Jump to content
Vesperala Forum

Ce va enerveaza cel mai mult?


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Spuneam, la un moment dat, ca ma enerveaza oamenii care nu se prind de subtilitatile verbale. Ieri mi-am dat seama ca nici eu nu sunt foarte "ascutit", cand vine vorba sa inteleg chestiile ascunse. Deci ma enervez, eu, pe mine insumi. Si ma enerveaza oamenii care, atunci cand au ceva de zis, nu zic ceva concret si direct.

 

Ma enerveaza sclifositii care nu suporta fumul de tigara. Ba, tu inspiri cam 5% din fumul pe care il inhalez eu. Daca nu iti convine, atunci mars de langa mine.

 

Ma enerveaza concursurile de muzica si alte talente inutile, jurizate de trei nimeni pe Pamant, la fel de inutili.

 

Incepe sa ma enerveze foarte tare orasul. Prea mult asfalt, prea mult metal, ciment, blocuri, strazi murdare, idioti care conduc masini si oameni care nu au loc de mine.

 

Ma enerveaza statusurile de pe facebook. Ma enerveaza facebook-ul. Din pacate, oamenii cu care vorbesc si pe care nu ii vad prea des nu folosesc altceva decat facebook. Ma enerveaza si ei.

 

Ma enerveaza companiile de telefonie mobila.

 

Ma enerveaza incalcarea regulilor elementare ale gramaticii.

 

Ma enerveaza feminismul absurd, adica ideile care nu au o baza reala sau logica. La fel, si rasismul sau xenofobia.

 

Ma enerveaza idiotii care au caini ce apartin raselor cunoscute ca fiind agresive, dar nu folosesc accesoriile menite sa-i protejeze pe ceilalti oameni.

 

Ma enerveaza titlurile din tabloide. Ma enerveaza oamenii care citesc asa ceva, Daca esti cat de cat inteligent, atunci nu exista niciun motiv sa te intereseze subiectele alea.

 

Ma enerveaza faptul ca ma concentrez prea mult pe lucrurile pe care le urasc.

 

Ma enerveaza invocarea de injuraturi fara motiv. Adica aia care injura la fiecare 5 cuvinte. Sunt momente cand esti atat de nervos si frustrat, incat nu te poti abtine. E ok. Daca nu e nimeni in jur. Dar intr-o discutie normala, nu are rost.

 

Ma enerveaza nuntile. Nu le vad rostul si sunt extrem de obositoare, pentru ca intalnesc acolo toate rudele care ma enerveaza si oameni ciudati si necunoscuti, care incearca sa socializeze cu mine.

 

Ma enerveaza cand mi se spune "Stiu ca nu iti plac manelele. Nu asculti asa, acasa... Dar la o petrecere, n-ai cum sa nu dansezi macar pe o manea". In primul rand, ma enerveaza petrecerile. Dar, daca se intampla sa nimeresc la vreuna, cu siguranta nu e o petrecere cu manele.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum sa raspund la intrebarea asta. :lol: De parca as putea spune ca nu e serioasa... Dar da, este. Avem legaturi directe cu niste hoteluri din Bulgaria si, in rest, multe hoteluri vandute printr-un partener de-acolo. Pana nu demult, o groaza de agentii din toata tara vindeau ofertele noastre, dar in ultima vreme, am renuntat la asta, pentru ca nu mai era profitabil. Insa, pentru turistii directi, cred ca preturile sunt bune.

Tepe n-am dat niciodata, desi au fost cativa care s-au plans, dar asta pentru ca au insistat sa mearga la un hotel unde, pana la urma, a fost naspa, in ciuda sfaturilor noastre de a alege ceva mai bun (or fi zis ei ca vrem sa le luam bani mai multi si s-au incapatanat sa mearga la un hotel ieftin, da'... na). In rest... :think: nu au fost probleme.

 

Se pune ca fac reclama? :lol:

Link to comment
Share on other sites

..

 

Ma enerveaza sclifositii care nu suporta fumul de tigara. Ba, tu inspiri cam 5% din fumul pe care il inhalez eu. Daca nu iti convine, atunci mars de langa mine.

..

Ha, ha, ha!!! Tare asta! :dancing:

Si daca ala vine langa tine si iti raspunde cu o flatulenta? Si cu acelasi procent si mesaj? A? :rade:

Link to comment
Share on other sites

O sa plec de buna voie din preajma lui. Vorbeam de locurile in care se poate fuma. Cum ar fi intr-un bar, cafenea, club... Mai aud pe cate unu (de cele mai multe ori, totusi, e una): "Vai, cat fum era in barul ala... mi-am imbacsit parul si hainele". Pai normal ca era fum, nu stiai asta inainte sa intri? :doh:

Link to comment
Share on other sites

Asa, deci mie mi se pare mai putin costisitor ca ceilalti sa se mute pe alta planeta. Asta e deja stricata, nu vrem sa distrugem si alte planete.

 

Pe strada e ok. De ce n-ar fi? Oricum inspiram plumb, monoxid de carbon si alte chestii nocive, in cantitati mult mai mari decat cele provenite din fumul expirat de altii.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca e la moda in ultimele 2 zile, sau ceva, sa te iei de cretinul de Mandruta, care e un nimeni. Idiotul a scris un articol pe blogul lui, in care ii ironizeaza pe tinerii care resping ideea de a merge la razboi (cica astia intre 20 si 35 de ani sunt obligati sa se duca la lupta).

Dar, frate... Cum sa mergi la lupta cu o armata care nu are nimic? Nici avioane, tancuri, arme, nimic. Cred ca noi, daca va trebui sa mergem la razboi, va trebui sa infiintam divizia de arcasi calare, ca altfel nu avem cu ce. In plus, frate... Majoritatea tinerilor nu au pregatire militara. Multi nu stiu nici sa foloseasca o arma. Si ii poti condamna pentru asta? Nu. Cum ar fi sa trimiti niste oameni nepregatiti in razboi? E genocid.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...