Jump to content
Vesperala Forum

Fight Music 5


Aprig

Fight Music  

9 members have voted

  1. 1. Propunerile

    • Youssou N'Dour feat. Neneh Cherry - 7 Seconds
      4
    • Daniel Iordachioaie - Mă întorc la tine mare albastră
      5
    • Yanni - The Rain Must Fall
      2
    • Taxi - Cele două cuvinte
      2
    • Kristin Hersh feat. Michael Stipe - Your Ghost
      1
  2. 2. Ediție specială - muzică populară

    • Maria Lătăreţu - Mai ții minte măi dragă Marie
      6
    • Grigore Lese - Nu-i lumină nicări
      5
    • Fratii Petreuș - Așa beau oamenii buni
      4
    • Tudor Gheorghe - Marine la nunta ta
      6
    • Maria Tanase - Cine iubește și lasă
      4


Recommended Posts

Nimic din ce am spus nu are legatura cu muzica populara. Glumeam inclusiv la faza cu protestul. Din contra, am si propus o melodie la muzica populara, deci ce as avea impotriva?

 

Vorba sa fie. Iti repet, nu ma crede proasta , nici tu nu te crede experta in subtilitati. Aici nu e chat si nici vreun topic cu glume sau proteste.

Link to comment
Share on other sites

Te inseli amarnic. Te macina lipsa mea de reactie de prin alte parti si sufli si-n iaurt. Sufli de aiurea.

As fi reactionat, dar nu mai reactionez la tine acasa.

Oricum, stai linistita, nu mor caii cand vor cainii, dar candva tot mor si ei.

 

Daca apesi pe show results, nu ti le arata decat dupa ce votezi.

Delirati.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca trebuie sa fiu eu musca din lapte. Nu stiu ce sa zic, pentru ca nu stiu care e problema, stiu doar ca e una veche. Si nici atunci nu am inteles nimic. Deci nu imi pasa. Nu tranformati topicul intr-un camp de lupta!

 

Eu n-am zis nimic de muzica populara, nu am facut fite, si nu cred ca e vorba de vreo forma de solidaritate aici.

 

Delirati.

 

Sau e invers?

Link to comment
Share on other sites

Te inseli amarnic. Te macina lipsa mea de reactie de prin alte parti si sufli si-n iaurt. Sufli de aiurea.

 

Daca apesi pe show results, nu ti le arata decat dupa ce votezi.

Delirati.

 

Problemele tehnice pe care orice board le poate avea, nu se rezolvă ţipând la administrator.

Nu eu am creat softul. O să testez iarăşi. Dar tonul postării tale e o problemă.

Link to comment
Share on other sites

Yele, trebuie sa intelegi ca ne bucuram sa fii cu noi. Ai facut destul pentru forum, l-ai reanimat practic. Dar nu ne trata de sus si nu ne lua de fraieri. Nimeni nu e buricul pamantului. Eu am incercat sa evit confruntarea directa cu tine , dar intepaturile tale m-au determinat sa ies si sa transez problema. E preferabil unei lupte de gherila.

 

Am recitit topicul de la cap la coadă, și tot nu am înțeles care este problema. V-ați certat pentru că...? :blink:

 

Sefule Aprig, intepatura unui ac de seringa o simte doar cel caruia i se face injectia. Nu se mai protesteaza in piata publica, se protesteaza pe acest topic. Se vine cu tot tacamul, paharul, apa, furtuna. Se platesc polite la modul neelegant al ironiilor. Te rog , sefule, sa renunti la muzica populara, am intuit ca asa se va intampla. Desi ai precizat ca e doar o exceptie si nu o regula , n-a fost suficient, lipseste toleranta.

Link to comment
Share on other sites

Și astfel se încheie ediția specială a concursului nostru, două concursuri într-unul singur. Avem 3 câștigători!

 

Propunerile complete au fost:

vesperala - Youssou N'Dour feat. Neneh Cherry - 7 Seconds -

- 4

h007_2005 - Daniel Iordachioaie - Mă întorc la tine mare albastră -

- 5

Yelle - Yanni - The Rain Must Fall -

- 2

samsara - Taxi - Cele două cuvinte -

- 2

Aprig - Kristin Hersh feat. Michael Stipe - Your Ghost -

- 1

 

respectiv

Yelle - Maria Lătăreţu - Mai ții minte măi dragă Marie -

- 6

vesperala - Grigore Lese - Nu-i lumină nicări -

- 5

Aprig - Fratii Petreuș - Așa beau oamenii buni -

- 4

h007_2005 - Tudor Gheorghe - Marine la nunta ta - link - 6

samsara - Maria Tanase - Cine iubește și lasă -

- 4

 

Câștigătorii ediției sînt:

h007_2005 de două ori, a câștigat ambele concursuri,

Yelle - muzică populară, la egalitate cu h007_2005.

 

Clasamentul după ediția a 5-a devine:

1. h007_2005 - 3 puncte.

2. Yelle - 1 punct.

2. samsara - 1 punct.

2. Aprig - 1 punct.

2. Barcelona - 1 punct.

 

Felicitări participanților, felicitări câștigătorilor, și felicitări speciale lui h007_2005, care a reușit sa câștige tot ce se putea câștiga.

 

Aștept propuneri pentru următoarea ediție până marți seara. Va fi o ediție normală. Trebuie să tragem tare, să-l ajungem din urmă pe 007, a luat avans.

Edited by Aprig
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...