Jump to content
Vesperala Forum

Reclame Google Adsense siteuri romanesti tutorial cum le pun


pnv

Recommended Posts

In fiecare seara am sa fac cate putin pana o sa invat. Si probabil pana o sa te si saturi tu de intrebarile mele. :P:

 

Ce aleg? Anuturi text sau imagine? Alea imagine dau mai bine, dar sunt si la fel de banoase?

 

Nu prea am priceput ce e cu canalele de comanda. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 179
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

In fiecare seara am sa fac cate putin pana o sa invat. Si probabil pana o sa te si saturi tu de intrebarile mele. :P:

 

Ce aleg? Anuturi text sau imagine? Alea imagine dau mai bine, dar sunt si la fel de banoase?

 

Nu prea am priceput ce e cu canalele de comanda. :confused:

 

eu nu ma satur niciodata,sunt nebun

orice ai face, cu orice reclame ai lucra, intotdeuna sa alegi imagini

din pacate nu putem alege si ce imagini sa apara, asta ar fi chiar misto

am batut aici de acele channels, pe pagina 2 cred,

acum nu conteaza pentru tine, dar o sa vorbim si de ele

da-i inainte

 

STAI!

nu sunt doar nebun, mai sunt si nauc

alege combinate, adica text si imagini

e adevarat, e mai banos cu imagini, dar tu esti la inceput si nu vreau sa fie probleme ca nu-ti gaseste reclame de tip imagine mereu

ia-le pe amandoua acum , vom vedea dupa

 

 

 

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

Nu mai pot continua in weekend-ul asta, pentru ca iar lucrez de acasa fara sa am toate datele problemei la mine. De data asta nu am dimensiunile si deci nu stiu ce sa aleg. Banner 468 x 60 cred ca e clasic, deci sigur se incadreaza si la mine.

La numele unitatii de anunturi ar trebui ceva smecheresc sau nu conteaza?

Link to comment
Share on other sites

Nu mai pot continua in weekend-ul asta, pentru ca iar lucrez de acasa fara sa am toate datele problemei la mine. De data asta nu am dimensiunile si deci nu stiu ce sa aleg. Banner 468 x 60 cred ca e clasic, deci sigur se incadreaza si la mine.

La numele unitatii de anunturi ar trebui ceva smecheresc sau nu conteaza?

 

 

nu alege bannerul ala ..lasa ce e clasic pentru smecheri, tu ia ce e nebun

am spus aici care este cel mai tare, ala patratos, adica eu cu ala am facut bani grup

nu conteaza numele unitatii

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am pus trei bucati adsense.

300 x 250, 120 x 600 si inca una doar pe o pagina cu anunturi, de 468 x 60

Sa vedem ce-o sa fie.

Dar tot orbecaind prin cont, am vazut si google adsense for video. Ce parere ai despre aceasta varianta?

 

chiar aveam de gand sa te rog sa continuam, macar aici sa-i dam inainte

de reclame video am o parere buna, insa noua n-o sa dea verde monstrul prea curand

e nevoie de trafic mare, acolo asta e o conditie

 

as vrea sa sti, chiar daca reclamele alea mari ...pot parea aiurea in cadru, nu le scoate!

nu face ce vor ei, vizitatorii!

sa le fie decat lor bine

nu le trage teapa dar fa-ti treaba ta, adica bani

le poti scoate si inlocui, pe zile,perioade, ca sa afli sigur daca merita sau nu

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

In legatura cu adsense video...Hmm, am sa incerc totusi in zilele urmatoare. Intai trebuie sa aflu de la webmaster ce player este cel care e i n prezent pe site.

 

Revenind la adsense-ul despre care tot am vorbit pana acum, in pagina de prezentare generala, unde da raportul cu veniturile estimate, e optiune care suna asa: Integrati contul dvs Adsense cu Google Analytics. Ce e asta? Integrez sau nu?

 

Si inca ceva, nu am avut timp sa pun filtrele alea. Sper sa nu se lase tsunami-ul din cauza asta. O sa-mi fac timp saptamana asta, sper...

 

Sa stii ca eu intreb de douazeci de ori ca sa pricep o data si bine: din cat ai scris tu acolo eu am priceput ca pe langa banii care ies din adsense, google face in asa fel de ies mai in fata. Daca e asa inseamna ca ating doua obiective dintr-o lovituraa :cheer:

Link to comment
Share on other sites

In legatura cu adsense video...Hmm, am sa incerc totusi in zilele urmatoare. Intai trebuie sa aflu de la webmaster ce player este cel care e i n prezent pe site.

 

Revenind la adsense-ul despre care tot am vorbit pana acum, in pagina de prezentare generala, unde da raportul cu veniturile estimate, e optiune care suna asa: Integrati contul dvs Adsense cu Google Analytics. Ce e asta? Integrez sau nu?

 

Si inca ceva, nu am avut timp sa pun filtrele alea. Sper sa nu se lase tsunami-ul din cauza asta. O sa-mi fac timp saptamana asta, sper...

 

reclame video, nu e ca am pune video-reclame in site

este ca sa punem reclame in videoclipurile noastre de pe site!

ale noastre originale, si nu pe codul de pe youtube sau altele

 

da, intregreaza contul Google Adesnse cu cel Google Analytics,

eu n-am facut-o pentru ca am un script special care urmareste traficul si vizitatorii

nici nu ma mai uit pe el, decat la inceput...am vrut sa vad de unde vin si ce cauta in special

acum stiu ce, numai belele.

fa-ti timp si o sa mai vorbim

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eeh, m-a mancat pielea, acum tre' sa ma scarpin. M-a trimis sa fac cont pe google analytics. Asadar am ajuns in faza in care mi-a dat un cod cu care nu prea stiu ce sa fac.

1. Copy the following code, then paste it onto every page you want to track immediately before the closing </head> tag.

 

si in al doilea rand imi mai spune:

 

 

We recommend that you do not use both new and old tracking code snippets together on any given page. Doing so might generate inaccurate report data. You can, however, migrate select pages of your site to the new tracking code while the older tracking code remains on others.

 

 

Ce nu inteleg eu. Ce trebuie sa-i spun webmasterului? In ce pagina sa integreze codul ala? in pagina care vreau eu sa o track immediately. De parca eu stiu care e... Imi foloseste la ceva analyticsul asta? Ca daca merita, atunci stresez webmasterul de-i sare basca :uf:

Link to comment
Share on other sites

Eeh, m-a mancat pielea, acum tre' sa ma scarpin. M-a trimis sa fac cont pe google analytics. Ca daca merita, atunci stresez webmasterul de-i sare basca :uf:

 

pe toti ne manaca pielea

merita, la inceput merita..apoi va fi inutil, pentru ca deja vei intelege care e treaba

ca oamenii cauta subiecte, topice de belea..cu alarma, si sigur si cu risc.

 

ma cam zapacesti cu webmaster-ul tau

cheam-l incoace sa vorbim direct cu el

ori daca va feriti,atunci baga-l in videochat la mine acolo o lamurim toata in cateva minute

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Omul poate se pricepe, nu zic nu. Eu vreau sa stiu ce-i zic, ca nu imi place sa transmit ca papagalul, ci sa inteleg. De aia te zapacesc pe tine la cap. Nu mi-ai zis tu sa nu las contul pe mana altuia. Ca-l puneam sa se ocupe el si eu eram linistita. Acum lasa-ma sa ma scarpin pana imi iau 5 straturi de soric de pe mine. Hai acum explica-mi ce e cu codurile alea.

Link to comment
Share on other sites

Omul poate se pricepe, nu zic nu. Eu vreau sa stiu ce-i zic, ca nu imi place sa transmit ca papagalul, ci sa inteleg. De aia te zapacesc pe tine la cap. Nu mi-ai zis tu sa nu las contul pe mana altuia. Ca-l puneam sa se ocupe el si eu eram linistita. Acum lasa-ma sa ma scarpin pana imi iau 5 straturi de soric de pe mine. Hai acum explica-mi ce e cu codurile alea.

 

Eonica, tu degeaba imi spui mie ca el se pricepe..ca tu nu te pricepi ca sa poti face aprecieri

 

fiindca noi doi ne stim de la Vesperala.com, suntem cat de cat..macar nu ne pacalim niciodata.

si as putea vorbi eu cu el, sa simt daca se pricepe sau nu

 

si acum ia zi, ce coduri , de la care alarme?!

 

Link to comment
Share on other sites

Eeh, m-a mancat pielea, acum tre' sa ma scarpin. M-a trimis sa fac cont pe google analytics. Asadar am ajuns in faza in care mi-a dat un cod cu care nu prea stiu ce sa fac.

1. Copy the following code, then paste it onto every page you want to track immediately before the closing </head> tag.

 

si in al doilea rand imi mai spune:

 

 

We recommend that you do not use both new and old tracking code snippets together on any given page. Doing so might generate inaccurate report data. You can, however, migrate select pages of your site to the new tracking code while the older tracking code remains on others.

 

 

Ce nu inteleg eu. Ce trebuie sa-i spun webmasterului? In ce pagina sa integreze codul ala? in pagina care vreau eu sa o track immediately. De parca eu stiu care e... Imi foloseste la ceva analyticsul asta? Ca daca merita, atunci stresez webmasterul de-i sare basca :uf:

 

 

Link to comment
Share on other sites

ma pregatesc de ce e mai rau

eu nu vreau,eu nu las pe nimeni niciodata. dar nici nu pot continua fara voia lui

tu ai sa te descurci, Eonica............ai webmaster

eu am batut aici pentru amarati,doar pentru cei care fac totul singuri

nu pot sa-mi pun adresa de mail..adica as putea, dar e destul de aiurea

pentru ca eu decat aici am ..decat aici am viata in mine, aici sunt...pot face orice!

hai d*cu s-o pun, mai bine decat sa-mi para rau

troscbambum@yahoo.com

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma descurc pe d*cu. Webmasterul nu-i al meu, ca daca era atunci nu-mi mai bateam capul. Ii dadeam sarcina sa se ocupe el de tot si gata. Eu trebuie sa-i spun ce sa faca si el face. Nu-i spun, nu face. Plus ca daca m-am bagat in treaba asta singura, singura trebuie s-o duc pan a la capat. Dara era o relatie de subordonare intre mine si webmaster, atunci era alta treaba. Si iti dai seama ca mi-ar fi spus el, da-mi codurile alea si alealalte, fa si aia si cealalta. Vezi si tu ca nu-i asa, dupa intrebarile pe care ti le pun.

In plus, ce e cel mai important pentru mine e ca trebuie sa inteleg ce fac, trebuie sa stiu, Nu am putut niciodata si nici n-o sa pot vreodata sa fac ceva ca un robotel, fara sa pricep ce fac.

 

Ceea ce scriu mai sus mi-a fost dat de google analytics si vreau sa stiu ce e cu codurile alea si la ce folosesc. Ca traducerea o fac eu, dar nu stiu ce efecte au.

 

Iti trimit pe mail codurile sa le vezi?

Link to comment
Share on other sites

Iti trimit pe mail codurile sa le vezi?

 

imi cer iertare, si tie, Eonica..am incercat iar sa scap cu viata,a fost ultima

imi poti trimite orice pe mail

dar codurile sunt mai putin importante, codul in sine, ci cum trebuie pus..si restul

of.

back in business with monsters

 

Link to comment
Share on other sites

am vrut sa ma editez si n-am mai apucat

la mine pe site oricine se poate edita oricand,si peste 10 ani

intr-o zi o sa ma pot edita si eu aici oricand dupa,intr-o buna zi pe lumea aialalta

codul de google analytics ala trebuie puse asa cum scrie acolo,

intre tagul <head> si finalul header-ului, adica tagul head inchis, </head>

o data ce intri in contul google, vei putea intra in toate conturile:

adsense, analytics, adwords si care or mai fi ca mai sunt

 

ideea de google analytics este ca sa iti faci o idee despre zonele din care vin vizitatorii

eu,noi,stiind site-ul tau, stim si zonele...fiind oarecum regional-local

dar chiar si-asa, ip-urile sunt destule de bine localizate si putem vedea pana si cele mai mici orasele.

 

o idee si mai buna decat o localizare fizica este de a afla cum au ajuns acei oameni pe site-ul tau, adica ce au batut-cautat ei acolo in casuta de cautare de la google ca sa ajunga la tine

 

reclamele google adsense sau de oricare nu tin totdeauna cont de localizare, de IP, pentru ca de exemplu google adsense romania nu are atatia advertiseri tari care sa ocupe spatiul de reclame oferit pe site-uri

 

deci noi ca site-uri romanesti suntem la mana catorva adversiteri buni, restul fiind umplutura fara rost de la google america

fara rost daca nimeni nu da click pe o reclama la un santier naval din china,sau o fabrica de prefabricate dim rusia

desi un singur click pe care se sta 10 minute face si 30 de dolari

 

dar noi........of.

de fapt, ei ne pacalesc intai pe noi.

google adsense face ce vrea cu noi si ne da un marunstis

inima noastra, a fiecaruia,va hotari daca asta e tot ceea ce putem,sau vom merge mai departe la risc

 

am sa-ti spun,si aici, ce cuvinte romanesti..pentru ca de fapt la cele straine se fac bani cu adevarat!

dar cateva cuvinte bune ce se pot folosi ca sa luam totusi cat mai mult din acest putin romanesc

 

 

Link to comment
Share on other sites

N-am mai facut nimic de la ultima mea postare. N-am avut timp nici sa respir. Maine am prioritate sa ma ocup de asta cu analytics-ul.

Intre timp s-au strans vreo 17 euro. Inca n-am pus niciun filtru. Si de asta trebuie sa ma ocup si trebuie sa recitesc si lista aia care ai scris-o tu pe tema asta.

Pana acum n-am vazut reclame straine sa intre, nici macar de umplututra. E drept sunt doar cateva zile, nici macar o saptamana de cand am intrat in hora asta.

Ziceai ceva de cuvinte romanesti. Unde trebuie puse? O sa recitesc acest topic de o mie de ori pana o sa-mi intre in cap, dar nu ma las. Pana la urma tot o sa pricep ceva.

Link to comment
Share on other sites

m-am uitat acum pe site-ul tau, si..nu asa ne-a fost vorba

nu e de mirare ca ati scos abia 17 euro

n-ati pus bine reclamele,cea mare,patratatoasa trebuie pusa in locul unde la voi apare

"reclama ta aici"

nu zic sa scoti aia, desi eu n-as pune asa ceva, dar s-o pui sub sau peste reclama google

intr-un div html separat clar cu chenar de reclama google

si apoi sa mai puneti inca o reclame google identica cu cea de sus,dar imediat sub articol

insist ca acel div cu chenar sa aibe alta culoare si sa fie clar delimitat de reclama google adsense!

 

vezi,cand scrieti de legume,alimente,atunci va apar reclame bune

cu diabet, tratamente naturiste, slabire

dar cand scrieti articole gen

"Înca mai puteti vizita expozitia organizata cu ocazia Zilei politicianului!"

va apar reclame aiurea, cu "invata engleza",(eu am filtrat-o, am lasat decat spaniola,italiana..restul)

iar in dreapta, spatiul de reclama e gol..adica google nu are reclame pentru aiureala asta

 

pentru: La Spitalul Iveti nu s-a pus înca lacatul pe poarta?

apare totusi o mica reclama buna, cu medicamnte, dar restul sunt pe langa

asa ca in continut, trebuie tras pe cuvantul,care este unul adword, "medicament"

si oricum articolele astea de sanatate generala sunt in general bune

(atat pentru cititori, dar mai ales pentru google adsense)

 

vazui acum,doar in cateva minute, cateva reclame de umplutura si la tine

"summer 2001 in jessolo", reclama la un hotel aiurea de dincolo

sau

"GuestHouse in Budapest". la fel, o reclama la un hotel

crezi ca va da cineva macar un click pe ele?

 

inteleg ca nu faci tu articolele, dar am dat aceste exemple in general..

pentru ca sa se foloseasca cuvinte care pot vinde sau oferea ceva de vanzare..obiecte sau servicii!

dar, tot de exemplu, si "femeie" este un cuvant adword tare, desi pare ca nu vinde ceva anume...

dar de fapt vinde foarte multe!

asa cum evident, dar oarecum mai putin profitabil, este si cuvantul adword "barbat"..barbati

 

la "Mica Publicitate" si "Cariere" ati pus reclame de 460...nu e bine, puneti tot d-alea mari

 

n-am o lista cu cuvinte adword romanesti,le-am bagat pe loc,adica imediat din capul meu prost

sunt si putin ametit,acum m-am trezit..parca dintr-un vis,dar o s-o luam usor cu ele

 

eu am avut continut in engleza, pentru ca am scris de programe,si alea sunt englezesti mai toate

dar o sa-ti spun cum mi-au aparut, de exemplu o reclama la acel santier naval din china

credeti voi ca am scris eu de vapoare,ori ceva de vreun santier in acel post?

acel advertiser a facut bid la automat la google adwords si n-a ales bine cuvintele cheie-adwords

daca nimeni nu da click pe o reclama, google nu ia bani!

dar google adsense ..trebuie sa-i ia banii cumva, chiar daca ala e prost si a licitat pe cuvinte aiurea!

asa ca s-a folosit de sinonime si "legaturi intre cuvinte" si mi-a bagat reclama cu japca

pentru ca la adsense cuvintele adwords sunt inlantuite intre ele!

si de-aia cuvantul femeie e tare de tot,printre cele mai scumpe din cuvintele romanesti

pentru ca e legat de alte sute, poate mi de cuvinte care vand obiecte sau ofera ceva de vanzare!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prima reclama patratoasa, cea de sub editorial nu este reclama google ci de la un client.

Ma gandeam ca cea din stanga si cu cea din dreapta de sub modulul cu "actualitate nationala" sunt suficiente pentru prima jumatate a paginii.

Cat despre cuvintele care pot vinde.. conteaza mai mult cand sunt in titlu sau in text? Articolele nu le scriu eu, dar pot da indicatii in acest sens.

 

Cum as putea face o lista de cuvinte care fac bani? Ce ar trebui sa urmaresc sau unde sa caut?

 

Daca tot te-ai uitat pe site, nu ai remarcat si daca merge un google video pe playerul ala deja existent?

Link to comment
Share on other sites

Prima reclama patratoasa, cea de sub editorial nu este reclama google ci de la un client.

Ma gandeam ca cea din stanga si cu cea din dreapta de sub modulul cu "actualitate nationala" sunt suficiente pentru prima jumatate a paginii.

 

Eonica,daca nu vrei sa te bati cu mine de ce imi dai foc?

ti-am spus de partea din mijloc,ca asa e template-ul

ai si acum un spatiu gol deasupra fiecarui articol,unde zice "reclama ta aici",

si acolo ti-am sugerat sa pui reclame google,deasupra si dedesubtul fiecarui articol,nu pe langa

asta nu e ca as fi confundat eu reclama google cu a vreunui client,

 

amplasarea,doar am spus clar asta,e foarte importanta!

daca cuiva i-e jena sa bage,sau are alte motive ca sa nu sa le bage vizitatorilor reclamele google direct in ochi,atunci e sigur ca se va uita cu jena si in contul lui unde zice ceva in euro

 

pentru ca oamenii nu vin pe site cu gandul..hai,sa vad ce reclame mai bagara aia acolo, si nu vor sa dea clickuri pe reclame google adsense sau de oricare!

e aproape o ciuda-teama,oricum ostilitate fata de orice tip de reclame,de a da click de bunavoie,asa ca trebuie pacaliti s-o faca!

pentru bani facem site-uri,scriem,ne chinuim,ca daca nu,atunci le scoatem si scriem aiureli de-ale noastre

dar daca punem reclame google si ne facem de cacao,atunci trebuie sa duduie motoarele in noi,sa merite.

exista ..le cunosc bine si eu,mereu ganduri rele ce ne dau tarcoale..te gandesti, poate nu pot eu mai mult, poate chiar nu se poate scoate mai mult?!

asta e o prostie si un fals dovedit stiintific,intotdeauna se pot scoate mai multi bani!

dar pentru fiecare euro in plus va trebui sa te chinui mai mult

asta e tot,sa inveti sa te chinui mereu..sa nu te lasi,ai sa descoperi in fiecare zi ceva nou,poate unele fara rost, dar sigur si ceva bun, si tragand in fiecare zi cat poti ai sa vezi clar cum o iau banii in sus

 

am mai spus,eu gura de aur,ca si site-ul general..categoriile la care ai fost bagat,cuvintele cheie majoritare in site conteaza la fel de mult

asa ca atunci cand vezi reclame fara legatura cu articolul alea de-acolo vin,

de undeva de sus!

cu cat ai categorii mai tari(cu multe topice bune,scrise original si cu titluri cautate) cu atat primesti reclame pe masura

dup-aia poti sa scri lejer decat 5 cuvinte intr-un articol si tot o sa sa primesti reclame tari de tot

 

dar totul,desi nu putem inghesui ceva atat de complicat in cateva cuvinte,si eu nici nu am facut-o, doar suntem la pagina 4,dar totul are totusi legatura numai cu google!

 

poate vorbim mai tarziu,acum sunt impuscat..m-am si batut azi noapte,tot de baieti am parte oricat mi-as dori cu o fata adsense,adica cu simtul reclamelor

 

vedeti,eu am otrava asta in sange acum si asa m-a facut sa inchei,

invatati sa scrieti intai pentru google,si apoi pentru adsense,nu dupa capul vostru natural,sa se stie ca aici suntem la reclame google,ca despre asta vorbim, asta respiram si iubim aici.

 

si nu, Eonica, nu ajunge..nu e deloc suficient ce faci,sa le pui aiurea cum iti vine tie

ori le pui bine, ori ...nu te lasam pana nu le pui bine!

 

 

Link to comment
Share on other sites

pnv am citit si eu tot articolul si sunt interesat de cateva chestiuni in legatura cu google adssense (sa fiu in tema cu , cuvintele de baza :P: )

 

totodata ti-am bagat id de ym in lista mea si te-am contactat dar vad ca nu raspunzi

 

pune aici intrebarile, aici este locul lor natural

nu stau pe mess, poate suna a..p..a mea, dar eu chiar nu stau pe mess.

intru la 2-3 zile sa ma uit dupa cate ceva, am tot felul de..primesc email-uri de confirmare, sau altele

oricum nu as sta de vorba cu tine mai mult de 1-2 minute

am videochat, te-as chema acolo poate, dar nici acolo n-as sta mai mult de7- 9 minute

 

ai intrebari,te rog pune-le aici, doar aici am sa incerc sa-ti raspund cat pot eu si peste.

aici am batut..am patimit, aici e locul meu magic

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ok am si eu aceias problema ca eonica ... adica am facut cont la google adsense si im zice urmatoarele:

 

Vă mulţumim pentru interesul manifestat faţă de Google AdSense. Din

păcate, după examinarea solicitării dvs., nu vă putem accepta pentru

Google AdSense în acest moment.

 

Nu am putut aproba solicitarea dvs. din motivele expuse mai jos.

 

Probleme:

 

- Posesia domeniului nu este evidentă

 

---------------------

 

Detalii suplimentare:

 

Apartenenţa domeniului: pentru a încheia analiza, trebuie să confirmăm

apartenenţa site-ului pe care l-aţi introdus. Parcurgeţi paşii de mai

jos:

- Accesaţi codul sursă al site-ului dvs. Web.

- Create a separate page on the site and paste

 

"This post confirms my

ownership of the site and that this site adheres to Google AdSense

program policies and Terms and Conditions: si aici urma codul lor

 

- Trimiteţi din nou solicitarea, conform indicaţiilor de mai jos după

înlocuirea adresei URL din câmpul „Adresă URL site Web” cu adresa URL a

paginii în care aţi inserat fragmentul.

 

nu inteleg ce im cere ... adica trebuie sa fac un topic nou in web/forumul meu si acolo sa bag codul acela si dupa sa iau url`ul cu tot cu topicul acela si sa le retrimit solicitarea ... ?! eu asta inteleg sau trebuie sa fac un web cu totul nou si sa pun codul de la ei ?!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...