Jump to content
Vesperala Forum

Replici dure


Christina_Whisperwind

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

.

 

Citez din"Katavencii". :flowers:

 

 

Ca de obicei, recomand vizualizarea datelor posturilor.

 

Eu am citat din Iorga, mi-a fost mai la-ndemana. La ce prost se referea el, nu stiu. Din partea mea, nicio speculatie, nicio referire la persoana. Resuscitarea postului. Nu mai interpreta aiurea.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
No way!

 

Vaicarelile au alte extensii.

 

.vaic

 

.valeu

 

.vai

 

:bighug:

 

Dura replica, asa-i? :flowers:

 

Ce zici acilea, omule, ce te doare asa rau :huh: ? Replica e dura, dar cu limite , doar pentru o anumita categorie de vietuitoare. Poate fi un blestem, dar vaicareala nicidecum.

Si, la banii tai, ai putea si tu sa oferi niste orhidee, nu plante medicinale , auzi la el, ii tot da inainte cu romanita lui! Ce daca nu merit, ca e vorba de blazonul tau! Si sa-mi trimiti rapid banii pentru glume , ca te trezesti cu executorii la usa! :P:

Link to comment
Share on other sites

Ce zici acilea, omule, ce te doare asa rau :huh: ? Replica e dura, dar cu limite , doar pentru o anumita categorie de vietuitoare. Poate fi un blestem, dar vaicareala nicidecum.

Si, la banii tai, ai putea si tu sa oferi niste orhidee, nu plante medicinale , auzi la el, ii tot da inainte cu romanita lui! Ce daca nu merit, ca e vorba de blazonul tau! Si sa-mi trimiti rapid banii pentru glume , ca te trezesti cu executorii la usa! :P:

 

M-ati invins!

 

Am calculat si aveti de incasat 19 euro.

 

Daca e pe zi sau pe luna sau pe an, asta hotarasc eu.

 

Conteaza mult si periajul!

 

Link to comment
Share on other sites

Am calculat si aveti de incasat 19 euro.

 

Imi rezerv dreptul de-a face contestatie :rules: . Te atentionez ca trebuie sa adaugi si dobanda la ei, ca trebuia sa mi-i dai demult, daca-i tineam la banca se inmulteau , nu ramaneau batuti in cuie! Daca nu mai adaugi ceva in cos, nici batuta nu-ti spun care e Catalina din poza aia, bine?

 

Link to comment
Share on other sites

La TV, intr-o zi de octombrie si sarbatoare, dupa ce Basescu spusese ca Ponta a fost agent sub acoperişuri sau cam asa ceva, replica expresivă a cuiva de pe sticlă a fost:

"Sfâ(âââ)ntă Paraschivă!"

 

Nu stiu de ce eu am incadrat-o la replici dure, dar imi amintesc de ea de cate ori reuseste sa ma mai mire ceva... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Habar nu am. Habar nu am nici care e iesirea spre Braila, mereu o confund cu alta. Respectiv sunt doua, una inaintea zonei industriale si care trece pe langa obor, si una pentru care trebuie sa treci prin zona industriala si sa iesi pe langa fosta Turnatorie. Habar nu am nici despre imensa majoritate a satelor limitrofe, probabil ca nu o sa deosebesc niciodata ... :lol: Toate intra in aceeasi oala si eu urasc satele de la campie. Si o sa incurc forever strazile *** si ***, desi dintr-una dintre astea sigur se desprinde strada unde sta o parte din familie. Caaare-i problema, nu mai traiesc? :rolleyes:

Groapa de gunoi stiu in ce zona a orasului sa o localizez. Ce, nu-i suficient? :lol: Ti-as fi spus ceva legat de ea, dar te stiu sensibil si nu as fi vrut sa izbucnesti in lacrimi. :bighug:

Edited by Yelle
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
Habar nu am. Habar nu am nici care e iesirea spre Braila, mereu o confund cu alta. Respectiv sunt doua, una inaintea zonei industriale si care trece pe langa obor, si una pentru care trebuie sa treci prin zona industriala si sa iesi pe langa fosta Turnatorie. Habar nu am nici despre imensa majoritate a satelor limitrofe, probabil ca nu o sa deosebesc niciodata ... :lol: Toate intra in aceeasi oala si eu urasc satele de la campie. Si o sa incurc forever strazile *** si ***, desi dintr-una dintre astea sigur se desprinde strada unde sta o parte din familie. Caaare-i problema, nu mai traiesc? :rolleyes:

Groapa de gunoi stiu in ce zona a orasului sa o localizez. Ce, nu-i suficient? :lol: Ti-as fi spus ceva legat de ea, dar te stiu sensibil si nu as fi vrut sa izbucnesti in lacrimi. :bighug:

 

Tipo, daca accept noua slujba o sa imi lipsesti. :giveheart:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mai, fratilor, ia stergeti voi minunatia asta de topic , ce sens ziceti ca are, pai, dragalaseniile pe care aveti voi pretentia sa le expun la vedere, le zic si eu in gand, in soapta, fata-n fata cu inamicul, cum sa vars oala cu laturi de fata cu copiii :confused: ? :blush-1: Si-apoi, romanul de regula nu zice prea multe inainte de-a da cu reteveiul , ca mai repede te racoresti asa, se stie ca cea mai buna arma e cea pe care-o ai in mana, nu-n gura! Ca e ciomag, ca e vreo piatra mai ascutita, pantof, scaun, cartofii din cos, ce gasesti la indemana acolo, important e sa nu te prinda adversarul gol pusca si inarmat doar cu replicile astea dure ale voastre , ca ala esti!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...