Jump to content
Vesperala Forum

O femeie a fost sfasiata de caini în Bucureşti


absolutep0wer

Recommended Posts

O femeie a fost sfâşiată de o haită de câini în curtea ADP Sector 5. Victima a fost găsită în şoc hipotermic şi cu răni grave. Ea a fost transportată în stare gravă la Spitalul Bagdasar-Arseni, unde a fost operată.

Femeia de 49 de ani a ajuns la spital în stare gravă după ce a fost găsită în şoc hipotermic şi cu numeroase muşcături de câini în curtea ADP Sector 5. Medicii spun că aceasta va suferi mai multe intervenţii chirurgicale.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

In stire, spune ca femeia sarise gardul sa fure fier vech. Asa mic, undeva spre sfarsit sa nu vezi.

Apai, daca sari gardul ca sa furi, si te-au mancat maidanezii pusi sa pazeasca, scuze, iti MERITI Soarta! Nu-s maidanezii de vina! E adevarat ca avem o problema cu cainii maidanezi, dar atunci cand sunt pusi pe post de caini de paza, si tu vii sa furi, mori!

:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Noh, daca vine careva in curtea mea sa-mi fure ceva, si eu am ditai dihania de paza, ce vrei sa faca? Sa latre la hot si atat?! Sa-l lege cu catuse? Nu tata, ai intrat, te-a simtit cainele de paza, o sa te sfasie si gata. Eu in nici un caz nu o sa primesc un hot cu bratele deschise. Daca sunt treaz atunci cand vine sa ma fure, fiti siguri ca daca nu este liber cainele ci legat, va deveni imediat liber. La urma urmei, daca hotul moare sfasiat de caini, poate cineva sa ma acuze de crima?! Evident ca nu.

 

Consider ca maidanezii au procedat corect, si ca ar fi fost bine daca o sfasiau si mai mult. Si bila neagra TUTUROR stirilor ca denatureaza si arunca vina pe seama maidanezilor!

 

:sleep:

Link to comment
Share on other sites

http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-824...plant-piele.htm

 

Citez: "Taniosa Sachievici a fost angajata recent la o firma de deseuri din Constanta, care urma sa deschida un punct de lucru in Bucuresti. Ea primise acceptul de a ridica de la ADP Sector 5 un container pentru colectarea materialelor refolosibile, sustine patronul firmei, care, dupa ce a vazut reportajul la televizor, a venit la spital sa-si vada angajata."

 

Şi mai încolo: "Victima a fost gasita in curtea ADP Sector 5. Cladirea institutiei este in conservare din 2010, astfel ca acolo nu erau angajati."

 

Deci se pare că nu era la furat, iar ăia nu erau cîini de pază.

Link to comment
Share on other sites

http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-824...plant-piele.htm

 

Citez: "Taniosa Sachievici a fost angajata recent la o firma de deseuri din Constanta, care urma sa deschida un punct de lucru in Bucuresti. Ea primise acceptul de a ridica de la ADP Sector 5 un container pentru colectarea materialelor refolosibile, sustine patronul firmei, care, dupa ce a vazut reportajul la televizor, a venit la spital sa-si vada angajata."

 

Şi mai încolo: "Victima a fost gasita in curtea ADP Sector 5. Cladirea institutiei este in conservare din 2010, astfel ca acolo nu erau angajati."

 

Deci se pare că nu era la furat, iar ăia nu erau cîini de pază.

 

Oricum ar fi, nu cainii sunt vinovati, sper ca nu asta crezi. Vinovati suntem noi, oamenii. Vinovati sunt cei care-ar trebui sa gestioneze eficient si civilizat situatia acestor animale. Bravii nostri edili, mereu hulpavi si nepasatori .

Link to comment
Share on other sites

Fireşte că nu cîinii sînt vinovaţi. Femeia aia s-a muşcat singură şi s-a tăvălit pe-acolo.

 

Daca astfel vezi problema, sunt vinovati , fireste. In inconstienta si rautatea lor , au pierdut sansa sa se nasca mielusei. Sau, macar, oameni. Ce suflete nobile si generoase ar fi avut atunci...

 

Link to comment
Share on other sites

De acord. Cred că ai înţeles ce am vrut să zic, chiar dacă m-am exprimat mai amar. Nu poţi să pui vinovăţia pe un animal, pentru că nu are discernămînt, reacţionează instinctiv. Pe de alta parte, hai să aducem şi tigri în oraş, nu e vina lor dacă halesc trecatori. Animalele sălbatice nu au ce căuta în oraşe. Şi aceeaşi logică se aplică şi animalelor sălbăticite. Nu poţi să-i absolvi complet de vină, pentru că dacă ajung pericol public trebuie îndepărtaţi, şi nu-ţi poţi permiţi să pedepseşti nişte nevinovaţi.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie o masura dura.

 

Glont. Administrat de autoritati sau o crestere a cererilor de arma pentru autoaparare.

MAI nu poate refuza o asemenea motivatie.

 

Buba este ce faci cu cei care scot arma la semafor. Avand acte cum ca se apara impotriva potailor.

 

E o tampenie sa existe animale agresive in loc public.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Se poate folosi o telecomnda cu ultrasunete care alunga cainii, este ca si cum noua ne-ar navali in urechi sunete de pe 100dB!

 

Big, dumneata esti de treaba cumva.

Ai inteles referirea mea la glont tranchilizant si nu letal.

 

Sefele de pe aici se prefac cum ca-s moderatori pe realitatea tv. Vaneaza mariri de audienta.

 

Bun. Alungam potaia cu dispozitivul amintit. Da rezultat, era chiar o moda pe vremuri, tampita,

sa-i enervezi pe cei care plimbau cateii.

Cainele o sa se sperie si o sa-l atace pe urmatorul. E speriat, ii e foame.

Capatana lui dicteaza atac. Supravietuire.

 

Inacceptabil.

 

 

 

 

 

 

Aici este a animalului!

In strada este a autoritatilor.

 

Poate nu m-am facut bine inteles. Am scris glont, nu manusi .

 

 

Scriam despre animale tip roap. In acel aici.

 

Link to comment
Share on other sites

Asta in autoaparare!

O prima etapa ar fi serilizarea, iar a doua adunarea lor de pe strazi in adaposturi.

Ca sa nu castrez catelul pe care il am, l-am inscris la Asociatia Chinologica de la noi din oras si se incruciseaza numai cu acordul ei, cu cateluse selectionate ale celor care cresc caini pentru vanzare!

Link to comment
Share on other sites

Asta ar rezolva problema acestor suflete.
Pana si cel mai vehement aparator al animalelor stalceste un ţânţar, de cate ori are ocazia; fara sa-si faca procese de constiinta. Deci ar fi de precizat ce intelegem prin 'suflete' si unde e limita dincolo de care animalul nu mai este ''suflet'' ci gunoi umblator. Sau parazit; sau pericol public.. Dupa caz.

 

Ca sa nu castrez catelul pe care il am, l-am inscris la Asociatia Chinologica de la noi din oras si se incruciseaza numai cu acordul ei
Da, de cate ori il chinuie instinctul de "incrucisare* " mergi cu el la Asociatie sa completezi formulare, sa dati interviuri (amandoi) :) si sa va imbulziti cu muuulti alti proprietari de catelusi dornici sa obtina ''viza de Statele Unite'' :rade: ...Sa fim seriosi!

 

 

 

* ----> incrucisare... ce tare e termenul asta!! :imao: Bate chiar catre religie.

Link to comment
Share on other sites

NS, daca tu compari tantarul cu un caine, n-am ce mai comenta. Eu cred ca aceste doua specii difera mult in simtiri.

Si mai cred ca destui paraziti si destule pericole publice au , de fapt, doua picioare. Cainele este un parazit sau un pericol in masura in care omul il determina sa fie.

 

Big, :respect:

Link to comment
Share on other sites

Da, de cate ori il chinuie instinctul de "incrucisare* " mergi cu el la Asociatie sa completezi formulare, sa dati interviuri (amandoi) :) si sa va imbulziti cu muuulti alti proprietari de catelusi dornici sa obtina ''viza de Statele Unite'' :rade: ...Sa fim seriosi!

1. Si cainii si catelele au doua perioade de "calduri' pe an!

2. Asociatia are inregistrat acest lucru si ii programeaza!

3. Detinatorii de caini de rasa au aceasta obligatie de a nu lasa cainii in "calduri" sa se incruciseze cu maidanezii, exista medicamente speciale pentru aceasta!

4. Asa intelegem noi sa nu aglomeram orasele cu maidanezi nedoriti de nimeni!

5. Iar pentru cei care se nasc controlat exista liste de asteptare ale doritorilor pentru adoptii!

6. Se fac si ceva bani din asta, un pui de bichon canadian costa intre 500 si 1000 euro!

Link to comment
Share on other sites

1. Si cainii si catelele au doua perioade de "calduri' pe an!

2. Asociatia are inregistrat acest lucru si ii programeaza!

3. Detinatorii de caini de rasa au aceasta obligatie de a nu lasa cainii in "calduri" sa se incruciseze cu maidanezii, exista medicamente speciale pentru aceasta!

4. Asa intelegem noi sa nu aglomeram orasele cu maidanezi nedoriti de nimeni!

5. Iar pentru cei care se nasc controlat exista liste de asteptare ale doritorilor pentru adoptii!

6. Se fac si ceva bani din asta, un pui de bichon canadian costa intre 500 si 1000 euro!

 

Trebuie sa fiti corect si sa recunoasteti va doare fix in talpa de maidanezi.

Va displace sa acceptati un atac sau un deranj dimineata la plimbare.

 

Ii firesc si de bun simt.

 

Insa a enumera 6 puncte pe tema asta ii prea mult.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa fiti corect si sa recunoasteti va doare fix in talpa de maidanezi.

Va displace sa acceptati un atac sau un deranj dimineata la plimbare.

Ii firesc si de bun simt. Insa a enumera 6 puncte pe tema asta ii prea mult.

 

Atat cat pot din punct de vedere financiar le dau si lor de mancare in plimbarile mele; niciodata in viata nu m-a muscat nici un caine, fie maidanez sau nu!

Tine un pic de psihologia canina, insa oricum cainele il simte pe fricos si rau la suflet de la 100m.!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...