Jump to content
Vesperala Forum

George Becali ARESTAT !


KyKy

Recommended Posts

BUCUREŞTI / 15:01, 2.04.2009

 

Finanţatorul FC Steaua, Gigi Becali, a fost reţinut în dosarul privind sechestrarea persoanelor care i-au furat autoturismul, Parchetul solicitând Judecătoriei sectorului 1 Bucureşti emiterea unui mandat de arestare preventivă pe numele acestuia, dar şi a altor acuzaţi.

 

Şase persoane, printre care sportivul Cătălin Zmărăndescu, fostul bodyguard al lui Gigi Becali, au fost aduse pentru audieri, joi dimineaţă, la Poliţia Capitalei, unde şi Gigi Becali a ajuns în jurul orei 11.00, pentru a fi chestionate în legătură cu sechestrarea a trei persoane.

 

Becali: Nu am nicio emoţie, nu are ce să mi se întâmple

 

Gigi Becali a declarat, joi, pentru MEDIAFAX, după descinderile anchetatorilor că nu are nicio emoţie şi este sigur că nu i se va întâmpla nimic.

 

"Nu am nicio emoţie, nu are ce să mi se întâmple. Nu e ceva normal ce mi s-a întâmplat. Eu am prins infractorii şi infractorii au făcut plângere la Poliţie. Bineînţeles că o să mă duc să dau declaraţii la Poliţie", a spus Becali.

 

La Poliţia Ilfov nu există o plângere

 

 

 

 

Poliţia Ilfov nu are înregistrată nicio plângere referitoare la furtul maşinii lui Gigi Becali, potrivit unor surse din Poliţie.

 

Potrivit purtătorului de cuvânt al Poliţiei Capitalei, Christian Ciocan, Gigi Becali este învinuit de lipsire de libertate în mod ilegal.

 

Şase persoane, printre care sportivul Cătălin Zmărăndescu, fostul bodyguard al lui Gigi Becali, sunt audiate, joi dimineaţă, la Poliţia Capitalei, în acest dosar.

 

În cazul celorlalte şase persoane acuzate în acest dosar, învinuirile sunt atât lipsire de libertate în mod ilegal, cât şi uz de armă fără drept.

 

 

 

 

Sursa: http://www.mediafax.ro/social/gigi-becali-...ml?1688;4132973

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e o făcătură

 

:) nu aş putea fi eu avocatul lui Becali, dar sunt chestii frapante:

 

- autosesizare :rade: mai mult ca sigur dictată

- circul cu mascaţii :) eu chiar cred că venea şi singur de îl chemau

- nu ştiu în cât timp se descoperă hoţii în general, dar din moment ce plângeri nu au fost, cum i-or fi descoperit pă aceia? nu de alta dar refuz să cred că în România hoţii depun plângeri împotriva păgubiţilor..:smile: au fost puşi să scrie plângerile, clar.

Link to comment
Share on other sites

Nici Jiji nu e usa de biserica, asa ca nici nu ma indoiesc de faptul ca si-a trimis gorilele dupa cei trei. Aia il deranjau cu ceva, iar acum Jiji a inventat povestea asta cu masina. Normal ca nu s-a depus plangere pentru furtul masinii. Insa cei sechestrati au depus plangere, iar acum sunt in avantaj. :)

 

Cat despre circul cu mascatii....

Aia e metoda sablon. Adica procedura normala. Mascatii oricum nu sunt baieti cu abonament la opera si legitimatie de biblioteca,

deci cand vin cu mandat de arestare / aducere... sau ce o fi,, apoi nu mai stau sa sune la usa ci intra cu ea cu tot. :farmer:

Link to comment
Share on other sites

BUCUREŞTI / 15:01, 2.04.2009

 

................................................................................

chiar ma gindeam de curind ca macar aici scapi de "incultura l-a romanii", ca de venea sa citesc un vers sa vad o poza sa ascult o aprere...

sa fim noi...dar poate am gresit gindind asa... :tease:

Link to comment
Share on other sites

omul ăsta stă în închisoare şi hoţii sunt afară

el e pericolul social?

 

e un circ penibil, indiferent de fapte.

e imposibil ca acela care a furat să fie afară şi să poţi considera că e normală arestarea :)

 

au reuşit cu această arestare să arate cam cât e de importantă justiţia: apare doar când are cineva interesul.

Link to comment
Share on other sites

Circul asta e facut pentru a distrage atentia de la ceva. E o diversiune, pe sistemul "paine si circ pentru popor, pentru a uita de relele pe care le facem noi." Nu sunt sigur de la ce, dar am o presimtire ca Basescu si frate-su sunt bagati. Acum se vorbeste numai de asta pe la televizor. Toti analistii, "deontologii ®", toti priceputii se ocupa numai de Becali. Ori se pregateste ceva din partea Guvernului/presedintelui.

 

In plus, nu inteleg de ce lucrurile astea sunt prezentate si la stirile din sport. De parca ar avea vreo legatura...

Edited by Stelist_4_3v3r
Link to comment
Share on other sites

omul ăsta stă în închisoare şi hoţii sunt afară

el e pericolul social?

 

e un circ penibil, indiferent de fapte.

e imposibil ca acela care a furat să fie afară şi să poţi considera că e normală arestarea :)

 

au reuşit cu această arestare să arate cam cât e de importantă justiţia: apare doar când are cineva interesul.

 

 

corect cum zici...dar asa-i peste tot in lumea mare...cind unul gresete un pic il salta politia cu 3 echipaje

dar cea care are banii sta acasa si ride din spatele geamului cum ...politia ii cumparata :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

cu ocazia asta poate scapam de el de la Steaua :hm: daca stia sa se puna bine cu suporterii Stelei acum putea avea 20 000 de oameni care vin sa strige pentru el din propria initiativa, nu 200 adusi la comanda

Si ce, daca scandau in favoarea lui, exista vreo sansa sa fie eliberat? Oricum, si eu visez ca Steaua sa scape de el, dar nu asa.

Link to comment
Share on other sites

Şi-a făcut-o cu mâna lui.. Pe cine nu laşi să moară, nu te lasă să trăieşti :)

Saracul.. mi-e mila de el..

Şi mie, merita cel puţin o cameră de hotel, ca loc de detenţie şi icre negre în loc de marmeladă cu ceai :) Că e Becali şi a făcut case...

daca stia sa se puna bine cu suporterii Stelei acum putea avea 20 000 de oameni care vin sa strige pentru el din propria initiativa, nu 200 adusi la comanda

:lool: Şi-i dădeau drumul...

 

Nu contest "făcătura", cum nu contest că e una de slabă factură. Totuşi, priviţi ceva mai departe. Nu neapărat că e un paravan, ci că e o avertizare lansată băieţilor "tari" ca el :)

Link to comment
Share on other sites

Acest individ lipsit de orice scrupul este portretul escrocului si paranoicului perfect. Toata imensa si sfidatoarea lui avere a fost obtinuta prin specula , prin inselaciune, prin fel si fel de matrapazlacuri.. Trebuia inchis demult. Aveau suficient temei s-o faca. Pretextul de acum este destul de fortat si ii creaza o aura de victima. Parca vad ce despagubiri uriase va cere statului drept daune!

Link to comment
Share on other sites

Facatura cu interes,datorata gurii mari care incearca sa spuna unele adevaruri. Dar in general politia si procuratura tine cu hotii.in urma cu cativa ani am avut o altercatie cu hotii prin culturile noastre de la tara.nu doar faptul ca am incasat o bataie buna, dar cand a venit procurorul,mai avea un caz asemanator inaintea mea si ascultand la usa aproape ca ma asteptam ca cel batut si furat sa fie arestat si amendat pentru simplu fapt ca si-a pazit recolta. M-a surprins reactia politistului care a intocmit respectivul dosar:du-te nene acasa ca daca nu eram incurcat cu doua banci ii dadeam acestui procuror cu scaunul in cap. Asa ca ,in Romania ,daca siguranta noastra e pusa la indoiala, nu avem nici dreptul de a ne apara bunurile. Daca becali,de noi ce sa m-ai zicem

Edited by vesperala
text scris cu majuscule
Link to comment
Share on other sites

Facatura cu interes,datorata gurii mari care incearca sa spuna unele adevaruri..

Asa ca ,in Romania ,daca siguranta noastra e pusa la indoiala, nu avem nici dreptul de a ne apara bunurile.

Ce treabă are gura mare cu justiţia?

Cum îţi aperi bunurile?! Comiţând la rândul tău o faptă de aceeaşi factură?

 

P.S Îmi place că, dacă până acum românii erau aşi în fotbal şi politică, acum podiumul e completat de justiţie ;)

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Nu sunt un admirator a lui Becali, dar... parca nu merita asta.

Retinere 29 de zile, pericol social, perchezitii simultane, descindere cu trupe speciale...

Se pare ca justitia judeca in Romania doar cu banderola care ii acopera ochii data deoparte, ca sa vada cu cine are de-a face pentru a sti cum sa "trateze" faptele.

Si chestia asta cu "autosesizarea", astazi s-a (auto)sesizat Politia, ca s-a furat masina lui Becali ! La doua luni dupa...!

 

@ EM!L, " ...până acum românii erau aşi în fotbal şi politică, acum podiumul e completat de justiţie ".

O stiam cu agricultura, fotbalul si calculatoarele, dar e buna si asta.

Edited by Mos_Ilie
Link to comment
Share on other sites

e o făcătură

 

E o facatura si nu prea. Motivatia data de judecator care e si seful Tribunalului sector1 ii gandita bine de tot.

Toata lumea o contesta dar n-au de unde s-o apuce. Vezi azi si artificiul cu recuzarea. Respins dar folosit totusi

de avocati.

Foarta multa lume ignora voit sau nu un anume lucru. Desi se spune ca justitia judeca fapta si nu omul, aici sistemul nostru

juridic permite putina echilibristica.

Ma refer la faptul ca lumea uita niste declaratii publice si agresive la adresa unei judecatoare acum ceva timp facute de arestat.

Care erau amenintari pe fata si promisiuni de razbunare.

 

Toata lumea uita cam i-a facut imbecili si prosti pe procurorii de la DNA.

Asa ceva nu se uita. Nu s-au luat masuri pentru ca era pe val tipul atunci.

 

Dar a considera ca becali a incetat vreun moment de atunci sa fie un soi de premiu pentru magistrati e o eroare.

Poate pentru cei pe care i-a uns a incetat sa fie si tipii si-au sters urmele si s-au dezis discret de el sau s-au retras din magistratura.

Insa pentru majoritatea celorlalti a ramas la fel. O tinta obligatorie. Premiul care trebuie obtinut.

Aici le dau dreptate. Restul is amanunte.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...