Jump to content
Vesperala Forum

Snooker


pufonel

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imi cer scuze ca n-am mai actualizat cam de mult topicul :sorry: Insa aici gasesti toate rezultatele, inclusiv comentariile in direct.

 

Marea veste de la Sheffield e ca a fost eliminat Ronnie O'Sullivan :unbelieve: de catre nord-irlandezul Mark Allen. De asemenea Ali Carter a fost eliminat de Neil Robertson 13-8. Dar cel mai frumos meci de pana acum a fost cel dintre John Higgins si Jamie Cope. Dupa ce Cope a condus majoritatea meciului, vulpoiul Higgins l-a intrecut "pe linia de sosire", adica in jocul decisiv. Se anunta confruntari interesante in sferturi si sper sa avem meciuri spectaculoase.

Link to comment
Share on other sites

Intre timp Hendry a realizat break-ul de 147 de puncte (prima parte

, a doua http://www.youtube.com/watch?v=mejYd4drSdw), dar a fost totusi batut de Shaun Murphy.

 

John Higgins s-a dovedit jucatorul cu cel mai bun moral: a reusit sa castige al doilea meci in joc decisiv, in fata lui Mark Selby. Dupa mine, are 80% sanse sa castige al treilea titlu. Dar semifinalele se anunta crancene: Robertson-Murphy si Allen-Higgins.

Link to comment
Share on other sites

Nu esti cam la zii cu ultimele vesti... :)

 

In semifinale se joaca Murphy vs Robertson (momentan 4-4 duap prima sesiune) si Higgins vs Mark Allen (8-2 pt higgins)

 

Toate updateurile la zi si ultimele stiri interesante le gasiti pe site=ul meu creat special pentru acest minunat sport: www.worldsnooker.ro ( PS: Eu ma ocup cu promovarea, nu cu postarea :D ) -sper sa nu fie considerata reclama

Edited by Bogdan2901
Link to comment
Share on other sites

Scuze de sarcasm, dar cine e Sean Murphy ? :D: ...poate vrei sa spui Shaun Murphy - John Higgins

 

Dupa prima sesiune scorul este 4-4, dar Murphy a pierdut prosteste jocul al 8-lea :( ....O sa incercam sa va tinem la curent cu vestile si sper ca te-am facut fericita, sefa (vesperala) ..... A doua sesiune va incepe la ora 22:00 . Cei care mai prindeti EuroSport sa nu indrazniti sa o ratati! ;) Incepe in 5 mintue asa ca imi iau si eu la revedere

 

 

Scuze, dar nu ma pot abtine : admin edit

Edited by vesperala
nici eu..:)
Link to comment
Share on other sites

Bogdan, multumim pentru informatii. E bine sa stie pasionatii de snooker ce se intampla la Sheffield, iar eu nu pot totdeauna sa dau informatii actualizate.

 

Revenind la finala, se pare ca intr-adevar s-au intalnit cei mai buni si mai constanti jucatori din turneu. Se pare ca vom avea un meci echilibrat, cu lovituri incredibile si, de ce nu, cu break-uri mari. In acest moment este 5-5 si se anunta un meci pe cinste.

 

Iar asta se datoreste si arbitrului care, pentru prima data, este o femeie: desigur, Michaela Tabb, care primeste astfel recunoasterea pentru o cariera excep[tionala in snooker-ul profesionist.

Link to comment
Share on other sites

Dupa a treia sesiune Higgins s-a distantat si mai mult: acum este 16-8 si scotianul mai are nevoie doar de 2 jocuri ca sa plece acasa cu al treilea titlu mondial al carierei. Sa speram ca Murphy va reveni si va relansa finala, desi favorit ramane Higgins.

Edited by pufonel
Link to comment
Share on other sites

Au jucat amandoi foarte bine pe tot parcursul turneului, dar parca Higgins a avut ceva in plus, mai multa stapanire de sine. Si sa nu uitam ca a venit dupa 2 meciuri incheiate in "decisiv", insa a reusit sa invinga oboseala si stresul acumulate. Felicitari lui Higgins si lui Murphy :bravo:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

In aceste zile se desfasoara Masters-ul din Londra, cel mai important turneu invitational al anului. Ieri, Ronnie O'Sulivan l-a invins greu pe australianul Neil Robertson, cu scorul de 6-4, dupa un meci extrem de frumos, in care s-au inregistrat 4 break-uri de peste 100 de puncte, cate 2 pentru fiecare jucator. De remarcat ca Ronnie a revenit dupa ce a fost condus cu 3-4 si ca Robertson a realizat un break de 140 de puncte, cel mai mare pana acum, in turneu> Asteptam si un 147 :D:

 

Astazi campionul mondial John Higgins a fost eliminat de Mark Allen (6-3) :(

Link to comment
Share on other sites

Mark Selby a reusit sa-si ia revansa in fata lui Ronnie O'Sullivan invingandu-l in finala in joc decisiv. Soarta finalei s-a decis in penultimul joc, cand Ronnie a ratat bila verde, iar de acolo si-a pierdut concentrarea. A fost insa una din cele mai spectaculoase finale din ultima vreme.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...