Jump to content
Vesperala Forum

Reclame Google Adsense siteuri romanesti tutorial cum le pun


pnv

Recommended Posts

nu pot pleca de aici doar suparat pe google,ci decat mort si extrem de mort

o sa inchid delirul cu reclamele adsense,chiar foarte subtire,si cat pot de practic

totusi,ne mai stim...cu mine n-o sa scapati usor

topicele, articolele, am spus deja la refuz, primesc reclame in functie de continut

in primul rand de titlu si apoi de primele 300-400 de caractere,cam primele 25 de cuvinte

desi poti primi reclama si pe ultimul cuvant, expresie din topic..deci cam primele si ultimele

dar asta e o treaba teoretica,in practica se intampla sa primim reclame aiurea,pe orice termen adword din text

nu aiurea ca continut,ci aiurea pentru noi, pentru genul nostru de vizitatori*

Am spus ca reclamele google adsense sunt,si pot fi foarte scumpe

(dar nu vorbim aici de manevre, foarte complicate dealtfel..mult mai rau decat va puteti imagina,ca sa iau clickuri de cate 5-10 euro de la ip-uri straine...asta e foarte riscant,si mai bine lucrati cinstit,oricum infinit mai sigur daca nu pricepeti cat de greu se poate face asta)

 

Sa stiti sigur,facand manevre pe reclame google scumpe,poti castiga bani multi intr-un timp scurt,dar dureaza ceva sa inveti sa le faci corect ..trebuie sa ia background pe asa ceva,si sigur te capiaza oricat ai fi de tare!,

 

incat tot din vrajeala e mai bine

iar timpul pierdut cu smecheriile la reclame adsense e dus, nu mai poti altceva in timpul asta.

nu poti scrie, nu poti fac postari, articole, nu poti invata din greselile tale de exprimare!.

intr-un fel, desi castigi bani multi, pierzi...da, pierzi, pentru ca ramai blocat-prost.

 

 

Sunt multe reclame bagate si aiurea, desi au legatura cumva cu ..ceva din continut

(am spus ca adsense se poate lega de orice cuvant,expresie din text,dar mai ales de cele din titlu si de la inceput,poate si de ultimele, adica finalul, daca il subliniati,bold, sau bagati link cu anchor)

insa reclamele aiurea trebuie blocate din panoul de administrare de la google adsense

va dau lista mea, cele pe care le-am blocat, dati pe ADSENSE SETUP, de-acolo, e un submeniu jos, pe "Competitive Ad Filter"

 

www.200floors.com

www.babylon.com

www.bcmanager.ro

www.cardsandspockets.com

www.cimteq.com

www.cleanstar24.com.pl

www.cmsinks.info

www.conduit.com

www.cprsale.com

www.creatoroptics.com

www.curs-de-engleza.ro

www.descopera-engleza.ro

www.deskcalc.com

www.easysync-ltd.com

www.encoreballroomcouture.com

www.eurocor.ro

www.eurologics.eu

www.exceliance.fr

www.facturis.ro

www.g-drexl.com

www.gadspot.com

www.gestiune-stocuri.ro

www.goleathergloves.com

www.gregwired.com

www.hdcatcher.com

www.hit.ro

www.hongyechina.com

www.hostware.ro

www.immunityinc.com

www.iolmaster-online.zeiss.com

www.jpmsystem.com

www.kaiak.com

www.kernsafe.com

www.keyless.com

www.limba-engleza.info

www.lzm-inc.com

www.magicsoftware.com

www.moniitor.com

www.optima-packaging-group.de

www.pellet-mil.de

www.program-facturi.ro

www.ramadaresortbudapest.hu

www.romdevices.com

www.sandeploy.com

www.security.technologyevaluation.com

www.shieldingsystem.eu

www.softline.com

www.softstop.com

www.spl.info

www.stifirestop.com

www.toshcomputers.co.uk

www.turkishsteel.eu

www.vertikalsystems.ro

www.vorbeste-engleza.info

www.wall-street.ro

www.wholesalemineralmakeup.co.uk

www.worldslastchance.com

www.xp.terminal-server.elusiva.com

www.zmanda.com

 

le-am blocat,desi unele din ele,dar mai am destule,sunt foarte scumpe,nu sunt insa pentru vizitatorii romani,iar eu vreau s-o trag numai patriotic de-acum incolo

 

e clar,eu nu mai vreau straini deloc.

strainii sunt buni de acoperire, daca am face manevre pe reclame adsense scumpe,dar noi nu facem,asa ca nu mai sunt buni.

 

daca scoateti domeniile care va par aiurea,fara sanse prea mari de click pentrru vizitatorii vostri, asta conteaza, sa stiti ce fel si de unde sunt vizitatorii, o sa va creasca imediat CTR-ul!

 

RETETA BANI RECLAME

cuvinte bune-vandute-adwords in titlu(atat cat se poate fara sa fortati..mai ales in titlu sa nu fortati), si primele cuvinte din topic,articol,acolo si dupa merge in forta pana la capat

 

apoi scoase aceste domenii care nu va iasa clickuri pe ele

google adsense mai baga si reclame aiurea. nu trebuie sa-l lasati!

blocati-le domeniile,le notati usor pe rand, apoi seara, cand intrati in cont, le dati paste acolo

 

pagina intitiala a site-ului conteaza si ea mult!

daca bag 3-4 topice de cosmetica-makeup noi, care apar adica pe prima pagina

o sa primesc in aproape TOATE topicele de pe site cate-o reclama cu makeup, cosmetica!

daca bag de supraveghere video,spionaj, asa o s-o tina cu reclame pana fac alte topice si schimb ideea* de pe prima pagina!

 

asta e tare la google si la orice altceva sa poti invata aceste manevre*

poti sa-l prostesti si sa intri in fata repede sau sa iei bani repede

dar asa o sa si iesi

in schimb, daca te chinui sa inveti...sa inveti sa fi atent si sa nu te lasi niciodata, atunci o sa castigi din ce in ce mai multi bani

 

nu chiar ca la furat,dar ...o sa mergi mereu numai in sus

only up, baby!

azi ai luat decat 30 de canti,taci,plangi si rabda.esti prost inca.priveste lumea,apoi site-ul tau si invata ce e de facut.

maine,poimanine ai sa iei sigur 45 de canti,iar in 3-4 luni...cine stie cat o sa iei de n-o sa-ti vina sa crezi ca atat de usor a fost

dar n-a fost deloc usor,si asta e totul.sa castigi la greu.

ca daca era usor faceau toti prostii si atunci nu mai punea nici google reclame adsense,dadea d*cu faliment

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ati simtit, ma pregatesc sa lovesc din nou in gol

acum cateva zile, mereu tot asa ..doar eu, adsense si sticluta mea de otrava

libertate pentru mine, relax=mort

encore un fois.inima mea e mai tare ca orice

am primit flori pentru castel..flori,sa vad ce mai primesc acum..tamaie?

 

egal.am venit sa va anunt c-am ajuns pe prima pagina cu "reclame google adsense"

s-a facut dreptate, cu greu dar s-a facut...cand d*cu ne-a fost noua usor

desi acum am mainile otravite si sunt invatat sa ma catar rapid singur de nebun

si nu-mi ramane decat sa va spun ca...desi o sa vina tot amarati ca noi,astia cu site-uri romanesti

a fost o demonstratie ca poti incerca orice,absolut orice si sigur ai sa reusesti! sa mori visand

dar daca ma puneam sa ajung pe prima pagina cu covorase de restaurant vietnamez,cu ele in cap ajungeam

imbracat vietnamezeste si cu palarie de-aia gogoasa turtita de covorase

iar acum pare ca nu mai e niciun secret,oricine poate face asta

dar nu uitati adevaratul secret,sa poti visa nonstop..sa te vezi acolo,sa n-ai aer daca nu

sa le d*cu de reclame google adsense..ca o ironie nenorocita,tocmai aici unde nu mai sunt

(dar am vorbit cu monstrul intre noi si inca astept sa faca si asta,adica cam tot dreptate)

 

NU UITATI.

1. am inceput cu topicele,care trebuie alese special,sa aibe cautare pe GOOGLE!

(si,atat cat se poate..sa aibe si valoare adsense-adica de vandut ceva dorit,mai trageti usor de ele daca n-au natural)

 

2. continui.

dar e tot un fel de 1,

Trebuie sa ajungem neaparat pe prima pagina cu acel topic!

(nu vreau sa aud de 2...totul e pierdut in afara de pagina 1,chiar si pozitia in pagina e la limita)

exista cazuri rare cand poti face treaba si de pe pagina 2,daca cei care cauta nu gasesc ceva potrivit pe prima

sa zicem ca eu am fost mult timp pe 2 cu ceva facut bine,care era tare de tot si mergea perfect

si toti o frecau ore intregi pe prima pagina, dar pana la urma tot la mine se intepeneau

(ca doar la mine era bine,direct si sigur,totusi google refuza sa ma bage pe prima...de-abia acum stiu de ce.)

dar daca faceti topice de vrajeala,de muzica,literatura si nenorociri,atunci sunteti aproape pierduti pe pagina 2

 

3. fara greseala.

la google adsense nu poti schimba continutul topicului ca sa primesti alte reclame

s-o sucesti adica dup-aia, textul, ca sa iei reclame mai bune..alt gen adsense

daca nu-l faci bine din prima, cam asa o sa ramai cu ele!

(banuiesc decat ca servesc reclamele direct fara sa mai "reciteasca" textul)

cu google, merge sa-l manevrezi si dupa o luna si o sa se ia dupa tine,dar cu adsense e foarte greu.

.............*.........

am o smecherie sa pot redirectiona un topic catre altul,adica se creeaza automat o copie atunci cand il modific,iar originalul va fi directionat catre cel modificat,asta timp de 3 zile sau cate zile aleg, pana observ ca google ia noul link, adica noul topic modificat.iar vechiul topic va disparea,va fi sters.

in felul asta pot modifica si titlul cu totul fara sa mai dea eroare ca acel topic-pagina nu a fost gasit.

folosesc asta si pentru ca de multe ori,cand apare o noua versiune a unui program, as fi nevoit sa delirez iar de el,ceva nou..si de multe nu mai am ce d*cu

asa ca ca ii schimb pur si simplu titlul si pun versiunea noua, atat

eu stiu ca toti fac topic nou pentru orice rahat, ca sa aibe multe, si e o tehnica SEO foarte buna, dar eu le fac asa cum stiu eu.si de obicei le fac bine.

daca am fost pe prima pagina cu "photoinstrument registration key" si aveam versiunea 4.1 in titlu, iar azi am pus 4.5 in titlu, daca dai click la google pe fostul link, vei ajunge la noul link

iar in noul link,de fapt fostul topic, pot schimba inceputul si cuvinte din el, si o sa primesc alte reclame decat in vechiul topic*

dar asta nu se poate face usor la orice site,nu de orice nebun..asa ca la adsense aveti grija la ce scrieti din prima.

 

secret mic, google reciteste-reevalueaza o pagina atunci cand se da click pe ea la cautare*

.............*.................

 

4. simplu.

chiar daca n-ai ajuns,inca,pe pagina intai din prima lovitura,postare,articol,topic

(desi conteaza mult sa tragi bine din prima...o sa-ti fie mult mai greu sa intorci roata dupa)

tot nu te lasa, continua sa delirezi pe acea pagina, daca simti ca merita*

scrie la disperare..si nebunii,dar baga cuvinte cheie si adwords,fa orice numai sa n-o lasi sa scape

nu uita ca va fi a ta daca tu n-o vei lasa.

 

5. inchid.

acum stiti micile mele secrete intunecate,ale lui google adsense,si tot o sa va fac pe toti,promit.

numai cineva care a furat secrete nu le spune si la altii de frica concurentei

pentru ca de fapt nu e sigur pe el, nu prea intelege ce naiba a ciordit.

ideile conteaza foarte mult,dar amanuntele,lucrurile mici din care iau viata..cel mai mult!

asa ca, daca ati invatat ceva de la noi despre google si reclame adsense..nu ne-a fost usor

insist cu sa moara mama mea sa mai treceti pe aici!

ba lasa,sa nu moara mama mea ca e fata buna, mai bine sa dea dracii in voi!

mai deliram de site-urile noastre de cacao romanesti,spunem multe tampenii,dar sigur si cateva lucruri bune

o sa fie mereu cate ceva de invatat pentru toti

in cateva zile incep si eu o campanie pe google adsense..cu videochaturile mele tampite dar tari de tot.

pana la urma,stiu ca ati inteles, traficul bate tot!

GOOGLE..monstri,nebunia,asta e tot ce conteaza cu adevarat

cu trafic bun, poti pune orice reclame si sa faci mai multi bani decat din adsense

si va rog sa nu ma intrebati de ce..ce plm fac eu cu banii!!!

 

6. si acum chef. o mica dedicatie..cam de-aia penala dar misto

TU esti Fericirea mea..zaga, zaga, zaga-za

http://www.youtube.com/watch?v=7vc3vfkGQLE

asta e de la troscbambum care e beat si cimitir inima lui

pentru aceeasi fata din visul cu reclame google adsense

 

Link to comment
Share on other sites

..ca eu chiar citesc si invat din ceea ce scrii tu aici.

 

hei,nu ma incuraja,tulbura..nu stiu ce inveti tu pe-acolo,sper doar ca inveti sa nu te lasi

sper ca aici va fi un film fara "the end"..cu noi nu sti niciodata de pe unde sarim la gatul monstrului

saracul google adsense,daca-ti sti voi ce amarati sunt aia de-acolo..cum nu misca niciunul de frica!

Femeile,ca azi e ziua lor..de cap sa le fie,ele stiu cum fac sa aibe mereu alternative,aiurea dar sa fie

e natura lor,asa cum e a noastra e sa...spune-mi repede care d*cu e noastra ca eu nu mai stiu!

stiu insa ca asta va fi continuarea..sa invatam de la femei

alternative la reclame google adsense

am mers de la inceput la risc,nu ca sa fac nenorociri...am fost nevoit sa fac asta!

dar mereu m-am gandit ca nu e bine ce fac,am stiut ca nu va dura si n-am stat sa ma ia valul si pe mine

va spun de la inceput ca e foarte greu..adica le-am incercat pe toate si e..foarte greu

reclamele astea tampite de la google adsense,foarte multi le injura dar chiar nu inteleg ce-i cu ele

asa cum injuram noi femeile fara sa....nu mai stiu ce,dar e ceva in inima lor cam fara alternativa

asa ramane..daca nimeni din voi nu spune nimic clar de reclame,de google..e in gol si aici

pentru mine nu e si am sa inaintez singur de nebun

daca tot n-o sa va invat nimic bun de google adsense,macar o sa invatati ce inseamna sa nu te lasi niciodata

sa va mai spun ca eu visez ca o sa ajungem primii pe prima pozitie din prima pagina..ca meritam asta?

 

 

Link to comment
Share on other sites

cum sa mai traiesc eu treaz..dati-mi un singur motiv!

pana si monstrul ne-a scapat,am fost maturati pur si simplu de pe prima pagina cu reclame google adsense!

iar ne ia decat prima pagina a topicului, si n-o mai gineste deloc pe cea de-a doua..e tare orbetele

iar singura alternativa la reclame google adsense imi pare acum ca e sa stai numai beat.

 

am tot amanat pentru ca vroiam sa delirez de afilieri si..of

dar nu exista alternativa la adsense,nu exista nici macar adsense fara google,fara trafic!

si atunci sigur eu bat zadarnic aici la reclame, in loc sa-l bubui direct pe google!

ma pregatesc sa ma las de otravurile astea..imi fac altele mai sigure,fara scapare

(mai scriu rar pe site-ul meu nebun..stiti si voi ce greu e sa renunti la ceva la care atat te-ai chinuit)

dar imi pare foarte rau ca aici nu nimerim nimic bine.

 

intr-o noapte nu stiu ce naiba tot cautam pe google si dau de un site..un mic site romanesc

un loc linistit, avea si un nume de ..isi spusese omul numele la site, sa ma ierte..am uitat care

erau si cateva sute de topice cu windows..sfaturi d-alea cam naive, pentru incepatori

dar bine facute, se chinuia bietul de el sa traduca tot felul de expresii,avea topice lungi..

si, da. of. avea reclame google adsense

n-avea habar de titluri,sa fie bune,de cuvinte cheie,de adwords..de nicio manevra SEO oricat de banala!

sigur,absolut sigur ca nu facea mai mult de 15 euro pe toata luna

si privindu-l,nu mai stiu cum, mi s-a facut rusine de mine..de smecheriile mele

 

 

am venit iar aici ca sa va trezesc din vis si sa va iau orice speranta!

nu faceti site-uri pentru bani si NU puneti reclame google adsense pe site daca nu aveti trafic grup,

ori nu intelegeti ce e de facut altfel

si anume, smecherii nonstop.

 

Link to comment
Share on other sites

nu faceti site-uri pentru bani si NU puneti reclame google adsense pe site daca nu aveti trafic grup,

ori nu intelegeti ce e de facut altfel

 

Ce inseamna "trafic grup"? Minim cat? 500 - 1000 de viziatori unici? Considera adsense bun traficul asta? Adica nu adsensul, ci google.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu cum sa mai..am si azi o zi de kkt,noroc ca toate sunt la fel

hai sa ma bat iar putin cu monstrul,poate-mi trece naiba de suparare

trafic grup pe google e un fel de a spune ca e vorba de cateva mi de vizitatori unici pe zi

nu spun cate pentru ca bani din reclame adsense se pot face si pe mai putine mi,insa regula e simpla

cu cat ai mai putini vizitatori cu atat va trebui sa faci mai multe smecherii!

iar "smecheriile", incep de la site-ul in sine,

sa ai manevre SEO in el, aici e mult de batut..si de baut as zice eu repede

ca deliram de reclame google adesense aici unde nu sunt reclame,e poate putin aiurea

dar sa ne-apucam si de manevre SEO..aici unde iar nu sunt deloc,asta e prea mult pentru mine

apoi e vorba de felul in care faci topicele: titlurile,continutul..legaturile intre ele

acel gen al site-ului de care am tot vorbit..sa ti linia, liniile daca ai mai multe

de exemplu, un site de genul acestui forum e spart in categorii de google,

si doar cateva din ele conteaza..restul e fara rost pentru monstru

daca te ti de acele lini-categorii..dar intai sa le faci, atunci vei fi bagat in seama de google

cu greu..foarte greu, dar sigur vei fi.

si asa cum mai spus, acele categorii google vor fi si cele de la reclame adsense

 

daca scriu decat "vespe.." pe google, el va completa singur si imi va da "Vesperala Forum"

stati sa va fac o poza ca sa ne lamurim, acum vedem categoriile

reclame_google_adsense_vesperala.jpg

Love Advice

Astrologie si fenomene paranormale

Gastronomie

Mama ei de viata ..vedeti ca asta nu e? si ar trebui sa fie.

"friens", "love", "gastronomie", "astrologie"..va suna un clopotel?

dati click pe "Mai multe rezultate de la Vesperala.com"

si apoi pe "Afisati toate rezultatele"

exista o logica a felului in care ne sunt servite rezultatele chiar si aici

e logica monstrului, iar el vede totul "in categorii"

 

si acum sa radem de mine, tot acolo pe jos veti vedea si o categorie cerere programe

e mic si amarat inca dar deja o categorie-SEO ..google nu ne ia inca in serios

dar daca eu bag acolo cateva sute de topice scrise smechereste,la anul va fi prima categorie de la Vesperala.com

iar smechereste nu e ca le copiez sau le fac la automat,ci tocmai ca trag cat pot ca sa iasa cat mai "google"

e doar un exemplu, vorbim de indexare si forta topicelor doar in contextul unei categorii

orice topic care e inclus intr-o categorie tare a unui site, va capata valoare si va intra pe prima pagina

si ce-i categorie tare decat una in care ai topice, postari, articole ale caror titluri sunt cautate pe google!

asa se fac smecheriile,cu gandul dinainte,asa se face traficul si banii din reclame adsense sau de oricare

daca azi-noapte am facut un lucru bun, special*, pe o categorie,google va trece mai des pe la mine..

cu speranta ca data viitoare va mai gasi inca unul

dar daca fac 1001 de lucruri bune,topice unice si cautate*, google va sta pe capul meu zi si noapte.

eu voi fi aproape mort de epuizare si capiala dar google ma va iubi pur si simplu!

va face pana si lucruri nedrepte, va baga pe prima pagina si un topic mai slab de-al meu in fata altuia bine facut

doar pentru ca e "de la mine", pentru ca eu mor dupa el

insa cu cat trece timpul si eu nu mai fac nimic deosebit, monstrul va trece tot mai rar

va veni cu marile sperante si va pleca de fiecare data tot mai dezamagit, pana ma va parasi

asa cum vom face si noi intre noi, barbati sau femei

 

banii,mama lor de bani.

reclame google adsense e ca o meserie si sa ma iertati,si o mica arta, asa trebuie invatata si facuta

nu c-as fi eu vreun maestru...n-am Margareta, dar pentru ideea asta am batut si baut atata aici,

doar pentru cei care vor sa traiasca din reclame adsense, doar pentru ei exista speranta.

un gen anume de lupi singuratici, ori vulpite..pentru cei fac pot face totul singuri

ar fi foarte greu ca noi sa facem aici asa ceva, ca fiecare sa incerce sa-si faca treaba cat mai bine

pentru ca noua celorlalti nu ne pasa de rezultate, n-avem de ce...nu e site-ul nostru.

pe forumuri,membri trebuie implicati,legati afectiv intre ei..implicit de loc,pacaliti cumva sa le pese..

noi nu facem o treaba ordinara aici, noi traim intr-un regat fermecat care lupta cu monstri!

eu am fost pacalit,nu de cineva anume..nu tocmai,ci de ideile care se ascund in acest loc

dar a fost natura mea sa pot visa si nu mi-as fi dorit sa fac ceva bun daca n-as fi visat asta

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

La astia de la adsense daca le scrii, iti raspund? Ca mie mi-au cerut sa fac dovada ca detin site-ul pe care vreau sa pun adsense si mi-au cerut asa: sa urmez pasii de mai jos:

- Accesaţi codul sursă al site-ului dvs. Web.

- Creaţi o pagină separată pe site şi inseraţi „Acest mesaj confirmă

faptul că deţin acest site şi că site-ul respectă Termenii, condiţiile

şi politicile de produs Google AdSense”.

- Trimiteţi din nou solicitarea, conform indicaţiilor de mai jos după

înlocuirea adresei URL din câmpul „Adresă URL site Web” cu adresa URL a

paginii în care aţi inserat fragmentul.

 

Dupa ce am facut toate astea, dupa cateva ore hop si raspunsul:

- Din păcate, după examinarea cererii dvs., nu vă putem accepta în programul AdSense momentan.

Nu am putut aproba cererea dvs. din motivele expuse mai jos.

 

Probleme:

-

Conţinut insuficient

 

Detalii suplimentare:

 

Conţinut insuficient: pentru a fi eligibil pentru programul AdSense, site-ul dvs.

trebuie să aibă suficient conţinut în format text care să fie examinat de

specialiştii noştri şi pentru ca aplicaţiile crawler să identifice anunţuri

relevante care să fie afişate în paginile dvs. Vă recomandăm să includeţi mai multe

propoziţii şi paragrafe complete pe site. Solicităm ca site-urile web să fie în

întregime lansate şi în funcţiune, permiţând utilizatorilor să navigheze cu ajutorul

unui meniu, al unui sitemap sau al unor linkuri corespunzătoare. După ce site-ul

dvs. este complet şi funcţional în cea mai mare parte, vom reanaliza cu plăcere

cererea dvs.

 

 

Pai nooormal ca e continut insuficient pe ultimul URL< caci contine doar ceea ce au cerut ei mai inainte. Eu cum le explic si pe ce adresa le trimit explicatiile. Sau daca ma apuc sa scriu vorbesc cu roboti pana ma plictisesc, caci e clar ca acest ultim mesaj sigur a fost generat automat fara a mai tine cont de cel anterior.

Ce ma sfatuiesti sa fac?

Link to comment
Share on other sites

La astia de la adsense daca le scrii, iti raspund?

 

Probleme:

-

Conţinut insuficient

 

Ce ma sfatuiesti sa fac?

 

e acel site pe care...acela gen ziar?

ca nu se poate fara adresa site-ului,va trebui sa-l vedem

si iar nu se poate ca google sa se insele la paginia initiala,ori sa nu vada linkurile,subdomeniile

(decat daca ai o belea in site, ....nu vad cum s-o fi facut tu dar va trebui verificat)

cei de la ADSENSE raspund doar daca..daca faci ceva foarte grav de tot,daca le sari in ochi*

 

am insistat de la inceput, si acum stiti de ce

google adsense e un serviciu de reclame doar din text - exclusiv din vrajeala!

 

verificarea unui site se face simplu, fie prin inserarea unui cod in header

ori descarcand un fisier html de la ei in folderul root al domeniului, subdomeniului

pe care ei apoi il verifica ca se afla acolo deci tu poti face manevre ftp,

asa ca esti cumva proprietarul...in sfarsit

 

dar problema nu e asta, ci eroarea ca nu ai avea continut-text suficient!

asta poate aparea si daca topicele au fost copiate de pe un alt site.

nu lua foc aiurea, nu zic de tine..dar e acelasi tip de raspuns.

mai vorbim aici, n-am inteles prea bine ce-ai facut

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

Deci mi-am facut cont si am asteptat aprobarea. Dupa doua zile mi-au raspuns ceea ce am scris in prima parte a mesajului. Ca ei vor sa verifice daca detin site-ul. Asadar mi-au cerut sa bag pagina aia precum ca sunt detin site-ul si respect termenii. Asa ca am vorbit cu firma care a facut site-ul si care are codul sursa si au bagat ce mi s-a cerut.

Dupa care am urmat pasii indicati adica asta "- Trimiteţi din nou solicitarea, conform indicaţiilor de mai jos după înlocuirea adresei URL din câmpul „Adresă URL site Web” cu adresa URL a paginii în care aţi inserat fragmentul." Si in loc ca aceasta pagina cu fragmentul sa-i convinga ca detin site-ul, ei au ajuns la concluzia ca nu e continut suficient. Cred si eu ca nu e continut suficient in acest ultim URL, caci nu are decat textul cerut de ei.

Sunt tentata sa cred ca au luat la analizat acest ultim url ca finnd intreg site-ul.

Acuma eu le-as scrie ca sa le explic... dar ce sanse am sa dau de un om si nu de un bot la capatul celalalt?

 

Site-ul e cel pe care ti l-am trimis pe privat. 100% texte unice. Doar daca le fura altii de la noi sa fie duplicat undeva pe net. Si pot dovedi cu acte.

De aia vreau sa le explic si astora cu adsense-ul lor.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cred si eu ca nu e continut suficient in acest ultim URL, caci nu are decat textul cerut de ei.

Sunt tentata sa cred ca au luat la analizat acest ultim url ca finnd intreg site-ul.

 

inca n-am primit mesajul tau, insa ceva nu e corect

nu poti sa te inseli cand pui acel cod in header

(mai ales ca aia sunt o firma..in sfarsit, sa-i ia d*cu, dar atata minte de copil sigur au si ei)

daca eu am un site romanesc si vreau reclame google adsense

iar site-ul meu se numeste

pnvdelavesperala.com

eu nu pot gresi atunci cand bag acel cod in header...nu vad cum

unde altundeva sa-l bag..in fund, in footer?

pentru ca daca nu l-as baga in header,

sa zicem ca l-as baga aiurea in vreun template, site-urile dinamice-php au multe templates,

dar oricum ar fi, google nu m-ar lasa sa continui cu verificarea!

si deci nici n-as mai apuca sa primesc eroarea ca n-as avea continut text suficient

o sa verific dupa ce primesc mesajul tau

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

Eonica, n-am primit niciun mesaj de la tine..l-ai aruncat in mare?

site-ul vostru parea bine facut..oarecum smechereste SEO

poate ca tocmai aici e problema

exista un patern..mai multe,care sunt niste modele de comparare si identificare automata

asa cum exista si la google adsense pentru detectarea click-urilor frauduloase..

aceea firma care a facut site-ul, a mai facut si altele, poate unele au mers cu manevre nepotrivite

iar Google vede asta ca pe "repetare", un fel de model-patern recunoscut ca teapa

ceea ce pentru mine e doar un instinct,ca simt ceva,pentru el e de-ajuns ca sa va taie de la reclame

chiar nu stiu ce sa cred,e destul de aiurea ca ati fost respinsi pe motiv de continut-text

am sa-ti spun pe chat unde si ce trebuie sa scri ca sa primesti raspuns sigur de la google adsense

pe videochat, o sa vorbim acolo din gurita

 

Narcisa,cu dumneavoastra e belea si mi-e greu sa vorbesc normal,o sa ma prefac totusi

contractul nostru de drag, are demult o mare problema

sa-mi aratati dumneavoastra unde zice in el ca noi nu existam in realitate

ori daca am semnat eu vreodata asa ceva

iar pe stoc nu mai suntem pentru ca..de-aia, stie zana noastra smechera de ce

 

eram zombie in seara aceea,sunt membru la Vesperala.com.

poate nu eu dar inima mea e sigur

 

Link to comment
Share on other sites

pnv, lasa-ma in nebunia mea. Ca am si eu asa ceva in dotare. Nu ma pune sa intru pe videochat ca mor. Urasc camerele web. Am nebuneala pe ele.

iar la microfon nu-s fotogenica si oricum nu ne-am intelege, ca e juniorul langa mine care nu se opreste din vorbit decat cand doarme.

In legatura cu adsense, ei mi-au zis in primul mesaj ca totul e ok, doar ca mai trebuie sa verifice faptul ca il detin. Cand am facut pagina care mi-au cerut-o pentru a dovedi ca detin site-ul, atunci a venit raspuns in cateva ore ca nu ar avea continut ceea ce ma face sa cred ca al doilea mail al meu a fost analizat gresit. De aceea doream sa stiu unde le-as putea scrie (de preferat in romana, dar pana la urma ma descurc si in engleza) despre situatia cu lispa de text. Maine, cand ajung la birou, caci acolo am toate cele , dau copy paste la solicitarea lor si la pagina cu pricina (cea solicitata de ei) ok?

 

Si inca ceva. Imporrtant. Nu stiu unde ai umblat cateva zile si de ce te-ai dat fugit. Nu mai conteaza. Bineee ca ai revenit :bighug:

Link to comment
Share on other sites

Nu ma pune sa intru pe videochat ca mor.

 

bine, dar simt ca n-o sa ne intelegem in felul asta

nu te bagam nicaieri sa te mananc..desi mi-e cam foame, vorbeam decat la microfon

de articole, de unde la le luati, de pe o agentie de-aia de presa?

cine le face, mai sunt ziare online cu acel continut-titluri?

fa altceva, descarca acel fisier html de verificare de la google si incarca-l pe site,

(acolo e unde e fisierul index.php)

ca sa nu mai fie dubii cu headerul sau ca nu nimereste google adresa corect

 

 

Link to comment
Share on other sites

bine, dar simt ca n-o sa ne intelegem in felul asta

nu te bagam nicaieri sa te mananc..desi mi-e cam foame, vorbeam decat la microfon

de articole, de unde la le luati, de pe o agentie de-aia de presa?

cine le face, mai sunt ziare online cu acel continut-titluri?

fa altceva, descarca acel fisier html de verificare de la google si incarca-l pe site,

(acolo e unde e fisierul index.php)

ca sa nu mai fie dubii cu headerul sau ca nu nimereste google adresa corect

 

 

Materialele de pe site sunt facute de noi, de oamenii nostri si avem exclusivitate pentru ele. Daca apar identic si pe alte site-uri, inseamna ca sunt furate.

 

google nu mi-a dat nici un fisier de descarcat ci ne-a zis asa:

- Accesaţi codul sursă al site-ului dvs. Web.

- Creaţi o pagină separată pe site şi inseraţi „Acest mesaj confirmă

faptul că deţin acest site şi că site-ul respectă Termenii, condiţiile

şi politicile de produs Google AdSense”.

- Trimiteţi din nou solicitarea, conform indicaţiilor de mai jos după

înlocuirea adresei URL din câmpul „Adresă URL site Web” cu adresa URL a

paginii în care aţi inserat fragmentul.

 

Drept pentru care le-am trmis url-ul cerut care era ceva de genul: numesite.ro/owner (il am in forma corecta la birou si ti-l trimit maine)

 

.............

L-am gasit, ti-l trimit chiar acum pe privat.

Link to comment
Share on other sites

n-am auzit de manevra asta pana acum...si cred ca ne apropiem de rezolvare

eu si acum cand pun un nou site..am vreo 60 acolo, si ma pune sa-l verific, tot asa fac

imi ofera 2 alternative

- cod in header

- descararcare fisier html in folderul root al site-ului

(eu avand serverul in camera mea il copiez direct acolo)

 

problema e asa, va trebui sa-ti faci cont la google, nu la google adsense

pentru ca de aici e beleaua, google verifica site-urile,si nu adsense!

asa ca, fa verificarea la google, unde ai inscris site-ul prima data!

la google webmaster tools

https://www.google.com/accounts/ServiceLogi...ools/&hl=en

acolo unde trebuie ca sa inscri prima data site-ul, inainte de a face cerere pentru reclame google adsense

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aveam cont facut. Abia cu directionarea ta am intrat unde trebuie. M-am uitat bine. Am gasit si fisierul ala care ziceai tu ca trebuie descarcat.

Ma ocup maine ca acum trebuie sa bag la nani juniorul. Macar m-am lamurit. Am gasit chiar si un formular de trimis in caz ca vreau sa cer reanalizarea. Te anunt ce pasi am parcurs.

Noroc de tine ca am reusit sa mai fac un pas. :gmousquetaire:

Link to comment
Share on other sites

zic evident ca sa nu apelezi la nimeni, putem discuta aici orice problema sau nelamurire ai

si sa facem un topic special pentru google-smecherii seo, indexare

iar acest topic sa ramana strict pentru adsense si smecherii adwords,

ca despre asta vorbim aici, iar daca vorbim despre asta trebuie sa folosim cuvinte specifice

altfel o sa-l zapacim pe monstru si nu ne va mai crede ca despre reclame google adsense o dam aici

manevrele adsense sunt asemanatoare cu cele SEO insa presupun mai multa imaginatie

daca la google un webmaster bun stie sa faca titluri cautate, ce si cate keywords sa puna, sa aibe descriere, taguri, sitemap si toate celelelate

la adesene ar putea avea o mica..cel putin o mica problema

incearca aici intre noi o perioada, macar acum la inceput, si mai vezi tu dup-aia incotro o iei

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ooof, pnv. Eu sunt ca un bebelus pe care-l inveti sa faca primii pasi in viata.

Am intrat in cont si ma uit ca vitica, adica ditamai vacuta la poarta noua. :D:

 

Pana la smecherii trebuie sa invat sa setez contul pentru prima data in viata. Sunt atatea optiuni ca ma ia capul. Unitati de anunturi, dimensiuni, palete, familii, stiluri... :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Ooof, pnv. Eu sunt ca un bebelus pe care-l inveti sa faca primii pasi in viata.

Sunt atatea optiuni ca ma ia capul. Unitati de anunturi, dimensiuni, palete, familii, stiluri... :suicide:

 

 

pare putin complicat la inceput

intreaba-ne usor pe bucatele, daca nu esti sigura de ceva..o setare anume

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...