Jump to content
Vesperala Forum

Lucrarile lui Mithras


vesperala

Recommended Posts

Tocmai finiseaza o biserica pe care o va dona bisericii din oras. Preotul a dorit sa pastreze in ea painea cu care impartaseste bolnavii. Nu stiu ce nume poarta un astfel de obiect sau painea respectiva.

 

Recent sculptase icoana cu cina cea de taina.

post-1-1451732693_thumb.jpg

post-1-1451732712_thumb.jpg

post-1-1451732731_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

va multumesc pentru aprecieri :hatoff: , este un mai vechi hobby al meu. narcisa e mana a doua :lol: . la criticat e de prima mana, sa nu va indoiti de asta. am niste prieteni tamplari, de la care iau tot felul de resturi. lemn de tei gasesc cel mai greu, acest lemn se preteaza bine la sculptura. am facut diverse, corabii, icoane, biserici, un crucifix , suport de creioane, o casa taraneasca, rafturi, vitrine. nu pentru vanzare. imi face placere, e relaxant si mai trece timpul.

Link to comment
Share on other sites

. la criticat e de prima mana, sa nu va indoiti de asta. .

 

Ca sa vezi! Pai, de ce nu-ti faci curatenie la locul de munca :ang: , sefule, tot rumegusul si ce mai e pe-acolo le imprastiem prin toata casa, ce, eu pot baga de fiecare data aspiratorul, ca e greu si ma dor mainile, nenea doctoru' asa a zis, eu sa stau , si din maini sa mai dea si ceilalti , da!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...