Jump to content
Vesperala Forum

Rolul ochilor când te îndrăgosteşti


vesperala

Recommended Posts

Defineste nimicul pe care il oferi.

 

Dar tu preaplinul cum l-ai defini? Si-o fi destul?(!) O fi el absolut necesar? As zice ca acest concept este perceput diferit de fiecare, ca si nimicul, RoAp. Adesea si nimicul are valoarea lui, in anume combinatii. Nimicul nu ajunge, preaplinul e prea mult, o medie e greu de facut si idealul tocmai in aceasta medie se ascunde...

Edited by Asimetric
virgula
Link to comment
Share on other sites

Dar tu preaplinul cum l-ai defini? Si-o fi destul?(!) O fi el absolut necesar? As zice ca acest concept este perceput diferit de fiecare, ca si nimicul, RoAp. Adesea si nimicul are valoarea lui, in anume combinatii. Nimicul nu ajunge, preaplinul e prea mult, o medie e greu de facut si idealul tocmai in aceasta medie se ascunde...

 

Iubesc raspunsul Mamei Narcisa. Iar s-a suparat pe mine.

M-a intreabat de preaplin.

Absolut retorica intrebarea. Desigur am sa tin seama si de lipsa virgulei din sintagma subliniata.

O singura rugaminte am. Orice comunicare cu mine pica in derizoriu daca are in context termenul combinatie.

Edited by Asimetric
Am adaugat virgula
Link to comment
Share on other sites

Desigur am sa tin seama si de lipsa virgulei din sintagma subliniata.

 

Nu tine seama. Sa-mi fie rusine, a fost fara nicio intentie , din neatentie. Te rog sa ma scuzi. Ca sa vedeti cat de importanta poate fi o prapadita de virgula in comunicare! Rog pe cei care pot face cuvenita rectificare s-o faca, sa adauge virgula inaintea apelativului respectiv.

 

Link to comment
Share on other sites

nu trebuie neaparat sa te indragostesti, dar stiu ca atunci cand iti place ceva sau de cineva pupilele se dilata mult :grin:

 

Eu sunt cel mai bun exemplu in sensul asta. :lol: In momentul in care l-am vazut prima data pe iubitul meu am ramas..hipnotizata si el la fel! :rade: Nu ne-am putut dezlipi privirile pret de aprox 1 minut! :blush-1: Eu-rosie ca racul la fata, el a inceput sa se balbaie cand a intrat un coleg in cabinet si l-a intrebat ceva :lol: si acum ne amuzam copios cand ne amintim faza! :grin:

Edited by Diana22
Link to comment
Share on other sites

Nu tine seama. Sa-mi fie rusine, a fost fara nicio intentie , din neatentie. Te rog sa ma scuzi. Ca sa vedeti cat de importanta poate fi o prapadita de virgula in comunicare! Rog pe cei care pot face cuvenita rectificare s-o faca, sa adauge virgula inaintea apelativului respectiv.

 

Iarasi ma simt ca ultimul gunoi. Preferam sa ma pocneasca cineva in loc s-o supar pe Narcisa.

Imi pare rau! Sper sa ma ierte. Totusi cred ca nu m-ar ierta niciodata daca m-as shimba. Nu neaparat in sens forumistic, singura legatura dintre noi dealtfel.

Sarut mana.

 

Am rugamintea sa ramana postul (offtopic) macar pana cand il citeste Mama Narcisa. Puteam trimite un mesaj personal, stiu.

As prefera sa ramana definitiv insa is reguli si trebuie respectate. Multumesc.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iarasi ma simt ca ultimul gunoi. Preferam sa ma pocneasca cineva in loc s-o supar pe Narcisa.

Imi pare rau! Sper sa ma ierte. Totusi cred ca nu m-ar ierta niciodata daca m-as shimba. Nu neaparat in sens forumistic, singura legatura dintre noi dealtfel.

Sarut mana.

 

Am rugamintea sa ramana postul (offtopic) macar pana cand il citeste Mama Narcisa. Puteam trimite un mesaj personal, stiu.

As prefera sa ramana definitiv insa is reguli si trebuie respectate. Multumesc.

 

Cineva cu acces la butoane are din partea mea toata consideratia. Multumesc.

Nu neaparat legat de pastrarea postului meu, cat despre corectarea unei greseli.

Multumesc din nou.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
E primul lucru la care ma uit ... ochi, ce exprima, culoare, forma ...

Are un rol extrordinar de important. Unora le plac ochii de o anumita culoare fara sa inteleaga logic de ce, altii au visat ochii iubiti cu mult timp inainte de a intalni si persoana ... Cred ca intr-adevar ochii sunt oglinda sufletului!

Pentru mine e importantá profunzimea lor, intensitatea privirii.

(Merg pe veche idee, cand esti indragostit cu adevárat nu mai ai "ochi" pentru altcineva.)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

E importantă privirea, dar nu decisivă. Adică nu asta mă face să mă îndrăgostesc mai tare.

Deşi, am văzut într-un film un tip care-şi privea iubita, într-un fel ce nu mi-a fost dat să-l văd niciodată. Cu multă dragoste şi blândeţe în acelasi timp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nu ma indragostesc de o pereche de ochi, la fel cum nu simt fluturasi prin mai stiu eu ce parte a corpului atunci cand o fac, nici nu-mi alearga nu stiu ce prin vene. Nu cred ca ochii sunt oglinda vreunui suflet, toate astea imi par clisee. Noroc ca ne uitam la filme americane, ca ne invata astia ce si cum sa simtim.

Exista insa destule lucruri care pot fi "diagnosticate" in privirea unui om. Istetimea este, de departe, unul dintre cele mai placute dintre acestea.

Edited by Yelle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...