Jump to content
Vesperala Forum

Metode de ingrasare


Asimetric

Recommended Posts

  • 9 months later...

Nu e greu sa te ingrasi, mai greu e sa slabesti si sa nu uitati sa va ganditi la acest aspect. Mult mai multe boli poti risca din cauza obezitatii decat din cauza faptului ca esti slab. As recomanda pentru un ingrasat sanatos suplimentele alimentare, vitamine si sport intr-o sala de forta. Alta cale de a te ingrasa, 3 gratare pe saptamana cu carne de porc, sucurile acidulate si colorate, alimente cu multe E-uri etc.

Link to comment
Share on other sites

Si zici ca ma ingras cu efort fizic intens? :hm: Mie mi se pare improbabil. Stiu ca asta e remediul pentru grasime nesimtita.

 

Cred si sunt de parere ca muschii se dezvolta si pofta de mancare creste in urma unui efort fizic intens. (e strict parerea mea fara sa consult un nutritionist deci nu poate fi luata neaparat in seama)

 

Unde mai pui ca, la acelasi pret , te poti si muta intr-o alta lume , nu neaparat mai buna , dar mai verde si mai silentioasa. :ok:

 

Ai perfecta dreptate Narcisa, dar pana sa " dai coltu' " ai tot timpul sa te ingrasi. :blush-1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Imi spunea cineva de uleiul de peste. Are vreun efect? Cunoasteti cazuri ale persoanelor care au luat asa ceva si au luat in greutate?

 

Citeam prin topicul asta si mi-am dat seama ca, de la 1 aprilie 2009 - de cand e prima postare - nu m-am ingrasat deloc. Am inregistrat, la fel ca si economia Romaniei, o crestere negativa. Am incercat sa mananc orice. Oricand, la orice ora... Mananc cartofi, fainoase, carne, legume, sosuri, prajituri, ciocolate, seminte de toate felurile, in absolut toate formele si combinatiile posibile. Am inceput sa beau chiar si bere... Mi-am facut analize, am fost la endocrinolog. Nimic. Totul e normal. Toata lumea imi spune ca nu am ce face, "asa e organismul". La sala oricum nu am timp sa merg, deci va trebui sa ma obsinuiesc cu asta. Ceea ce e imposibil.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Ave, Cezar! :D: Dupa cum te descriai de slab, te credeam un lungan desirat pe care-l clatina orice adiere de vant. Nimic mai fals. Esti un tip atat de bine proportionat , incat il superi pe Dumnezeu daca mai ceri ceva. De osanza si de burta o sa te tot saturi.

Si, mare atentie! Daca indraznesti sa-ti mai adaugi vreun gram, iti pun poza de familie pe forum (superbi parinti ai) , pun si una cu tine singur, ca ce-o sa-mi faci, cel mult ma dai in judecata, violarea intimitatii, bla, bla, bla, vorba lui Barcuta, dar cu ce rapiditate se judeca procesele, am suficient timp sa va driblez de n-o sa va vedeti! :yahoo:

 

Topic inchis.

 

:pardon:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...