Jump to content
Vesperala Forum

Rolul ochilor când te îndrăgosteşti


vesperala

Recommended Posts

nu mă gândesc la culoare, ci la privire, clipire...:)

 

femeile se machiază, folosesc dermatograf, rimel şi multe altele pentru a-şi evidenţia ochii, dar cât e de important?

în fond şi ele se îndrăgostesc de o privire, fără ca bărbaţii să folosească trucuri...

 

 

privirea, cât e ea de importantă?

Link to comment
Share on other sites

E primul lucru la care ma uit ... ochi, ce exprima, culoare, forma ...

Are un rol extrordinar de important. Unora le plac ochii de o anumita culoare fara sa inteleaga logic de ce, altii au visat ochii iubiti cu mult timp inainte de a intalni si persoana ... Cred ca intr-adevar ochii sunt oglinda sufletului!

Link to comment
Share on other sites

Întradevăr, o privire poate face mult. O privire, care, însoţită fiind şi de un zâmbet subtil...face mai mult decât o mie de cuvinte.

:) merge şi cu, şi fără zâmbet... cred că o privire are darul să oprească timpul pentru câteva secunde...

secunde în care inima se face mică :o:

Link to comment
Share on other sites

nu mă gândesc la culoare, ci la privire, clipire...:)

 

femeile se machiază, folosesc dermatograf, rimel şi multe altele pentru a-şi evidenţia ochii, dar cât e de important?

în fond şi ele se îndrăgostesc de o privire, fără ca bărbaţii să folosească trucuri...

 

 

privirea, cât e ea de importantă?

 

tu stii :kissing1:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...

Contează ochii şi contează şi prima privire. Eu de obicei nu uit chestiile astea legate de primele aspecte ale vieţii de cuplu (primul sărut când şi unde, prima privire când şi unde, primul "te iubesc" când, unde şi cum). Prefer blondele cu ochii albaştri, deşi majoritatea s-au dat pe piţipongeală. Pentru mine un aspect important la o femeie sunt şi sprâncenele cu forma şi grosimea lor. Prefer sprâncenele subţiri şi scurte. În schimb pot spune dacă unei femei i se potriveşte sau nu aspectul sprâncenelor, într-adevăr şi cu un strop de subiectivitate.

Link to comment
Share on other sites

Contează ochii şi contează şi prima privire. Eu de obicei nu uit chestiile astea legate de primele aspecte ale vieţii de cuplu (primul sărut când şi unde, prima privire când şi unde, primul "te iubesc" când, unde şi cum). Prefer blondele cu ochii albaştri, deşi majoritatea s-au dat pe piţipongeală. Pentru mine un aspect important la o femeie sunt şi sprâncenele cu forma şi grosimea lor. Prefer sprâncenele subţiri şi scurte. În schimb pot spune dacă unei femei i se potriveşte sau nu aspectul sprâncenelor, într-adevăr şi cu un strop de subiectivitate.

 

Suna ciudat treaba asta. Mi-e neclara diferenta intre culoarea ochilor daca te indragostesti.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Suna ciudat treaba asta. Mi-e neclara diferenta intre culoarea ochilor daca te indragostesti.

 

Dacă nu te superi : diferenţa între culoarea ochilor dacă te îndrăgosteşti şi mai ce? Lipseşte un termen. :D:

 

LE : Cu ocazia asta mi-am adus aminte şi un banc destul de drăguţ : Care e diferenţa dintre o găina şi ?

Răspuns : Găina are picioarele egale mai ales stângul. :lol:

Edited by gabiseN
Link to comment
Share on other sites

Dacă nu te superi : diferenţa între culoarea ochilor dacă te îndrăgosteşti şi mai ce? Lipseşte un termen. :D:

 

LE : Cu ocazia asta mi-am adus aminte şi un banc destul de drăguţ : Care e diferenţa dintre o găina şi ?

Răspuns : Găina are picioarele egale mai ales stângul. :lol:

 

Ii un banc de santierele tineretului

.

 

Vezi tu, ca sa zic asa, un cocos altfel decat tine e printre altele si cel putin selectiv.

Daca esti lipsit de pretentii ii in regula. Bun banc, asa-i?

Scuze de impolitete. De fapt esti un banc, ce-i drept banc prost!

 

Link to comment
Share on other sites

Nu înţeleg cu ce v-am deranjat, dragă domnule Roap. Eu îmi păstrez părerea mea, că nu sunteţi Dumnezeu să mi-o schimb pentru dumneavoastră. Numai bine !

 

Ei lasa ca nici eu nu-s asa diabolic precum spui. Nu intotdeauna.

Ca sa n-o mai lungim sau scrii roap sau tu(cu formele aferente). Fara draga si dumneavoastra!

Ii un inceput si am sa tin cont de el. Danke! :bighug:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...