Jump to content
Vesperala Forum

Fight music :P


florin7franky

  

3 members have voted

  1. 1. Ce melodie va place?

    • 1. Glen Hasard - Falling slowly
      1
    • 2. Eagles - Take It To The Limit
      2
    • 3. Little Big Town - Pontoon
      2


Recommended Posts

de ce crezi că am zis: cu cât mai mulţi candidaţi cu atât mai mulţi la egalitate, pentru că suntem puţini online prentru vor ...:)

De acord. Ar fi bine sa se ia in seama doar primele 3 propuneri pe fiecare seara, si in momentul cand se strang cele 3 melodii sa se faca poll-ul si sa se inceapa votarea.

 

Si raman la parerea sa se faca un clasament saptamanal sau lunar al celor care castiga, si care vor primi... felicitarile celorlalti :first:

 

Clasamentul pana acum (incepand de azi, ca tot suntem pe 1:)

1. oemor, BeRightBack - 1 punct.

 

Rog sa fie actualizat in fiecare seara.

Edited by pufonel
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:P: Daca ne luam dupa poll, as putea sa-mi fac cateva "umbre" si sa castig de fiecare data :D:

:) eu nu vă invit la clonare...

 

şi doar pollul contează.

 

dacă ar fi să se trişeze, aş putea câştiga în fiecare seară..:first:

 

:))

Link to comment
Share on other sites

Pot vota si cei care nu participa in mod direct? Nu conteaza, eu am votat oricum. La urma urmei, daca n-as putea, fiecare si-ar vota propriul entry. :lol:

pot vota toţi vesperalii, normal

 

important e să alegeţi ce vă place.

Link to comment
Share on other sites

Pot face o propunere? Doar daca nu e cu suparare.

 

Propun ca inscrierile in concurs sa se faca pe tot parcursul zilei, pana la ora 21.00 pe PM (sau orice alt mijloc de comunicare) lui franky, vesperalei (sau...eu stiu - sunt doar doua exmple :)), ca la ora 21 sa inceapa concursul, adunandu-se toate nominalizarile si in poll fiind trecute doar numele melodiilor (eventual in postul ce inaugureaza fiecare seara, link-uri catre fiecare din melodii). Ma gandesc ca asa am fi siguri ca s-ar vota melodia si nu persoana... :unsure: Apoi gasita o metoda cat mai simpla sa se probeze ca cei care s-au nominalizat sunt exact ei. :)

 

Scuzati-mi indrazneala.

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

Pot face o propunere? Doar daca nu e cu suparare.

 

Propun ca inscrierile in concurs sa se faca pe tot parcursul zilei, pana la ora 21.00 pe PM (sau orice alt mijloc de comunicare) lui franky, vesperalei (sau...eu stiu - sunt doar doua exmple :)), ca la ora 21 sa inceapa concursul, adunandu-se toate nominalizarile si in poll fiind trecute doar numele melodiilor (eventual in postul ce inaugureaza fiecare seara, link-uri catre fiecare din melodii). Ma gandesc ca asa am fi siguri ca s-ar vota melodia si nu persoana... :unsure: Apoi gasita o metoda cat mai simpla sa se probeze ca cei care s-au nominalizat sunt exact ei. :)

 

Scuzati-mi indrazneala.

 

 

Multumesc frumos.. :airkiss: :hugs: ..

 

De acord cu stelistu`, da eu as mai propune si sa se faca cate un topic pentru fiecare concurs... Ca asa e mare zapaceala, trebuie sa intri pe ultima pagina si sa tot dai inapoi sa vezi ce si cum, daca a inceput, daca nu, daca s-a terminat, etc...

De luat in considerare :yes:

Îmi este sa nu umplem , forumul cu topicuri de fight music :ha:

Link to comment
Share on other sites

dacă facem înscrierea pe pm, există 2 riscuri:

 

-persoanele să uite să se înscrie

-trebuie dovedită înscrierea (rezolabilă prin postarea cererilor de înscriere în ultima postare a topicului)

-careva să uite vreun înscris...

 

 

 

Arhivarea înseamnă mutarea la arhivă...care se va umple de topice noi seară de seară... Nu ar fi o tragedie , dar toate consumă timp şi franky ştiu că nu are foarte mult.

Doar dacă se transformă în concurs săptămânal, cu o zi întreagă de înscriere , număr fix maxim de înscrişi, şi zile întregi de votare... :huh: complicat e să planifici un joc...

Link to comment
Share on other sites

Daca cineva uita sa se inscrie, poate uita sa se inscrie si pe topic, la fel de bine. Iar daca adminul, sm-ul (nu stiu...) uita sa treaca toate nominalizarile in lista... :think: un ragaz de 15 minute intre postarea listei si inceperea votului, probabil ar ajuta ca fiecare dintre cei care stiu ca s-au inscris sa verifice lista, si, in cazul in care nu se regaseste, sa semnaleze greseala. :)

 

Nu stiu, eu asa as fi facut. Nu zic ca e o idee neaparat buna, si nici ca trebuie musai sa fie folosita (si daca as zice, tot degeaba :lol:). M-am gandit strict prin prisma maririi acuratetii voturilor. Adica pot fi useri pe forum care au antipatii/simpatii (chiar daca nedeclarate) fata de alti useri, iar in cazul asta adevaratul scop al jocului ar fi oarecum ignorat. Desi jocul nu are vreo miza, ar fi pacat sa fie stricat de aceste lucruri.

 

Ma rog, acum imi dau seama ca totul devine destul de complicat. Iar daca franky nu are timp, devine si mai greu sa se faca lucrul asta. Eh, asta e. :)

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Cum toţi vrem sa ne bucuram si o facem pentru muzica , bine mai rămâne si plăcerea competiţiei .

Înscrierile se vor face prin PM , e îndeajuns sa apăsaţi butonul de PM pe care îl aveţi puţin mai jos :smile: .Voi posta melodiile personal si voi face poll-ul cu titlul melodiilor inscrise in concurs .

Sper numai sa am timp in fiecare seara pentru concurs , si sa nu muncesc :pardon:

 

Mi-ar plăcea , postările de apreciere dacă se vor face după terminarea concursului . In acest fel nimeni nu va fi influenţat de o anume apreciere.

Fiind toate acestea spuse puteti sa incepeti trimiterea Pm-urilor .

Melodiile vor fi postate la ora obijnuita 21:00 poll-ul il voi crea cu jumatate de ora mai tarziu asa va fi indeajuns timp sa verificati daca aveti melodia in concurs , daca nu se va semnaliza prin PM . Fie ca ceea mai buna melodie sa castige :yahoo:

 

 

p_pm.gif

 

Va mulţumesc! :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

este o problemă, într-adevăr

şi asta pentru că pollul s-a făcut iniţial pe 3 melodii, şi adăugat a patra...

în momentul refacerii probabil s-a votat.

scriptul a ţinut minte că s-a votat.

pentru adăugarea celei de-a patra melodii însă a fost necesar un timp, în care franky a adăugat.

acea adăugare însă a menţinut voturile la vechea formă, ignorând votul intermediar.

 

 

din păcate eu ca admin, deşi pot spune cine a votat, nu pot spune ce a votat.

şi nu ştiu unde era cel de-al optulea vot plasat.

 

nu vă pot ajuta în această privinţă.

dar vă va fi învăţătură de minte. odată pollul făcut nu mai apare altă melodie.

Link to comment
Share on other sites

Ok dupa cum se vede castigatorul este :first:

 

Deocamdata spun melodia , cu acordul vostru voi cita si mesajul ce mi-a sosit cu aceasta melodie :)

 

Melodia numarul III

 

as vrea sa ma inscriu si eu cu melodia: El Condor Pasa -Simon&Garfunkel

 

 

Restul participanţilor au fost:

 

I = oemor

 

II = BeRightBack

 

IV = Danco

 

Frumoasa melodie Raul trebui sa fii mandru :champion:

 

Felicitări si celorlalţi participanţi :hands:

post-80-1220385879_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

felicitari din tot sufletul si de la mine raul! acum am reusit si eu sa citesc topicul

frumoasa melodia...eu nu reusesc sa multumesc castigatorului niciodata la timp! (o fac din placere nu de fatada)

:hatoff:

 

si fie sa castige tot timpul frumusetea si nobletea muzicii!

felicitari inca o data tuturor celor care au participat !

Edited by oemor
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...