Jump to content
Vesperala Forum

Imi este frica de.....


Gliphy

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da' voi credeti ca de frumoasa ce e(melodia) am postat-o? :rolleyes:

 

Am cautat si eu sa vad ce e Sodom, zic sa nu mor proasta. Credeam ca e vreun joc, ceva. Sincer marturisesc ca, desi urasc din toata inima mea acest rahat de melodie, intitulata "Prietena ta" si desi mi se pare cel mai jalnic cantec scris vreodata in limba romana, tot as asculta-o mai cu drag decat pe Sodom astia. :doh:

Cum incap Ofra Haza si Sodom in acelasi cap, maiculita, cum? :doh:

Edited by Yelle
Link to comment
Share on other sites

Am auzit de ei în liceu, ajunsese la noi Agent Orange, și m-a fascinat istoria lor. Pe scurt, erau niște mineri. În Germania. Și munceau în mină. Și seara, după ce ieșeau din șut, obosiți, se duceau și ei la căminul cultural să bea o bere și să asculte o muzică (sau s-o cânte). (Și au avut succes enorm. Au devenit una din cele mai influente formații pe felia lor, acolo.) Și mă enervam, uite ce muzică ascultau minerii din Germania și ce muzică ascultau minerii din România :( Până și aici diferența este uriașă. Da, numele e funny, m-am prins destul de târziu de la ce vine, fac abstracție. Aș fi vrut să trăiesc într-o țară în care minerii ascultau metale grele, nu într-una în care le foloseau în Piața Universității :)

 

Între timp mi-a trecut, dar am rămas puțin nostalgic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...