Jump to content
Vesperala Forum

Reclame Google Adsense siteuri romanesti tutorial cum le pun


pnv

Recommended Posts

ok am si eu aceias problema ca eonica ... adica am facut cont la google adsense si im zice urmatoarele:

 

 

nu inteleg ce im cere ... adica trebuie sa fac un topic nou in web/forumul meu si acolo sa bag codul acela si dupa sa iau url`ul cu tot cu topicul acela si sa le retrimit solicitarea ... ?! eu asta inteleg sau trebuie sa fac un web cu totul nou si sa pun codul de la ei ?!

 

nu stiu cum ati ajuns acolo, cine v-a indrumat..nici nu sunt curios sa aflu

important e ca nu e bine.

am spus clar, si s-a dovedit la Eonica, nu adsense verifica domeniile

ci google

daca dai scroll in sus ai sa vezi aceeasi problema

verificarea site-urillor, chiar asa naiv, se face prin google webmaster tools

https://www.google.com/accounts/ServiceLogi...ools/&hl=en

 

odata ce ai domeniu verificat, aprobat de tata google, el va fi automat aprobat si de google adsense, in sens de proprietate a ta asupra acelui site

 

restul, daca va fi aprobat de adsense sau nu ca sa primesti reclame,va depinde doar de continutul text* al acelui site

imi poti trimite un link..daca poti, sa ma uit putin pe el

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am trimis PM cu saitul

 

da, l-am vazut

 

nu e bine deloc, ai 95% sanse sa ti se respinga cererea

nu face cerere acum, o sa mai vorbim, sa ma gandesc ce se poate face ca macar sa iei ok la inceput, apoi le mai poti suci....

ca astia de la gogole adsense te prind decat intr-o singura situatie:

decat daca te reclama cineva insistent*

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pei daca web/forumul ala este o problema ... nu ma pot apuca sa fac un subdomeniu si sa dau inregistrarea pe subdomeniu ala si cu tot cu codul lor sau fara cod ... pur si simplu fac o noua cerere de inregistrare pe un subdomeniu nou .. merge asa ?!

 

 

nu merge, va trebui sa scoti forumul in timpul verificarii

 

problema e ca va trebui sa pui altceva in locul lui, poti scrie de jocuri, de cs...sa scri de ele , mai baga si alte topice..sa ai cam 50 de articole-posturi facute bine, adica sa arate misto, sa nu fie prea copiate..sa nu para copiate...va trebui sa vorbim cu voce

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

daca te uiti bine pe forum sunt cateva mii bune de topicuri si replici ... cativa mii de user inregistrati ...... ce articole sa mai pun ?!... eu cred ca trebuie sa fac ce au zis ei acolo adica sa fac un TOPIC din ce am inteles eu si sa bag codul ala acolo si dupa sa copiez URL de sus cand sunt in topicul ala si sa le trimit . NU ?

Link to comment
Share on other sites

daca te uiti bine pe forum sunt cateva mii bune de topicuri si replici ... cativa mii de user inregistrati ...... ce articole sa mai pun ?!... eu cred ca trebuie sa fac ce au zis ei acolo adica sa fac un TOPIC din ce am inteles eu si sa bag codul ala acolo si dupa sa copiez URL de sus cand sunt in topicul ala si sa le trimit . NU ?

 

nu.

iar daca nu asculti de noi, atunci nu prea o sa mai avem multe sa ne spunem

vrei sa mergi la risc aiurea, n-ai decat

alea sunt posturi?

ce articole sa pui...pune ceva informativ, de interes general, de exemplu cum se joaca counter strike,istoria jocului, mici secrete

dar iti spun clar, chiar ai asa ai sanse minime sa ti se aprobe cererea la google adsense

iar daca acum o dai in bara, data viitoare, la reevaluare, vor fi si mai exigenti cu tine

 

uite cum facem, vi la mine pe chat si vorbim la microfon, o sa-mi arati tu ce articole, postari serioase ai acolo pe forum si apoi reluam aici, si am sa va spun de ce google adsense nu accepta site-uri gen counterstrike

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ok nu am zis ca si fac doar iti ziceam ca am pe acolo ceva articole ... in fine sunt incepator in domeniu asta si cu google adsense si prin domeniul cu php html java etc ... am stiut cat de cat nam mai facut demult si acum sunt cam incepator iara :D ... cum fac sa vb pe chat la mic ?!

Link to comment
Share on other sites

... cum fac sa vb pe chat la mic ?!

 

ti-am trimis un mesaj cu linkul de la chat... adsense...of ca incepuram sa dam pe langa reclame google

 

va trebui sa ai macar un microfon..de oricare

ca sa n-o mai lungim aici, iti mai trimit un mesaj, iar apoi tu altul..poate se ciocnesc pe drum

 

 

Link to comment
Share on other sites

am vorbit cu baiatul..vreo 2 ore, ne-am lamurit unul pe altul

 

a rams ca o sa faca modificari in forum, noi categorii si subforumuri, ca cel care il va verfica sa nu creada ca e doar un site de counterstrike, de pustani aiurea

nu exista continut text..si cand vorbim de text la google adsense spunem implicit o valoare , o calitate a textului!

nu poti..adica poti avea 10000 de postari, dar daca toate sunt gen chat sau CS, adica se vorbeste doar de joc ...lui google adsense nu-i place deloc asta!

 

si nu e nimic secret, exista o politica speciala, adica ..astea se resping din start!

ca si forumurile mici, unde membrii dau clickuri pe reclame din plictiseala sau sa faca o fapta buna

 

o sa caut iar pe blogul google,au fost discutii foarte extinse pe tema asta,

dar adevarul e ca la final google actioneaza ca o masinarie infernala, vrei sa-i faci rau, o sa te doboare fara mila.

 

daca cei care platesc reclamele, acei advertiseri, nu obtin un castig..nu in bani neaparat, dar in trafic macar, ei n-or sa-l mai plateasca o doua oara pe google!

ei si-asa il platesc injurandu-l, ca n-au incotro, n-au ceva mai bun

dar daca chiar si-ar face paguba platind acele reclame, atunci totul era demult terminat pentru google.

si nici noi nu mai vorbeam aici de reclame google adsense

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

am spus de o anume calitate, si asta e ca o capcana

vedem milionae de site-uri , zero-site-uri cu reclame google...care, despre ce calitate delirez eu?

 

fiti atenti, eu am facut un site warez pus sange,si totusi am primit verde de la google adsense

 

dar voi uitati ceva extrem de important, inima noastra

 

daca eu acum pot sa scriu la automat..si la mitraliera daca vreau, la inceput nu am fost asa...la inceput m-am chinuit mult, am incercat sa fac lucruri originale..........

 

vedeti,si asta e tot, eu nu l-am pacalit pe google, adica nu le-am facut cu un plan anume,chiar am crezut in ce fac..si-asa warez cum era.

si cineva, femeie sau barbat....bai, si-a zis, pe asta il las.

si mai apoi cand am pus-o cu reclamele si cand am fost reclamat tare de tot...cineva de la gogole a zis la fel, pe asta lasa-l.

si de-aia eu am si acum reclame google adsense care duduie pe toate site-urile mele

 

dar stiti de ce?

de ce si-au zis, pe asta lasa-l?!

 

daca vedem un site ordinar cu reclame google pe el, ala nu le-a luat asa,

la inceput a fost cuminte

a fost smecher

apoi si-a dat drumul la plan

 

dar eu nu am avut plan!

iar asta nu e o obsesie de-a mea, am alta, una si buna,

dar eu m-am reclamat singur la google adsense chiar din contul meu

m-am folosit de o smecherie de care trebuie sa dai cand nu primesti banii

adica am reclamat ca nu mi-am primit banii, iar asta e cel mai grav lucru cu putiinta

si acolo am scris vreo 30 de randuri ..nebunia mea

au trecut aproape 3 luni si totul e la fel...

cineva de la google nu ma lasa sa mor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Astazi am avut 10 min. libere pe care le-am putut dedica contului adsense. Am descoperit statisticile cu cati bani produce fiecare modul adsense pus pe site. Acum ramane sa inteleg ce scrie acolo. E scris aproape chinezeste. O sa ma dumiresc eu cand o sa am mai mult de 10 min. libere.

Vroiam sa te intreb daca exista pe undeva in cont si o statistica cu reclamele care au intrat in acele module si care a adus cei mai multi bani.

Ma gandesc ca daca aflu cine plateste mai bine, poate reusesc sa-mi dau seama si ce cuvinte il atrag. In felul asta as sti pe ce cuvinte sa marjez in titluri si in textele puse pe site.

Corecteaza-ma daca gresesc cu ceva, ca sa nu-mi pierd timpul cu asta si sa-l dedic tot lui adsense, dar poate intr-o directie corecta.

Link to comment
Share on other sites

ca sa nu-mi pierd timpul cu asta si sa-l dedic tot lui adsense, dar poate intr-o directie corecta.

 

buna,Eonica

nu exista nimic acolo care ..nici macar sa sugereze pe ce tip de reclame se da click

acele channels sunt aproape zero daca vrei sa afli una ca asta

iar la ce spui tu "module", se zice "unitati", "adsense units" de fapt

insa exista..am sa-ti trimit un script special care iti arata nu doar pe ce articol,postare,link,s-a dat click si de cate ori,

dar si acele keywords, cuvintele scrise pe google de cei care-au ajuns la tine

iar asta inseamna foarte mult,cu mult mai mult decat numarul de clickuri pe reclame, ..e o parte din sufletul celor care cauta pe internet,

ai sa vezi cat de ..cat ne par de absurde acele cuvinte-termeni de cautare, batute pe google si cum monstrul asta de GOOGLE,colosal cu adevarat,reuseste sa le sparga si apoi sa le aduca impreuna la lumina

lingvistic..greu am invatat ce-i aia,stiam de ceva cu limba dar nici chiar asa pana in adanc,doar asa a ajuns GOOGLE cel mai tare motor de cautare din lume!

 

concentreaza-te pe articole cu informatii feminine si mai putina sau chiar deloc politica

iar daca trebuie, faceti-o "curva"..transfigurata,o femeie care si-o trage cu oricine pana uita ce-ia aia

politica nu e un cuvant adword si trebuie evitat cat se poate de mult

google adsense are mintea si inima lui, oarecum alta decat google al nostru

dintr-un text el poate alege orice cuvant, adica pot sa zic de 7 ori "femeie","parfum" sau "inel"

si o singura data "bani", el poate, si cam asta va face, sa-mi bage 3 reclame cu de facut bani,inselatorii pe net

(intr-o tara saraca,f...a la pamant in mocirla,cuvantul "bani","rapid","nu trebuie sa inveti nimic",face prapad la clickuri!

abia a treia tura va intra si o reclama cu rochii, bijuterii,haine..cosmetice si alte de-ale femeilor

Cei care fac site-uri de inselat lumea,sunt escroci,si nu fac bid la automat la google adwords, ci ofera doar cativa centi..10-20 , pe click!

si de-aia v-am spus ca acest cuvant, desi pare tare, este unul foarte slab platit!

 

continutul trebuie sa fie.....

intotdeauna ceva scris natural,din inima si nu in scarba,va avea cea mai mare valoare din lume oricat de tampit ar suna ca logica!

pentru ca robotul asta de adsense,aici se aseamana cu tata google,va fi mereu contrariat si imediat agatat de ganduri noi,de ceva original!

 

o sa-ti trimit acel script,sa-l mai verific o data..nu l-am mai folosit de mult,

stiu ca nu-l instalezi tu dar am sa scriu aici cum se face si cam pe unde poate fi gasit

ca deh,aici ca si peste tot,pirateria,ca si inselatoriile,se fac doar pe ascuns

 

 

Link to comment
Share on other sites

Suna pitoresc povestea despre scriptul ala. Abia astept sa-l pun la treaba. Si asa am impresia ca actuala contorizare de la articole nu prea e buna.

M-am mai uitat eu si pe trafic.ro ce spun statisticile, dar aia s-au dat naibii de cativa ani. Iti arunca doar putina momeala. Nu dau prea multe amanunte.

Astazi am primit un plic pe care scria mare Google. Sunt rapizi. Nu ma asteptam sa vina PIN-ul atat de repede.

Despre politica, Incerc cu varianta "putin". Deloc nu se poate. Deocamdata sondajul politic face si el acolo ceva trebusoara. Ceva vizite se adauga pentu ca sunt interesati sa click-aiasca pentru candidatul lor preferat. Dar stai sa vezi ca se apropie campania. :D: Am retinut si pontul cu femeile.

Pentru mine toate conteaza. Nu ma arunc brusc la mult. Putin cate putin se aduna pana la urma si asa invat cum s afac mult.

Vreau sa parcurg toate etapele cu pasi mici si siguri si sa inteleg ce se petrece.

Link to comment
Share on other sites

am gasit un script free,abia astept sa demonstreze careva ca nu ar fi,si am sa-l pun atasat direct aici

sa ne iubeasca si pe noi reclama google adsense macar o noapte in mama ei de viata de tot rahatul.

nimeni,dar absolut nimeni nu poate sa-l stearga pana nu se va primi..fiind moca e cam greu,dar poate ca se va gasi mereu vreun nenorocit de lache sa zica ca nu e.

daca cineva il va sterge fara ca sa fie reclamat in mod serios,adica cu toate cele legal necesare..declaratie speciala,stiu eu exact de ce e nevoie la sange,oricat m-am jurat..n-o sa ma mai vedeti niciodata aici.

ca n-am voie sa injur.n-am dreptul sa ma cert cu nimeni oricat se pi.e pe mine,bai.n-am niciun drept aici!

dar atata smecherie in gol imi ajunge si mie.asta e ultima tura de voie,sunt gata sa va las de tot.

iar ca o mica recompensa,si pedeapsa,pentru tot ce-am patimit aici,de maine o sa am voie sa sa ma pot edita oricand vreau.

nu-mi pasa s-o fac decat pe topicele tehnice,unele din ele au intrat cumva la cautare..numai d*cu stie cum au razbit,si..parca ar mai fi o mica speranta,ori am ramas eu la fel de idiot.

la d*cu,la treaba

 

Suntem cu totii, care mai suntem, interesati pe ce reclame google adsense anume se da click, dar asta nu se va sti niciodata 100%, insa putem sti pe ce articole, postari sau topice din site-ul nostru s-a dat click pe reclamele adsense si de cate ori!

deci nu vom sti niciodata exact pe care reclame anume s-a dat click, dar vom sti pe ce topic s-au dat si de cate ori ..iar restul e destul de simplu de pus cap la cap

 

acest script va da aceste informatii.

dar orice e tare nu e si mura-n-gura si doar cu ajutorul nostru..desigur priceless, o s-o scoateti la capat

desi totdeauna se va putea face si solo de nebun,dar numai daca esti absolut singur,putin nebun si disperat aiurea.

 

script-ul..un script e ca si orice program in windows, doar ca se executa doar instalat pe un server

acest javascript care urmareste si contorizeaza clickurile pe reclame adsense se instaleaza in 10 secunde pe numarate,si nu are nevoie de setari speciale,va merge adica direct din prima

 

va atrag atentia ca desi e un script de anul trecut, nici google nu si-a schimbat codul adsense ori vreo manevra pe-acolo, asa ca nu vreau sa aud ca nu ar ultimul racnet ...nu e nevoie, e ceva simplu si bun!

daca vrei sa cumparati asa ceva, dar unul profesional, o sa va spun de unde se poate lua, costa 65 de dolari..vad acum ca l-a redus la 52, si nu e deloc mult pentru cineva care are putini bani si vrea sa se ocupe serios de afacerea asta cu reclame gogole adsense..iar asta nu se poate da, e cu licenta pe domeniu..degeaba l-as pune aici sa-l luati moca pentru ca nu ar merge la voi pe site.

www.adspytracker.com/alex-goad-special.php

dar chiar daca veti face asta, sa cumparati asa ceva, mai intai incercati cu acesta de aici..e cam la fel, decat ca ala ofera mai multe informatii si cred ca o face si putin mai repede, dar ceea ce este important veti gasi si aici!

of.in sfarsit, e un inceput foarte bun,si vedeti voi dupa incotro o luati

 

l-am pus acum putin putin de proba,e cam 4 dimineata,si o imagine cu el...asa cum e normal e ceva cu Vesperala acolo..dar pe voi nu va incurca cu nimic, nu apare la vizitatori..doar cel care e administrator pe domeniu va avea acces la script si va vedea..n-aveti decat sa schimbati acel logo si ce mai apare in footer..sa ne ..f...i pe langa, dar inca o data, asta veti vedea decat voi, nu si altii

am ascuns domeniul site-ului,e de la mine si nu vreau sa...dar va asigur ca totul merge perfect,si egal, va trebui sa ma credeti.

google_adsense_site_reclame_bani_contorizare_clickuri_vesperala_forum.jpg

 

Instalare

faceti o baza de date, duceti folderul in root cu orice program FTP, apoi dati in adresa

http://www.domeniul.vostru/numele folderului in care aveti acest script/install.php

exemplu:

fac o baza de date, vesads

redenumesc acest folder pe care il veti descarca ..ii zic um vreau eu, sa zicem tot vesads, si-l duc pe server la Vesperala direct in root

ca sa-l instalez, voi scrie asa sus in browser

http://www.vesperala.com/vesads/install.php

acolo voi pune datele de la baza de date iar apoi numele si parola celui care va avea acces

la final voi sterge fisierul install.php, dupa care putem intra in cont cu numele si parola aleasa

 

Configurare

aici e foarte simplu sau...nici eu nu mai stiu cum sa zic dar o s-o fac simpla

 

am instalat acest script la Vesperala.com cu datele de sus

fiti atenti 55 de secunde:..numar 1.2.3.....go!

 

<script src="http://www.vesperala.com/vesads/trackercode.php"></script>

 

asta de sus e codul de contorizare, si exista o singura regula.

aceasta banala line de cod javascript se va pune, se va paste la ea in codul paginii-template dupa ultima unitate google adsense, adica dupa ultima reclama din pagina!

 

fiti atenti cum se face asta pe loc in 5 secunde,oricate template-uri ati avea in site si cu reclame imprastiate in ele

mergeti pe site-ul vostru, dati click dreapta in mozilla sau opera ca sa vedeti "source code", si dati scroll pana la ultima unitate adsense

cand ati vazut-o, oriunde ar fi ea in orice template, dupa ea,chiar imediat dupa ea, veti da paste acelei liniute de cod javascript

inlocuiti desigur Vesperala.com cu numele domeniului vostru, iar folderul vesads cu orice nume vreti voi

 

exemplu:

<script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-xxxxxxxxxxxxxxxxxx";
/* 336x280, created 10/9/10 */
google_ad_slot = "9xxxxxxxxxx";
google_ad_width = 336;
google_ad_height = 280;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script> 

<script src="http://www.vesperala.com/vesads/trackercode.php"></script>

 

s-a facut dimineata,ajunge in noaptea asta

poate mai continuam si maine

Contorizare_Click_uri_Reclame_Google_Adsense.rar

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

encore un fois,inco foaie pe google adsense si pe mama lor,mai am putin si mor dar tot ma bucur ca un copil idiot

nu mai inaintez pe niciun front.deja a devenit aproape scarbos iar eu nu sunt asa

oi fi nebun,sigur desigur,dar niciodata in felul asta

secretul la reclame google acesta a fost,ca l-am facut de drag,cu foarte mare greutate dar numai de drag.

o clipa sa-mi fi fost ...asa cum ma simt acum aici,nici cu dumnezeu si toti dracii langa mine n-as mai fi facut nimic

numai azi ma lasara fara conexiune de 3 ori aia de la rds,si astia vor sa ma mute peste ocean

vin reclamatiile in valuri peste mine dar eu zambesc in continuare si-mi bat ciocatele pentru ca sunt tare de tot.

cu rahaturile astea de reclame gogole adsense pe siteuri romanesti dar mai ales fara ele.

am sa ma descurc orice ar fi.macar la bani daca la altceva mai bun nu ....

n-am fost ingenunchiat ca nu ma iubeste vreo fata anume,oricat de unica si super parea

dar cica n-o faceam sa rada,desi sunt milioane pe sant care sa faca smecheria asta

noi suntem ca zeii.nu ne doare nici in pu.a de fete si de iubirea lor de 2 parale.

luati-o de la capat,totul de la capat.si sa nu-mi spuneti ca nu ati inteles.

ca dupa cat m-am chinuit si m-am dat singur in primire aici,voi tot n-ati inteles ce cu reclamele google adsense!

trebuie doar sa visezi frumos

 

atat va mai spun, vad ca nu ma mai omorati..asta numai ca sa radeti de mine

da eu fac ceva pe smecheria voastra de sant si de looseri

dati-ne noua site-ul acesta daca voua nu va mai pasa de el,lasati-l la noi 3 luni

la noi,inseamna oricui de aici caruia ii mai pasa de acest loc,o sa strigam tare adunarea

iar 3 luni nu e mult deloc,altii rabda ani intregi si tot mai pot.

altfel sa va ia d*cu.ca nicio urma n-o sa mai ramana din niciunul din noi.

 

Link to comment
Share on other sites

am sa mai scriu aici doar daca voi putea sa ma editez si peste o mie de anisori

nu imi pasa de reguli.ca nu stiu ce naiba nu sunt,de onoare ori de maine seara

am incercat,sigur ca nu tot dar cat am putut eu am inceract sa fim aproape si sa fim tari

asa ca mie nu-mi mai pasa de regulile voastre.

o sa mai scriu o singura data aici,pentru ca am fost atat de prost si trebuie sa merg pana la capat

 

in rest,e jos in semnatura o adresa de site,un mic chat..ma gasiti acolo daca aveti nevoie de mine

lasati vorba simpla,o sa intru in fiecare seara pe la ora 9,daca nu mor cumva pe loc in noaptea asta

 

Link to comment
Share on other sites

nu mai stiu ce e cu mine,din ce d*cu de infern o sa mai ies iar la lumina

suntem la reclame google adsense,in locul numit asa de fantastic si super, VESPERALA.com

of.eu am fost indragostit cu totul de acest loc

 

ideea de a face un topic despre reclame google...a venit ca draccu tot natural

am dat cu pirateria si apoi mi-am zis ca daca tot am invatat cate ceva de google,sa fie aici

ca nu scriu de asa ceva aiurea,ma lipsesc de vizitatori la cata alarma e cu ele

si mai e ceva,intr-un timp nici nu mai aveam ce draacu sa mai scriu aici ca m-ati tot bubuit aiurea

m-ati bubuit voi,dar eu am ramas cu gandul..visand la locul acesta,care a fost o fata

cum credeti voi ca am sta,ca am rezista fie si o singura zi pe siteurile astea toate de cacao daca nu am visa la o fata,la un baiat?

eu doar pentru o singura fata am venit aici si pentru ea am ramas,atat cat si-a dorit

 

nu sunt foarte calculat,cam zurliu si imprastiat dar o sa vedem,

la reclame google adsense inca nu am facut nicio greseala

aici o sa fie si cea mai mare problema pentru cei mai multi dintre voi

pentru ca aici nu e voie sa faci absolut nicio greseala.

daca n-am putut,nu m-am simtit in stare in acele clipe,am rabdat si am asteptat

ei,si pentru ca beau foarte mult..torn in mine de fapt pentru ca eu nu beau de drag

am un mic test..o tampenie de dat cu o bila in perete,tampita dar eu ma iau dupa ea

daca nu trec si nu prind bila,atunci eu nu mai continui

v-am spus asta pentru ca asta o sa aibe legatura in curand

 

e un topic despre bani si nu-mi pasa,chiar nu ma intereseaza ce cred altii despre bani

banii sunt bani,nu stiu de ce d*cu sunt dar e clar ca avem nevoie de bani si pentru mine asta e tot.

asa ca incep iar ca si cum ar fi prima data si n-as mai fi scris nicodata nimic aici

aveti noroc ca acum beau vin si asta ma tine linisitit oricat as fi de beat

 

umblati de nebuni pe site-uri,si intr-o zi o sa credeti ca puteti face si voi unul..desigur unul mai bun

un mic site romanesc care o sa va readuca nu doar respectul de sine dar si ceva bani

apropo,aici in tarisoara noastra mai exista o singura alternativa reala la google adsense

arbomedia

nu ma intrebati de ei,n-am sa va raspund.primesc doar site-uri cu trafic mare si cu un anume continut

(de preferat retele de socializare...multa pustime dar totusi fara erotice!,mama lor..ceva gen hai sa ne distram,merge si sa ne si agatam daca tot o facem dar sa nu fie porno pe fata..ca prin spate e oricum )

dar arbomedia asta e singura alternativa la reclame google adsense in Romania

 

si acum inapoi la ale noastre ca noi cu monstrul de GOOGLE avem treaba

am spus de la inceput,adica nu,ca abia acum spun

google adsense ne pacaleste!

ai un site, pune reclamele noastre si incepe sa faci bani..parca asa zice,nu?

realitatea o stim cu totii si nici macar nu merita sa-i injuram

dar poate ca ar merita sa-i facem

GOOGLE,de cand era el mic langa soba cu Gepeto al lui si visau impreuna vise imposibile, a planuit acest plan..un motor de cautare moca care in timp va castiga bani din reclamele plasate pe siteurile pe care el insusi le urca si le coboara dupa secrete nestiute decat de cativa oameni in lume.

e o afacere mare de multe zeci de miliarde..google desi nu produce calculatoare ori sisteme de operare,programe sofisticate, este una din cele mai profitabile companii din lume

iar asta numai datorita acestor reclame adsense!

 

e simplu de ce, voi vedeti ca luati abia cativa zeci de euro pe luna,pentru care oricum trebuie sa trageti tare,insa google are milioane de site-uri in program.

la noi pica,dar la google adsense curge pentru ca ia milioane de picaturi,care sunt ale noastre de chin

si evident ca nu e nimic de facut,nu putem sa-l fortam sa mareasca tariful, sa ne dea mai multi bani pe clickuri

 

pana in ultima clipa de disperare am sa va rog sa faceti ce e de facut "corect si legal"

daca observati ca trageti sa muriti pe bune atunci sculati-va din morti si intrati in underground

nu am spus ca google adsense ne pacaleste ca sa va dau motive de facut belele!

acesta e adevarul.

ca noi ne cocosam facand tot felul de rahaturi,ca multe le facem in scarba doar pentru ca se cauta pe net

si nici macar atata bucurie nu avem,ca sa zicem, bai am mancat rahat dar macar am facut bani

la 10000 de vizitori unici pe zi,am facut o data cateva zile asa ceva,acum am cazut tare pe ..egal

as fi luat in mod normal fara absolut nicio manevra cam 11 euro pe zi

numai pentru acel site am tras un an intreg nonstop...ca sa fi luat pe luna nici cat un gunoier

(ori profesor ca sa fiu si mai clar)

 

avem 3 belele

1. traficul, numarul de vizitatori unici pe ip

2. numarul de clickuri pe acel tafic, CTR (Click through rate),reclamele pe cate se da click

3. si in sfarsit pretul clickurilor,in medie

oricare din aceste 3 variabile ne poate aduce mai multi bani

 

asa ca avem 3 manevre care corespund belelor de sus

1. sa tragem SEO pe Google ca sa facem topice multe si cu titluri cautate*,asta ne va aduce multi viziatori unici

(pentru ca asta multi nu stiu..nu-i nevoie de membrie,oamenii trebuie sa circule,i need fresh blood every day)

am pus odata,il am si acum un chat ..mai multe de fapt,si cand cineva se inscrie ii apare direct in fata un mesaj: "te ajut cu ceva?"

acum e un bot dar n-a fost de la inceput asa..abia acum ii dau drumul la comanda.

in fine, si am observat ceva..mai multe ceva

oamenii, fete sau baieti(eu am vorba asta..nu zic femei,le zic fete oricati ani au..o femeie e pentru mine tot o fata visatoare.

iar media pe un site pe care am tras mult inainte,era intre 18 si 26 de ani,70% baieti, restul fete, 70% romani, restul 28% americani din care 90% barbati si vreo 3% nemti si canadieni asexuati ca n-am aflat ce d*cu sunt

o sa vedeti cu timpul cat de mult conteaza sa-ti cunosti vizitorii, chiar daca la inceput e vorba de o statistica bruta..e totusi ceva care se apropie de adevar iar asta s-a dovedit mai tarziu ca a fost adevarata)

si pe acel chat am vorbit cu sute..mi,insa cu cat vorbesc mai mult cu ei cu atat incep sa ma incurce!

la inceput totul e bine, ii ajut cum pot sa rezolve ce probleme au..am pierdut multe ore fara numar,am intrat la sute dintre ei in calculatoare..am facut videoclip cu ulead video studio la o tiganca din italia si l-am pus pe youtube direct de la ea de m-au aplaudat un minut tigancile care erau acolo in camera,cu multe tipe din anglia,grecia,spania..cu o fata care era procuror de m-a luat direct ca fac piraterie,alta avea un bou de sot la sri si sa dau de d*cu cu ala ca ea vroia sa invete photoshop...tocmai de la mine,nah.

apoi lucrurile se complica si ma pomenesc cu mesaje gen daca am nu stiu ce alt program..adica nu mai scriu pe site ci ma intreaba direct pe chat,dar ce e mai rau e cand ma intreaba, "ce mai faci?"

ia ziceti voi, ce p..a mea credeti ca mai fac eu?!

 

am scris asta special pentru acest loc,ca nimeni sa nu creada ca membri, numarul lor,ar aduce vreun castig..de cele mai multe ori,dar pentru mine 100% toti membrii sunt o paguba.

iar asta,desi nu am avut chat de-ala ca aici sa stam de vrajeala,o pot scrie si pe acel site al meu fara ca macar unul singur din ei,fata sau baiat sa ma poate contrazice vreodata.

pentru ca toti se gandesc numai sa-si faca treaba lor si ii doare in p..a si in pi..a de mine si de siteul meu tampit

adica tot acolo unde ne doare si pe noi toti de aici de Vesperala.com.

 

 

2. sa scriem topice cu titlu si primele cuvinte din continut in spam,fortand nota pe adwords,pe cuvinte de reclama adica, iar asta il va forta pe robotul asta cretin sa ne dea reclame cu cuvintele pe care noi am tras..si daca tot nu vrea boul,atunci din panoul de control, de la "competitive ads" vom scoate acele reclame tampite pe care ni le baga aiurea pana ajunge sa ne dea de care vrem noi.

aici mai merge desigur si sa plasam bine reclamele...of,am mai vorbit de asta,d-alea grase si frumoase

dar de fapt, eu stiu exact pe verificate ca daca reclamele se potrivesc bine cu continutul, atunci se va da click pe ele in procent mare de tot!

(si nu contintul in general, ci doar cu titlul si primele 40 de cuvinte..acolo trebuie fortat si facut spam la cuvinte,adica folosite de cat mai multe ori..sinonime simple sau asociate,sa aibe aceasi radacina..primele litere din cuvant, ca sa nu uitati cumva ca orbetele asta de google e totusi un robot amarat)

 

3. sa scriem aproape la comanda,ori ca la nebuni

am facut odata vreo 300 de topice cu photoshop..de toate felurile,plugins in special dar si alte rahaturi

si inca vreo 7 topice despre sex..playboy in special,(dar asta fara sa scriu porno..as fi vrut eu dar nu-mi mai dadea orbetele nimic, am incercat de cateva ori si m-am pomenit cu spatiile de reclama goale, si nici macar nu erau femei)

oricum,pe acele 7 topice despre sex am facut de ...fara numar mai multi bani decat din sutele despre photoshop!

asa ca e clar ca pe asta trebuie tras.

am mai facut multi bani si din topice cu muzica de dragoste, femei,barbati..mama lor

in general pe vanzari..cand da reclame care vand ceva dorit-visat,camere foto-video,de spionaj mai ales,telefoane,produse cosmetice,rochii,bijuterii..multe chestii femeiesti,pe astea se da clcik, iar pretul e destul de bun,sa zicem cam vreo 40 de centi, altfel la restul e in medie de 3-4 centi!

 

e foarte important sa stim ca nu trebuie sa facem mi de topice sau articole aiurea,ci doar ce se cauta..

dar pe acelea sa le facem bine!.sa tragem cat putem pe ele,

apoi trebuie ca acele topice sa contina si multe cuvinte de vanzare-adwords...va amintiti ca si "femeie " este chiar unul tare de tot,..ca ce naiba nu ofera o femeie!?

 

daca reclamele au produse la care lumea viseaza, nu trebuie sa le cumpere...doar sa dea click!

iar pentru ca reclamele sa aibe aceste produse dorite,va trebui sa va invatati sa scrieti despre ele!

 

of, fiti atenti

ne-am vorbit cu Eonica de politica..s-o mai slabeasca cu asa ceva cat de cat

dar uite, politica "intima", in rochie de seara, in short..direct in chiloti,fara ei si mai bine!

nu trebuie sa scri stupid doar pentru ca scri de politica,eu nu sunt ..n-am talent si nici carte multa dar cei care scriu ar trebui sa stie cum s-o suceasca

daca vreau o reclama la telefoane si trebuie sa scriu o tampenie de vreun deputat,as putea scrie direct in titlu ca face politica cu telefoane mobile dual-sim(adica ar umbla la doua capete,ori ca are pantalonii crapati de la sperieturi cand ii suna telefonul nokia x7,daca vreau reclame la parfumuri,as zice ca treaba miroase a parfum coco chanel si alte aiureli)

oamenii vor ceva practic si sa se amuze,..stiti voi mai bine,paine si circ.

nu trebuie mintiti dar asta nu insemana ca noi sa murim corecti si nevinovati!

si daca vreti si va e draga viata asta, poate fi si un joc,va puteti amuza cu google,poate si pe altii

ei,daca nu si pe altii macar o sa ramaneti cu senzatia trista ca ati facut ceva bani

 

acesta e fost varianta....chiar daca cu mici smecherii, e totusi versiunea legala si corecta

pentru ceea ce va urma va trebui sa ma lasati cateva cam multe ore sa ma bubui tare de tot.

e clar ca va trebui sa renunt la vin si sa trec la tunurile de la navarone

 

 

Link to comment
Share on other sites

ascult muzica de jazz nebuna si imi beau otrava mea originala

vodtca V33,racheta de croaziera cu raza infinita

ciocnesc usor cu fata mea fantoma,imi zambeste si ea..de 3 ani tot bem impreuna

daca zic ca nu sunt nebun,numai nebunii nu recunosc ca nu sunt nebuni

sunt putin dus,dar..sper ca nu chiar de tot

uite,de exemplu,nu mai incerc sa visez ca totul ar fi putut altfel,normal

 

am incercat sa va suflu cateva mici secrete despre google adsense

in primul rand ca e simplu ca un maraton doar ca e pe pietre

te impiedici si cazi de de mi de ori,si clar ca cel mai rau e ca va trebui sa te ridici de fiecare data

acum cineva din voi ma intreaba..nu Ea, altcineva

exista o cale mai usoara?

nu

exista o cale mai rapida?

nu

bai, esti nebun?

da

si atunci cum?

 

sunt beat dar m-am invatat sa traiesc asa la rau,si tot ce va voi spune va fi supravegheat

v-ati purtat cu mine ca si cu un dusman..mai rau decat atat.da.pentru ca ati stiut ca tin la voi.

n-am pe nimeni si nu datorez nimanui nimic.tot ce am facut am facut numai singur

n-am sa va spun cum s-a intamplat...cum a inceput macar, ca de la bani a inceput totul.

la naiba,asta nu e treaba voastra.

v-am spus ca am fost reclamat de microsoft anul trecut pentru activatoare office 2010

eram al doilea pe prima pagina,incepand de la torrent,serial,product key,activator office 2010..ce mai,luasem in bot cam toate nenorocirile

multa vreme nu i-am bagat in seama.pana la urma le-am scos de pe site.

fisierele torent nu,chiar daca erau gazduite tot la mine pe alt site,dar am scos activatoarele

la cateva zile dupa asta intr-o noapte,chiar super buna pentru ca imi venea sa-mi tai venele,nu stiu cum m-am gandit dintr-odata la prostia asta cu office 2010..of.bai,dupa ce ca ai o viata de tot rahatul mai stai acum si de frica carnatilor astora?.

le-am pus la loc in acele clipe si de-atunci sunt iar pe primele pozitii in prima pagina,

si oricine m-a mai reclamat pe acel site la google adsense,este clar ca a facut-o in gol.

 

continui incet sa va mai spun ca nici nu castigam mare lucru de pe rahaturile alea de activatoare,

ce reclame sa-mi dea google adsense la asa aiureli,erau niste alea industriale,parca excavatoare,concasatore nemtesti,utilaje de vapoare...

numai nenorociri pe care decat..of, decat tu singur ai fi putut fi interesat la vreun click

dar asta ar insemna sa sti cum s-o faci.

de-acum visez si va povestesc ce-am visat

am inteles,chiar visand,ca mi-ar trebui un ip nemtesc,suedez sau american ca sa dau click pe un excavator sau ce d*cu era ala nemtesc

suedeze n-am aveam trafic, aveam insa destule americane,cam 1800 pe zi atunci si vreo cateva nemtesti,80-100

apoi,imediat dupa,am visat rapid ca nu pot da click direct nici cu un ip american

si ca va trebui sa intru de pe google.de sau google.us la cautare pe acel topic,sa-mi caut topicul in mod natural si sa...poate atunci.

iar dupa asta sa raman cateva minute pe santierul ala si sa ma fac ca sunt interesat de vapor sau ce naiba era..stiti cum e un vis pe mare, totul e ca in ceata

imi batea inima si xplodau luminitile pe cer,cand una se stingea aparea imediat alta din ea si mai stralucitoare de parca ma invatau incotro s-o iau si sa nu am opresc.

ori,da.sunt nebun.

 

dar pentru ce as fi visat eu toate astea?

ce era cu acea reclama care sa merite atata efort?

cele mai multe reclame costa decat 4-7 centi,aproape ca nu merita nici sa-ti schimbi ip-ul pentru asta..adica vei fi nevoit sa-l schimbi de foarte multe ori pe zi, sa mai faci si curatenie perfecta intre ele prin computer, si asta tot de foarte multe zeci de ori pe zi.

se pare insa ca sunt si reclame de 2000 de centi, altii zic ca ari fi si de 44000..chiar nu stiu ce sa zic de asta.

 

aici visul meu s-a terminat oricum pentru ca m-am cam trezit la realitate.

parea misto dar totusi cu doua belele foarte grave

1. cum afli care sunt reclamele scumpe?

2. cum faci rost de un IP curat,deci nu prin programe d-alea "stiute" care se vand pe net

 

doua probleme foarte complicate,si fiecare din ele de-ajuns ca sa-ti omoare visul

incepem cu prima,..hai,intrebati-ma!

cum naiba..gata. cum naiba stiu care reclame sunt scumpe,da?

 

fratii mei stelute,e atat de simplu ca numai de-aia vi se pare atat de complicat

o reclama foarte scumpa e ceva care vinde ceva foarte scump

si acum pe bune,ce aia noastra poate fi mai scump decat o ditamai saracie de excavator?

 

..o sa continui la noapte,si sa beau nonstop

 

Link to comment
Share on other sites

cineva de aici isi bate joc cat poate de mine.cineva la care am tinut ..pentru care am fost aici

 

ip-urile,click-urile,timpul de stationare in gara.doar o singura greseala sa faceti si e ultima!.

reclamele scumpe sunt doar cele straine

cea mai scumpa reclama romaneasca,care ar fi putea fi ceva gen operatie estetica e vreo 3 euro,adica de 10 ori mai ieftin ca una straina

singura smecherie e sa le alegeti pe cele mai scumpe,tocmai ca sa nu fiti nevoiti sa va riscati de prea multe ori.

cautati pe google servicii de ip private.costa de la 10 pana la 50 de dolari pe luna,cate aveti nevoie...e de-ajuns cu 10

 

nu uitati ca nu se poate trai din asta decat daca esti nebun si uite ca nici macar asa.

 

 

de maine contul pnv va fi inchis pentru ca asta e dorinta mea definitiva

si orice ati sti,nu va bazati pe nimic cand va bateti joc de mine

va doresc numai bine

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. cum afli care sunt reclamele scumpe?

2. cum faci rost de un IP curat,deci nu prin programe d-alea "stiute" care se vand pe net

 

doua probleme foarte complicate,si fiecare din ele de-ajuns ca sa-ti omoare visul

incepem cu prima,..hai,intrebati-ma!

cum naiba..gata. cum naiba stiu care reclame sunt scumpe,da?

 

fratii mei stelute,e atat de simplu ca numai de-aia vi se pare atat de complicat

o reclama foarte scumpa e ceva care vinde ceva foarte scump

si acum pe bune,ce aia noastra poate fi mai scump decat o ditamai saracie de excavator?

 

..o sa continui la noapte,si sa beau nonstop

 

 

Reclamele scumpe inca n-au ajuns la mine. Dar cand vor ajunge, cum fac eu sa stiu cum sa mi le trimita iar adsensu si sa le tina cat mai mult? Ca pe mine nu ma deranjeaza nici santierul din china sa fie in reclama daca plateste bine. Si ala as vrea sa stea mai mult pe site. Ca site-ul meu e site de pe marginea Dunarii. Ma gandesc ca s-o gandi vreun idiot sa caste ochii la un vapor sau tractor....

Raspunsul corect ar fi sa scriu despre vapoare si tractoare, dar vezi tu, eu scriu in romaneste, iar reclamele banoase sunt in straineste...

 

Link to comment
Share on other sites

nu-i nimic,Eonica.totdeauna vor fi macar doua drumuri,si de ales

puteti continua sa va faceti treaba,fiecare pe a lui si impreuna pe a fiecaruia

cu acele mici schimbari de titlu si un mic span in continut,fara de care......

fara de care veti avea celalalt drum

niciunul din ele nu e nu e simplu,dar primul te va tine in viata sa mai zambesti

 

eu sunt pnv

vin de la Filiasi,viu si bou iar.asta am ales

voi ramane pnv,si nimeni de aici nu si-a batut joc de mine niciodata

 

tu,Eoinica,numai sa-mi dai un exemplu

spui titlul si cam de ce-ar fi vorba iar eu o sa-l sucesc dupa google,dupa fratii google

chiar am ras de mine modificand vrajeala dintai

si ce nu v-am spus este ca eu am ras de multe ori de mine

o singura zi sa fi fost cu adevarat disperat de bani,sa fi avut probleme grave,sa fi intelees asta.....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pe adsensul meu, fac in medie cam 2,30 euro/zi. Dar s-a intamplat o ciudatenie, duminica (zi in care am parte de juma' din numarul de vizitatori din timpul saptamanii) am facut 10 euro. Pe ce? nu stiu unde sa caut, cum sa gasesc un indiciu.

E drept ca duminica n-am intrat deloc nici pe site, nici pe contul adsense.

Link to comment
Share on other sites

salut, ma numesc nicu da prietenii imi spun moldo(porecla).... sunt din craiova.

Mi-am facut si eu un site, de ce sa nu recunosc cu scopu de a scoate si ceva bani. In principiu nu mi-am propus sa fac cu adsense, din cauza multora pe care i-am auzit ca le-au fost inchise conturile pentru motive aiurea... si am incercat cu un alt program de reclame... si am facut 12 centi intr-o sapt:)))... asa ca in seara asta am anulat chestia aia si am pus reclame de la renumitul GOOOOGLEEEE... si surpriza... am 22 de centi intr-o seara:)). Nu e mult da este, eu sunt foarte multumit tinand cont ca e prima data cand fac asa ceva:) sper sa mearga treaba din ce in ce mai bine. Va salut si va respect;)

Link to comment
Share on other sites

Aureeel, ia uite ce mesaj mi-a trimis adsensu':

 

"Cel puţin 515 din paginile de la adresa nnnnnnnnnnnn.ro difuzează mai puţin de trei unităţi de anunţuri. Adăugarea oricăreia dintre unităţile noastre de anunţuri cu cele mai bune rezultate (336x280, 300x250, 728x90 sau 160x600) în secţiunile proeminente din paginile dvs. va creşte substanţial numărul de afişări ale anunţurilor şi veniturile totale pe care le veţi obţine.

 

În paginile pe care le-am analizat, aţi putea adăuga cel puţin 1068 unităţi de anunţuri la monitoruldegalati.ro."

 

 

Astia vorbesc serios???? Chiar au stat ei sa analizeze site-ul meu????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...