binete colegilor :bighug:

 

 

Suna cunoscut si numele pufonel, cum sa nu :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...