Jump to content
Vesperala Forum

Senatul a aprobat arestarea senatorului Catalin Voicu


Eonica

Recommended Posts

Spre uimirea romanilor, afost aprobata de catre senat arestarea unui senator.

Presupun ca o stiti prea bine, caci de mai bine de o saptamana pe asta se bate moneda in toate emisiunile de stiri.

Catalin Voicu deja se da ranit prin spitale, ceea ce poate fi un motiv foarte bun pentru a evita arestarea, oricat ar fi ea de aprobata.

Sa fie inceputul si sa vedem si alti corupti dupa gratii sau este iar doar teatru ieftin ce trebuie servit Uniunii Europene, ca sa vada ei ce harnic e romanul la eradicat coruptia?

Ori iar ne pregatesc ceva gen scumpiri sau taxe mai mari si ne iau ochii cu un alt scandal.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Catalin Voicu...se vede ca e mafiot din avion, fata il tradeaza, daramite faptele.

gbr, ce frumos este sa gasim un raspuns la toate: Basescu. Toate relele pe lumea asta isi gasesc autorul in el, parca nu ar fi om, ci un mutant, el este in spatele DNA, SIE, etc. Ce-o fi mancat atunci cand era mic?

Link to comment
Share on other sites

Nu a mancat nimic. A stiut sa faca afaceri cu cine trebuie si a dat ce trebuie la vremea potrivita. Nu il acuz pe Basescu si ai sa razi, dar l-am votat. Si l-am votat sperand sa pice rechini d'astia ca Voicu, Nastase, Solomon etc. Dar sa stii ca nici Basescu nu-i usa de biserica si sunt destule chestii care il incrimineaza. Dar...nu-i locul sa vorbim despre asta.

Link to comment
Share on other sites

Nu a mancat nimic. A stiut sa faca afaceri cu cine trebuie si a dat ce trebuie la vremea potrivita. Nu il acuz pe Basescu si ai sa razi, dar l-am votat. Si l-am votat sperand sa pice rechini d'astia ca Voicu, Nastase, Solomon etc. Dar sa stii ca nici Basescu nu-i usa de biserica si sunt destule chestii care il incrimineaza. Dar...nu-i locul sa vorbim despre asta.

Macar asta sa fie neajunsul: sa-i ia numai pe aia din opozitie. Ca as vrea sa se schimbe guvernul o data pe an, sa pice toti :D:

 

PS Ati vazut ce s-a imbolnavit tipul? Cred ca i-au pus astia ceva in dosar :bleah:

Link to comment
Share on other sites

Exista multe prezumtii, aici nu e valabila.

De ce, s-a pronunţat cumva instanţa cu privire la Voicu? La câte conspiraţii există, nu mă mir ca ăsta să fie cel care e sacrificat. Voicu a fost deja condamnat de către opinia publică datorită "scurgerii" informaţiilor de la DNA, iar chestia asta mi se pare puţin suspectă, prea ni-l aruncă pe tavă. În afară de nişte stenograme, impropriu spus, nu avem nimic, probabil şi alea falsificate pe alocuri.

Link to comment
Share on other sites

De ce, s-a pronunţat cumva instanţa cu privire la Voicu? La câte conspiraţii există, nu mă mir ca ăsta să fie cel care e sacrificat. Voicu a fost deja condamnat de către opinia publică datorită "scurgerii" informaţiilor de la DNA, iar chestia asta mi se pare puţin suspectă, prea ni-l aruncă pe tavă. În afară de nişte stenograme, impropriu spus, nu avem nimic, probabil şi alea falsificate pe alocuri.

Daca mergem pe linia asta, suntem toti victimele unor conspiratii si suntem curati ca lacrima.

Ai vazut cumva dosarul lui? Ai impresia ca asemenea probe si acuzatii se strang intr-o zi? Tie iti pare servit pe tava, mie nu.

Link to comment
Share on other sites

La câte conspiraţii există, nu mă mir ca ăsta să fie cel care e sacrificat.

 

 

Sacrificat este, caci el este primul pentru care Senatul a aprobat arestarea. Pentru ceilalti nu au fost de acord sa se treaca la masura asta.

Si iarna de Ignat, la o ferma de porci doar o parte e sacrificata. Nu se taie tot efectivul de porcine. Asta nu inseamna ca ceilalti care raman nu sunt porci. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Is chestii care tin strict de normalitate. De reguli.

Alb sau negru ii irelevant.

 

Trebuia sa fie si un moment zero.

A sugera ca seful DNA are culoare politica ii derizoriu.

Ii similar postul cu cel al guvernatorului Isarescu.

 

Are Isarescu culoare? Romania a facut un pas inainte.

Cu bice pe carca, insa l-a facut.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...