Jump to content
Vesperala Forum

Reclame Google Adsense siteuri romanesti tutorial cum le pun


pnv

Recommended Posts

da, m-ai gasit...

dintr-o data vad ..asa cum vad aia in filme: mostrul si vizuina...

scrisese intr-un fel de shoutbox, o paguba la pagina membrilor pe care o tin pentru anunturi

am privit cateva clipe ca tampitul...gresise , scrisese mostru, nu conta, parca imi lua mintile

 

e ok, va rog sa scrieti in continuare aici, daca aveti ceva de neoprit de spus

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

inapoi fara manie, vad ca suntem pe mama ei de prima pagina nenorocita.

plusez cu inca un mic secret al lui Google, si evident al reclamelor adsense

ceva ce il transforma dintr-un ditami monstru intr-un soarece oarecare cu urechile ciulite

apropo, stiti ce inseamna BOUNCE in engleza?

 

mai demult am ajuns..fara sa ma chinui pentru asta, pe prima pagina cu nod32, seriale, password..tot

am observat tarziu, pentru ca nu mai aveam timp sa ma uit la cine vine pe site, pe unde si pentru ce

dar dintr-o data am ajuns primul pe prima pagina.

m-a surprins pentru ca pe toata pagina aia erau siteuri speciale pentru asa ceva,

aveau mai toate nod32 in nume si se ocupau doar cu asta!

cum d*cu ajunsem eu cu un un singur topic amarat, ..nici nu schimbam nimic decat serialele la cateva zile

(adica nu facem topice cum faceau ei..cate unul pe zi ..pentru fiecare zi a anului, nu fortam cuvintele cheie, eram tampit de cuminte)

Veneau peste 3000 de oameni diferiti pe zi doar pentru asta, ceea ce era mult pentru mine

ajunsesem number one in romania la nod32, (si aveam reclame adsense special fortate in pagina...)

 

evident mi-a placut...cativa se si inscriau pe site, desi nu le ceream.

veneau si fete, ma abureau cu vrajeli, sa zicem ca n-am suferit foarte tare, si nici acum.

Pana la urma, eu neavand Nod32, nu mai foloseam asa ceva, si evident nici nu le probam..de-aia v-am spus ca nu m-am agitat pentru asta

am ajuns la singura concluzie, ca sunt bune otravurile mele...cumva mai bune decat toate celelate de pe net!

pe vremea aia ii tineau cam 4-5 luni de voie, ceea ce era super..si acum ma cauta doar pentru asta

 

ok. si acum la ale noastre...da-le naiba de seriale, nu ma intrebati de unde le aveam, ca n-o sa va spun.

Ce s-a intamplat in timp?..incet, incet

eu faceam topice pe categorii, daca incepeam cu una nu-i mai dadeam drumul!

aveam si kaspersky...si cu el am patit tot cam asa, Nod32, Malwarebytes, si cateva antispyware

nu ma puneam cu avg, bitdefender si alte rahaturi...decat pe astea trageam

puneam ceea ce stiam eu de pe pielea mea ca sunt bune...cat de cat

cum se zice...nu incercati asta acasa, nu mai e loc

intre timp lucrurile s-au schimbat, siteurile cu belele bune vor fi scoase de la cautare cu japca...manevre americane

 

Dar, nu asta conteaza, ce stiam eu, sau ce e bun sau nu, si nici ce se intampla pe net

IMPORTANT e ca faceam o constructie, pentru ca o categorie pe un site e ca si cum ai pune un lucru peste altul...

daca la inceput Google nu m-a luat in seama, mai apoi....si aici.........

cu mare greu am ajuns pe pagina 3-4 si din 1000 de vizionari 90 au dat click pe linkul meu

dar din cei 90 , decat 5 s-au mai intors inapoi pe GOOGLE sa mearga pe un alt site de nod32

si acum stiti si voi de ce, pentru ca la mine au gasit deja ceea ce cautau!

n-a mai fost nevoie s-o ia iar inapoi la cautare pe google

cand s-a intrat, 90% n-au mai sarit...n-au facut bounce* in alta parte in 10 secunde, pentru ca au fost rezolvati

la final mai bagam si 4-5 linkuri ..ii zapaceam de cap sa dea clik pe ele ca sa nu plece de pe site!

iar smecherul de GOOGLE asa a inteles ca linkurile-siteul au valoare.

in timp am fost impins de el tot mai in fata, pana am ajuns primul

doar asa, ca boul, a inteles monstrul ca eu oferam ceva bun

Nu prin algoritme lingvistice complicate, decat simplu...la timpul de BOUNCE!

 

iar lectia e..chiar daca nu aveti ceva absolut tare, va trebui sa-i tineti cat mai multe secunde pe pagina!

cu cate secunde vor sta mai mult, cu atat veti fi adusi in fata la cautare pe Google!!!

si doar asa veti lua tot mai multi bani din orice reclame veti avea, evident si din reclamele google adsense

Nu uitati ca va aflati la VESPERALA.com, si oricat am fi de prosti, noi suntem totusi cei mai buni.

bafta.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Adsensul ii ce-a mai buna sursa de venit pentru un webmaster...

 

zau, asta ai invatat tu de la noi...?

mama ta de ...of. mancati-as vrajeala ta de ardelean cumsecade

javra... iarta-ma, n-ai incotro.

sa-mi lasi datele sa cumpar o pereche de chiloti de dama de la tine

vor fi singurii chiloti pe care eu am sa-i cumpar, si pe care tu ai sa-i vinzi vreodata pe google

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Salutari tuturor.

 

Gasesc interesant si pe gustul meu tot ce s-a scris aici. Drept pentru care am citit tot de la A la Z (adica prezentul subiect). Binenteles am dat de acest forum facand cautari in google despre adsense, din disperare si cu viata otravita. Clar adsense e o otrava !

 

Nu am mai activat pe un forum de peste 5 ani, si asta pentru ca nu am gasit inca unu care sa imi placa. Si ma refer aici la postari si oamenii (familia) care il populeaza. Sper sa fie acesta, acel ceva pe care il caut, din moment ce m-am inregistrat plin de speranta.

 

Ca sa incep asa usor, eu am o mare problema. Cu adsense si belelele pe care le-am facut fara sa ma gandesc prea mult.

Si caut o rezolvare. Oricare ar fi ea, ca nu ma mai descurc si nu stiu ce sa mai fac sa fie bine.

 

Am trait din adsense, asta pana in februarie anul acesta. Apoi totul s-a dus pe apa Sambetei, intr-o frumoasa zi. Am mai multe siteuri, in mare parte directoare si anunturi. In mai multe limbi.

Prostia mea a fost ca am tot investit creind altele noi fara sa ma axez prea mult pe alea vechi, singura chestie care am facut-o a fost sa le inscriu in mii de directoare si sa bag pe ele tot felul de chestii ca facebook, twitter, pinterest si alte avione.

 

Precizez ca nu stiu programare deloc si siteurile sunt cumparate la cheie.

 

Castetul de carti sa prabusit si am ajuns dator si falit, mandru detinator a catorva siteuri care nu produc nici 60 de euro pe luna.

Nu mai stiu ce sa fac si chiar mi-ar prinde bine cateva sfaturi avizate, care sa ma ajute sa ma redresez.

 

PNV a spus cateva chestii tare bune pe cale le-am si notat si o sa incerc sa le pun in aplicare, lucru pentru care ii multumesc. Din pacate am doar Anunturi si Directoare. Nu pot crea articole noi si de interes. Directoarele sunt varza acum dpdv al lui Goggle, tocmai din cauza noului algoritm bagat in Februarie - Martie. (parca se numeste Panda, sau asa ceva...) Am tot citit peste tot pe unde am gasit, dar in afara de faptul ca el exista si face cea ce se vede, nu am gasit pe nimeni dispus sa si ajute cu o chestie concreta si care sa dea ceva rezultate.

 

:(

 

Inca nu sunt familiarizat cu structura acestui forum, dar promit sa ma pun la punct.

 

Sa salut respectuos si sper sa fac si eu parte din familia voastra.

 

Catalin

 

P.s. Orice sfat ar fi bine venit in continuare si daca este nevoie, pot da si URL la unu, doua siteuri pentru studiu.

Contez pe sprijinul vostru. Mersi

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eu sunt pnv, da..vad, am ajuns sa ma laud cu rusinea

dar cand intru aici ma uit intai daca m-au omorat iar

daca nu, ma enervez, si daca da, si mai tare!

mi-au sarit toate manevrele si nu mai sunt deloc baiat bun, nici macar la misto

Fiindca ai scris aici, chiar de te-am prins tarziu.. o bula de aer sa intru iar, sa pot privi macar otrava asta de site, iti spun ca desi parem diferiti, tu o arzi aiurea in directoare, merge banda solo, si eu trag intruna de ea si abia se misca,

totusi ne-am putea combina la mintea mea, ma simt atras in ultima vreme de ce misto ar fi s-o frec in gol si sa mearga treaba singura

pare acelasi lucru, vrajeala potrivita.

e vorba de cautare... ..d*cu stie de ce, ca e cam paguboasa, si triplu riscant decat pana acum, dar ma trage ceva acolo, simt o briza aiuritoare in departare

sti cantecu cu sanatoare, sanatoare...noi il facem directoare.

 

vi la mine daca vrei sa incercam, de gura esti bun, dar trebuie sa ai putin timp si multa rabdare

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

mersi PNV. sincer sa fiu nu ma asteptam sa mai raspunda cineva la postul meu. Au trecut totusi 12 zile.

La tine nu stiu cum am sa vin sau asa ceva, pt ca eu sunt din Sfantu Gheorghe.

Timp am si de asemenea si rabdare, pt ca in situatia in care sunt acum nu mi-a mai ramas decat rabdarea si speranta.

 

Am precizat ca am doar siteuri de anunturi si directoare web. Articole nu pot adauga, evident, deci nu stiu ce sa le mai fac. Totusi sunt dispus sa incerc tot ce e posibil si omeneste de facut, nu am ce pierde.

 

Daca doresti sa vorbim ma gasesti pe Yahoo cu ID asta de pe forum, la telefon (te sun eu inapoi) pe mail, sau aici.

S-au unde vrei tu voce.

Mersi de reply si sper sa ne auzim curand, eu intru zilnic sa vad daca gasesc pe cineva in topic.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

n-au trecut in zadar, inca 8

ma gasesti pe net, bate de belea si gata..ma stie conu Google de la 11 fevruarie

combinatia e din feeds, ca sa fie cat mai la automata

pastram continutul, si le scoatem linkul original ca sa-i facem sa ramana pe siteul tau

si, da ...e tot director, pentru ca raman toate la fel, categorii si ce mai ai..dar categoriile conteaza absolut.

ok. vi la mine pe site, ca acasa e fara rost, si o sa incercam..visez demult la smecheria asta, cam de cand google scoate linkuri ca tampitul de la cautare, e clar ca e loc grup..si evident risc la fel.

dar daca bagam 100 de siteuri tari in feeds rupem tot pe net la acele categorii

bafta.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Salut.

M-am intors din concediu.

Am gasit siteul tau.

Ne auzim acolo. Ma inregistez imediat cu acelasi user ca aici.

Ar fi ok si ceva voce, mi-ar place mai mult. ce folosesti ?

 

La revedere :search:

 

P.S.

Sa ne scrii cum ii acolo :gunfire:

Daca ai o pestera langa tine poti sa inerci niste ecouri :whistle:

Browser zici... discovery :sherlock:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

hei, va spun eu cum e ...e belea!

of. nu acolo, acolo e un loc obisnuit, decat eu mai fac tampenii uneori :drink1:

dar aici e cam belea cu siteurile pentru ca unii arunca bani aiurea pe ele

iar in ultima vreme sumele sunt tot mai mari, se ajunge si la de mii de euro

ceeea ce oricum e mult, insa devine foarte mult daca cineva primeste copii fara nicio valoare de banii astia.

atat va spun, NU CUMPARATI SITEURI!

macar pana nu intrebati si aici, evident inainte si nu dupa!!!!!

 

stiu sigur ca cei care "fac siteuri" iau scripturile gata facute,

ei, da , si cu reclame google adsense in ele ca sa fie agatatoarea pusa la vedere

eventual poate le mai manevreaza putin, dar de cele mai multe ori nici atat!

(pentru ca nu e usor nici atat iar un escroc incearca sa faca manevra cat mai repede)

daca vreti un site anume lasati vorbe aici si o sa va gasesc eu ceva, moca desigur.

Link to comment
Share on other sites

Da. Ai perfecta dreptate. Zise "Stan patitul"

Dai romanului mintea cea de pe urma.

Oricum vremea e trecuta. Am vorbit cu ala despre modificarile ce le-am discutat si le-ai sugerat tu... binenteles, nu are timp acum si ma costa :))

 

L-am trimis undeva.

Cand mai ai timp mai vorbim. Poate combinam ceva mai cinstit decat ce am gasit pana acum. mersi.

Link to comment
Share on other sites

Cand mai ai timp mai vorbim.........

 

mai vorbim doar aici, si numai despre reclame google adsense, strict.

poti face usor un alt topic cu siteuri romanesti, ce si cum sa fie ...la ce mai visezi

eu nu am timp liber niciodata, daca imi fac putin asta e doar ca sa ma imbat singur.

avem alt stil de lucru..am vorbit mai mult de o ora pe chat la microfon

altceva nu am de spus.

 

tehnic poti lua variabila "judet-oras" din script si s-o pui la finalul fiecarui articol

ea este in script deja, foloseste Firebug pe Mozilla ca s-o localizezi, si codul

apoi intri in template si o pui la locul de care am vorbit, inceputul si sfarsitul fiecarui articol

 

e vorba de un site de anunturi...si ca oamenii cauta asa ceva pe Google in functie de zona si oras

si ca aceste cuvinte cheie, zona-oras, treabuie sa apara neaparat, atat la inceput, in titlu, cat si la final!

nu e de-ajuns sa faci ..sa scri numele unei categorii, ca sa ai o categorie si pe Google

ci, asa cum e delirul, in toate articolele acelei categorii sa fie cuvinte din denumirea ei

in fiecare, mama ei de viata!.

si, tot asa cum am spus clar, am incercat cat am putut...

numele unei categorii trebuie facut din cel al celor mai cautate cuvinte pe Google din acel gen-domeniu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da. mersi mult de lamuriri. O sa vad ce pot combina sa iasa cum ai zis tu. Deocamdata tre sa gasesc pe cineva sa imi faca asta.

Ne mai auzim cand reusesc sa o fac. Poate iti mai arunci un ochi rapid peste.

 

Ne auzim atunci tot aici.

 

Bafta tuturor

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...

de cand am dat ultimele ture robotul google a facut schimbari majore care nu au schimbat nimic,

zilele trecute am facut cateva verificari care mi-au confirmat ca totul este practic la fel.

atat in algoritmul misterios cat si in reclamele google adsense

si m-am gandit sa va spun si voua

bafta.

Edited by de belea
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

mereu vor fi si capete taiate, ori ridicate prin forte mistice

niciodata, si nici inainte inainte nu a fost altfel

nu am verificat noua smecherie pe pielea mea ci pe alti smecheri care zambesc misto si acum

google e mai atent la rank si reclamatii, unde are belele tari, dar unde morisca zboara in siguranta pentru vizitatori google nu o va opri niciodata...exista inca un stop undeva in mancat de rahat.

recomand aceeasi grija si tehnici ca si inainte

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

nu e ca n-as fi verificat si pe mine dar am zis sa nu zic , ca nu am reclame google adsense(desi am cont valabil inca)

eu fac macar 3000 de vizitatori unici pe zi,

am rank 0, de la zero, si nu prea e corect dar este corect in noua lumina

si asta am zis, ca vei fi persecutat daca o ti ca tampitu ...dar inapoi nu vei fi dat cu mult, se va tine cont pe sest de ce ai facut.

 

ca sa faci un site va trebui sa sti tot ce am delirat aici, si altele ..ca mereu e ceva de invatat, dar mai greu daca nu sti ce a fost inainte.

spam se face exact ca in toti anii din urma, aceleasi rahaturi sunt bagate in fata ..chiar si mai ordinare, asta m-a facut sa zic ca e la fel, ca am vazut asta.

Edited by AurelT
Link to comment
Share on other sites

nu e ca n-as fi verificat si pe mine dar am zis sa nu zic , ca nu am reclame google adsense(desi am cont valabil inca)

eu fac macar 3000 de vizitatori unici pe zi,

am rank 0, de la zero, si nu prea e corect dar este corect in noua lumina

si asta am zis, ca vei fi persecutat daca o ti ca tampitu ...dar inapoi nu vei fi dat cu mult, se va tine cont pe sest de ce ai facut.

 

ca sa faci un site va trebui sa sti tot ce am delirat aici, si altele ..ca mereu e ceva de invatat, dar mai greu daca nu sti ce a fost inainte.

spam se face exact ca in toti anii din urma, aceleasi rahaturi sunt bagate in fata ..chiar si mai ordinare, asta m-a facut sa zic ca e la fel, ca am vazut asta.

 

Mi se pare mie sau s-a rasucit nasolul?

 

Te iubesc, coane. In stil propriu. :hatoff:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

in loc de gargara in gol cu mine poate faci un bine ca sa putem muta anumite tabele din baza de date de aici intr-un alt script ...de socializare live gen feisbuc, fa asta si ma ocup cu mana mea de belelele tehnice

altceva n-am ce sa mai ..sunt prea mancat de tampeniile mele. trec pe-aici doar beat in amintire..se poate bea si mai rar, m-am prins.

Edited by AurelT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...