Jump to content
Vesperala Forum

Probleme de logica si inteligenta


Orpheus

Recommended Posts

  • Replies 427
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

poemule, imi dai de gandit si ma determini sa ma uit peste umar. Daca ma mai ajuta memoria, vespe are 58 de ani, mai are doi ani pana la pensie. Dar, asa sunt femeile cand e vorba de varsta, las-o in pace si n-o da de gol! :secret:

 

... daca :vesperala: are atitia ani atunci dumneavoastra care santeti mama ei aveti cel putin 20 ani extra :think:

post-1680-1360342643_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

... daca :vesperala: are atitia ani atunci dumneavoastra care santeti mama ei aveti cel putin 20 ani extra :think:

 

poemule, sunt intoarsa rau de tot. Da' rau! Atat de rau incat, daca ma starnesti , n-o sa ma mai opresc din sudalmi pana la finele lunii si-o buna parte din luna lui martisor. Zic sa te mai gandesti, ca suntem pe-un topic care musai presupune un minim efort de logica.

Link to comment
Share on other sites

poemule, sunt intoarsa rau de tot. Da' rau! Atat de rau incat, daca ma starnesti , n-o sa ma mai opresc din sudalmi pana la finele lunii si-o buna parte din luna lui martisor. Zic sa te mai gandesti, ca suntem pe-un topic care musai presupune un minim efort de logica.

 

 

... coana draga ai trecut Carpati si ai venit in tara de dincolo de munti de vorbesti ardeleneste :think:

Te-oi imbia cu picioci cu slana si ceva curechi murat si ti-oi da si un pahar de jin, din cela de Aiud :flowers:

Link to comment
Share on other sites

... coana draga ai trecut Carpati si ai venit in tara de dincolo de munti de vorbesti ardeleneste :think:

Te-oi imbia cu picioci cu slana si ceva curechi murat si ti-oi da si un pahar de jin, din cela de Aiud :flowers:

 

In zona aiudului vinul nu e chiar un motiv de exuberanta forumistica.

 

Altceva e la mijloque. emo de dinti.

 

 

adica asta ca l-am gasit. :grin:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Sperand ca solutia la problema lui Constantin e corecta, va propun si eu o problema.

 

A fost data la olimpiada de matematica, faza pe tara, la clasa a IV-a.

 

Folosind numerele 1, 3, 4 si 6 o singura data si obligatoriu toate, si folosind doar cele 4 operatii matematice elementare (adunarea, scaderea, inmultirea, impartirea) de cate ori e nevoie si nu neaparat toate, sa se ajunga la rezultatul 24.

\

Ma puteti considera prostul de serviciu.

 

Mi-e imposibil sa ma concentrez.

 

Chiar daca m-as concentra tot degeaba.

 

 

Is prost!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...