Jump to content
Vesperala Forum

un sfat va rog. Sunt foarte confuza


Monica24

Recommended Posts

Mephistomide, :rules: luati si descurcati si voi la ele, bateti voi si marginile, si mijloacele , ca nu-i de saga . Bag'seama ca nu-i vreun Michiduta de rand, este insusi Tartorul cel mare, cand le-ncurca, pas de le mai descurca vreun biet muritor! :glaugh:

 

Da' n-am zis asa de la inceput? :hatoff:

Edited by Mephisto
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Complexele lui sunt legate de look, doar tu ai zis asta, nu? Ochelari-binoclu etc, remember? Si indiferent de ce ar fi legate, ele se formeaza la nivelul creierului, nu?

 

Da, ai dreptate, complexele lui sunt legate de look, dar daca scapa de ochelari si face mici retusuri la aspectul fizic , sunt sigura ca va scapa incet-incet de ele. :)

 

Stai bre, ca eu nu i-am zis sa nu pazeasca sabatul sau sa ravneasca la femeia altuia! Ce le-amesteci?

Mona, pune-te pe frecventa mea si nu mai schimba canalul: cum zic eu e cel mai practic. Ori, ori. Pe urma ori intri pe topic si spui "Gata, s-a rezolvat, nu se poate" ori ne inviti la nunta. Numai sa se opereze pana atunci, ca vreau sa-i fur mireasa si sa vada ca tot pe ea i-o aduc inapoi, nu pe soacra.

 

 

Da, Mona. Fara intimitati. Ce trebuie el sa stie cat mai costa azi o manichiura la picioare sau ce ti-a mai povestit Mimi de la 3 despre Nuti de la 4?

 

 

 

 

=======================

Celor care spun ca barbatii "dupa acel moment" dispar ca nu stiu ce animal in nu stiu ce fenomen meteorolgic, le spun asa: nu, asta o fac cei care au suficienta incredere in ei si in faptul ca isi pot permite sa dispara, urmand sa gaseasca oricand o alta cu care sa...repete momentul. Ceilalti, genul personajului nostru principal, nu pleaca nicaieri, dimpotriva, risti sa nu mai scapi de ei. Ei stiu ca nu au "sansa" asta in fiecare zi. Plus ca indiferent de varsta, la faza asta barbatii ca el se comporta ca la 14-15 ani, cand au parte de prima iubire. Pentru ca, din pdv afectiv, chiar asta le e varsta. :D

 

Stai linistit ca faza cu "intimitatile" nu vine chiar asa cat ai bate din palme. Intai trebuie sa-mi clarific sentimentele ,sa avem o relatie si abia apooi ...intimitatile! :P: :P: :P:

 

Referitor la ultima parte imi voi asuma si riscul asta, daca va fi cazul. :ang:

Edited by Monica24
Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca faza cu "intimitatile" nu vine chiar asa cat ai bate din palme. Intai trebuie sa-mi clarific sentimentele ,sa avem o relatie si abia apooi ...intimitatile! :P: :P: :P:

esti tributara unor conceptii vechi, retrograde si gaunoase, pe care tomberonul de gunoi al istoriei se chinuie sa le primeasca si pe care noi, barbatii, le dezavuam din toate puterile! Astea gen intai aia si pe urma aia si abia pe urma ailalta etc. Adica daca independenta mea vrea sa manance intai felul 2 si abia pe urma aperitivul, iar ciorba sa o iau la pachet, care-i baiul?

Cand a fost vorba sa purtati pantaloni, da-i scandal, nu v-ati lasat pana nu v-ati bagat picioarele in ei.

Cand a fost vorba de drept de vot, idem, adica ce, noi femeile sa nu votam cu petre_roman-ii care este?Na, aveti dreptul la stampila.

Cand zicea Martin Luther King sa continuati sa va maritati virgine, ati inventat pastila-minune...

 

Acum, cand e la o adica sa se vaza adevarata iemancipare, noah, nu-i cuser, mai intai stai sa vedem cu corasonu, sentimente, fluturasi la stomac carevasazica, si abia pe urma fructul interzis... Treaba ta, numai sa nu-l gasesti facut gem, fructul ala, pana te hotarasti tu, ca nu mai ai exclusivitatea Evei, acu' e aglomeratie mare in livada, cat ai zice "sentimente" il culege alta si-l papa...

Edited by Mephisto
Link to comment
Share on other sites

esti tributara unor conceptii vechi, retrograde si gaunoase, pe care tomberonul de gunoi al istoriei se chinuie sa le primeasca si pe care noi, barbatii, le dezavuam din toate puterile! Astea gen intai aia si pe urma aia si abia pe urma ailalta etc. Adica daca independenta mea vrea sa manance intai felul 2 si abia pe urma aperitivul, iar ciorba sa o iau la pachet, care-i baiul?

Cand a fost vorba sa purtati pantaloni, da-i scandal, nu v-ati lasat pana nu v-ati bagat picioarele in ei.

Cand a fost vorba de drept de vot, idem, adica ce, noi femeile sa nu votam cu petre_roman-ii care este?Na, aveti dreptul la stampila.

Cand zicea Martin Luther King sa continuati sa va maritati virgine, ati inventat pastila-minune...

 

Acum, cand e la o adica sa se vaza adevarata iemancipare, noah, nu-i cuser, mai intai stai sa vedem cu corasonu, sentimente, fluturasi la stomac carevasazica, si abia pe urma fructul interzis... Treaba ta, numai sa nu-l gasesti facut gem, fructul ala, pana te hotarasti tu, ca nu mai ai exclusivitatea Evei, acu' e aglomeratie mare in livada, cat ai zice "sentimente" il culege alta si-l papa...

 

adica ce propui sa ma s*xez cu el , asa fara sa tin la el? :rolleyes: Stiu ca e o moda, un trend, dar eu sunt genul care imbina s*xul cu dragostea. Asa functionez eu.... :lol: :D:

Edited by vesperala
regulament
Link to comment
Share on other sites

Nu se poate asa ceva. Habar nu ai despre ce vorbesti.

Acum o sa merg sa vomit, ma scuzati.

 

esti foarte nesuferita si ..... Nu mai zic nimic! vad ca de cand postez aici o tii numai in ironii gratuite . Nu-ti place ce scriu... nu posta. De acum te voi ignora , nu merita sa ma cobor la nivelul tau. :rolleyes:

 

 

Edited by Monica24
Link to comment
Share on other sites

Atata timp cat e un forum , postez unde doresc. Tu ti-ai etalat aici viata, mai ca la Hollywood.

Cat despre nesuferita...I`ll be the judge of that.

 

Unde e Nightshift acum sa vada ce limbaj foloseste acest user.

Ieri mi s-au sters postarile, pe motiv ca banala nu e frumos, in schimb nesuferita merge.

In alta ordine, catei asa ca tine au mai latrat la mine si nu m-am speriat.

Link to comment
Share on other sites

Monica, la grea cazna incapusi, cu Mef n-o scoti la capat. Ori il ocolesti, ori la doua cuvinte cate trei cruci si matanii tot pe-atatea.

Ia si tu topicul de la cap si vezi ce poti scoate din sfaturile noastre , le aduni apoi faci o medie. Excluzandu-l pe Mef. Din postarile lui , extragi radicalul si scazi numarul de postari . Ce-ti da , scazi din media anterioara.

In final, dai cu banul, avand grija sa aiba cele doua fete absolut identice. :airkiss:

 

Link to comment
Share on other sites

luc, s-a mai închis odată şi topicul dianei22 din motive de ceartă.

tot ce se doreşte este să nu mai fie nevoie să închidem topice datorită postărilor ireverenţioase (acelaşi ton, acelaşi conţinut, alta ţinta).

 

încercaţi o cale de mijloc, atâta tot.

Link to comment
Share on other sites

Buna, din nou! Cred ca incet-incet incep sa-mi dau seama ce simt pt el:il plac! Altfel cum as putea sa explic faptul ca a lipsit din oras 5 zile si ca eu ardeam realmente sa ne revedem.. i-am simtit foarte acut lipsa.Ciudat nu??? Mai ales ca pana in acel moment nu "vibram', nu eram chiar atat de entuziasmata.Sau poate confund eu trairile astea :unsure: :unsure: Oricum nu pare a fi doar un simplu sentiment de prietenie... Ma intreb ce sa fac, sa-i dau sperante , sa-i marturisesc ca tin la el...sau sa mai astept putin, sa nu ma las "luata de val"??? Imi este teama sa nu fie decat o iluzie si nu vreau sa stric o relatie frumoasa de prietenie(cum este cum) din cauza ca nu sunt lamurita pe deplin in privinta sentimentelor mele... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Monica, sunt cazuri diferite de la o persoana la alta, daca tu il placi,atunci incearca'ti norocul. Nu are rost sa tot amani, suferi degeaba.

Nu te supara,spune sincer, cati ani ai?

Daca te lasi luata de val....s'ar putea sa fi dusa prea departe..

Link to comment
Share on other sites

Monica, sunt cazuri diferite de la o persoana la alta, daca tu il placi,atunci incearca'ti norocul. Nu are rost sa tot amani, suferi degeaba.

Nu te supara,spune sincer, cati ani ai?

Daca te lasi luata de val....s'ar putea sa fi dusa prea departe..

 

Am aproape 24 ani(pe 14 iulie). Nu conteaza asta... Pur si simplu nu mi s-a intamplat niciodata sa fiu atat de derutata, sa-mi pierd capul ca acum... in niciuna din relatiile mele anterioare. si ceea ce ma sperie e faptul ca ,cred ca m-am indragostit de el, si culmea ironiei nu de cum arata, de aspectul fizic(cum mi s-a intamplat pana acum). Si habar nu am ce sa fac si cum sa procedez.... :(

Edited by Monica24
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...