Jump to content
Vesperala Forum

Ce personalitate ai vrea să întâlneşti?


Neo

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Vorbesti de Mos Craciun? :lol:

 

Hm. Nu am auzit nicaieri de faptul ca David Gilmour ar fi homosexual. A fost insurat de doua ori si are 8 copii, sau ceva. Probabil a avut episoade, ca orice star rock. Bowie si Jagger sunt cele mai bune exemple. :lol: Nimeni nu poate ajunge atat de sus din acest motiv, oricum. Mai mult l-a ajutat faptul ca e foarte bun in ce face, si anume, in muzica. Desi cred ca Roger Waters a scris cele mai bune piese ale trupei, intotdeauna am fost hipnotizat de ce poate face Gilmour. Nu stiu daca e cel mai bun chitarist ever (probabil ca nu - si oricum aceste top-uri nu au niciun rost), dar are ceva special. Cu drepturile de autor si sefia trupei, well... stiu ca a avut un conflict cu Waters, iar acesta a plecat. Dar, din cate stiu, drepturile pentru piesele compuse, inclusiv cele de pe The Wall, Dark side of the Moon sau The Division Bell, inca ii apartin celui din urma.

Link to comment
Share on other sites

Vorbesti de Mos Craciun? :lol:

 

Hm. Nu am auzit nicaieri de faptul ca David Gilmour ar fi homosexual. A fost insurat de doua ori si are 8 copii, sau ceva. Probabil a avut episoade, ca orice star rock. Bowie si Jagger sunt cele mai bune exemple. :lol: Nimeni nu poate ajunge atat de sus din acest motiv, oricum. Mai mult l-a ajutat faptul ca e foarte bun in ce face, si anume, in muzica. Desi cred ca Roger Waters a scris cele mai bune piese ale trupei, intotdeauna am fost hipnotizat de ce poate face Gilmour. Nu stiu daca e cel mai bun chitarist ever (probabil ca nu - si oricum aceste top-uri nu au niciun rost), dar are ceva special. Cu drepturile de autor si sefia trupei, well... stiu ca a avut un conflict cu Waters, iar acesta a plecat. Dar, din cate stiu, drepturile pentru piesele compuse, inclusiv cele de pe The Wall, Dark side of the Moon sau The Division Bell, inca ii apartin celui din urma.

 

Bravo dom,le!

 

:hatoff:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Stephen Hawking.

O fosta colega l-a intalnit. Ea lucreaza pe un vas de croaziera si cica Hawking era la bord. Sincer, am fost cam reticent la chestia asta, dar banuiesc ca intotdeauna, in ciuda handicapului sau grav, el a incercat sa se bucure de viata, intr-un mod cat mai "normal" posibil.

Ok. Deci, cica l-a intalnit, si a acostat undeva in SUA (parca; nu sunt atent la detalii, intr-o conversatie), iar acolo erau multi jurnalisti, sau ceva. Toti, veniti mai mult pentru Hawking. Iar ea se intreba (si recunostea foarte senin lucrul asta, in timp ce vorbea cu mine) cine e, de fapt, acest om, de se invart atatia in jurul lui. Am fost socat cand am auzit. A fost total neimpresionata de prezenta lui. Damn, woman, esti nebuna? - i-as fi zis, dar nu am facut-o pentru ca-s un gentleman. Nu stiu ce-as fi facut daca eram in locul tau, acolo, dar cred ca prima optiune ar fi fost sa lesin. Apoi, cand ma trezeam, improvizam eu ceva. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stephen Hawking nu a facut numai chestii de fizica de neinteles pentru muritorii da rand, a scris si carti de popularizare a stiintei. Citeste O scurta istorie a timpului, e destul de digerabila (cel putin la inceput). Mai incolo are un prag dincolo de care nu se mai intelege nimic, dar chiar si asa e foarte instructiva.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...