Jump to content
Vesperala Forum

Ultimul film vazut


paulvanorton

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nowhere boy

Un film... sa-i zicem biografic, desi prezinta doar o scurta perioada din viata lui John Lennon, si anume sfarsitul adolescentei, atunci cand a descoperit muzica si a infiintat prima lui trupa, the Quarrymen (in care, mai tarziu, au intrat si Paul si George). Mi-ar fi placut sa ajunga si la partea cu Beatles si post-Beatles, dar e imposibil sa se faca toate astea intr-un film.

Link to comment
Share on other sites

Havana (1990) si Out of Africa (1985)- ambele revazute si probabil ca si peste alti cativa ani o sa ma trezesc ca vreau sa le revad.

The horse whisperer (1998) - nu stiu de ce am evitat atat de mult sa vad filmul asta, probabil ca din cauza ca in mintea mea il asociam cu un film pe care inca nu l-am vazut (Seabiscuit). Mi-a placut mult, evident. O sa mai caut si alte filme cu Kristin Scott-Thomas.

Gia (1998) - nu am rezistat pana la sfarsit si nici nu stiu daca o sa am rabdare sa vad si restul. Angelina joaca "rolul vietii ei" si sunt dezgustata - de film si de genul acesta de viata. In ciuda faptului ca filmul si interpretarea Angelinei Jolie au fost aclamate, parerea mea este ca Gia Caragi, indiferent care a fost viata ei, ar fi meritat o interpretare mai buna decat condensul asta de fetisuri ale lui Jolie.

Edited by Yelle
Link to comment
Share on other sites

The way we were (1973) - Robert Redford si Barbara Streisand tineri, sub regia lui Sydney Pollack :rolleyes: . Intr-un interviu Redford a declarat ca initial a refuzat rolul din filmul acesta pentru ca nu vroia sa fie "frumos si atat"; apoi au modificat scenariul si el a acceptat rolul. Oricum, rolul lui vine cumva mai din surdina in filmul asta, personajul Barbarei Streisand este cel care iese cumva in evidenta - nicicand nu am vazut-o mai expresiva decat in filmul asta. Superb filmul, nu inteleg ce o fi fost in mintea alora ce l-au votat pe imdb.

A, da! Si am vazut aproape toate filmele lui Redford. Acesta nu face exceptie de la ce am vazut eu pana acum: in abolut toate filmele in care a jucat si a fost si o poveste de dragoste, lipseste happy-ending-ul. Sau na, mai am ceva filme de vazut, poate o fi existand si o proba contrarie. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

The great Gatsby (1974) - nu chiar asa cum ma asteptam. Am citit cartea acum prea multi ani, sincer nu-mi mai amintesc nimic din actiune, astfel incat nu am habar daca personajul Daisy este conceput spre a fi atat de antipatic sau daca Mia Farrow reuseste sa il faca asa. Inclin spre cea de-a doua varianta. Hidoasa fiinta -si nu zic asta musai in sensul ca ar fi uratica, dar intregul comportament parca cere numai pumni. Oricum, Daisy Buchanan prin prisma Miei Farrow numai genul de femeie care sa-l obsedeze pe vreunul ani la rand nu pare. Chestiune de gust. Pacat de film!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...