Jump to content
Vesperala Forum

Dedicatii muzicale


vesperala

Recommended Posts

:bighug: Frumos peisajul! Imi place si cantecul , nu-l mai ascultasem.

Problema este ca bace vantu' si pe la noi, ceata, ploua si cerul asta de plumb parca-ti cade-n cap... :think: Nici pe ferestra nu-mi vine sa privesc , dar sa mai fac vreun pas in afara! Nu-mi dau seama ce ochelari are Asimetric de vede prin ei taman pe dos! :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cum n-am mai dat de ceva vreme pe aici , sparg gheata intr-un mediu mai familiar . Incep cu patru dedicatii :

Prima , pentru Narcisa . Sa ma ierte pentru toate , inclusiv pentru ca nu-i dedic o populara .

InimÄ, nu fi de piatrÄ - Mircea Tiberian, CÄtÄlin Milea & Nadia Trohin

 

A doua , pentru Vesperala :

 

Leonard Cohen ~ Dance Me To The End Of Love

 

A treia , pentru Aprig . Nu stiu daca-i place mancarea chinezeasca , dar poate ii cade mai binr in varianta dementa ( dementiala , pt cunoscatori ) :

 

 

 

Si a patra , pentru tot forumul , inclusiv pt pcei trei de mai sus :

 

 

 

Esti un odios!

 

Al dumneavoastra!

 

:hatoff:

 

Link to comment
Share on other sites

apucatura asta de capitaneasa de Galati.

 

Ofer premiu o ciocolata.

 

:flowers:

 

Pardon? De ca capitaneasa? Am destul stagiu si merite deosebite pentru generaleasa! :sadwalk:

 

Ofer doua ciocolate amarui celui care-mi va talmaci si mie ce Doamne-iarta-ma zice RoAp in cimilitura aia cu radio 21 :confused:! Ceva de bine nu e , desigur.

 

 

 

 

Esti un odios!

 

 

:hatoff:

 

Este, c-am ragusit strigandu-l :clapping: ! Dar e-nvelit in ciocolata si, cand il vad, uit ca ne viziteaza atat de rar... Cat timp mai am eu sa-l astept, ca nisipul se scurge rapid...

Uite ca postarea asta a lui Catalin :bighug: mi-a scapat, nu stiu cum s-a facut :confused: ! Tocmai cand primesc si eu cate ceva , nu-s pe faza! Vedeti ca pe mine m-a trecut prima pe lista , vedeti :yahoo: ?

Link to comment
Share on other sites

Pardon? De ca capitaneasa? Am destul stagiu si merite deosebite pentru generaleasa! :sadwalk:

 

Ofer doua ciocolate amarui celui care-mi va talmaci si mie ce Doamne-iarta-ma zice RoAp in cimilitura aia cu radio 21 :confused:! Ceva de bine nu e , desigur.

 

 

 

 

 

 

Este, c-am ragusit strigandu-l :clapping: ! Dar e-nvelit in ciocolata si, cand il vad, uit ca ne viziteaza atat de rar... Cat timp mai am eu sa-l astept, ca nisipul se scurge rapid...

Uite ca postarea asta a lui Catalin :bighug: mi-a scapat, nu stiu cum s-a facut :confused: ! Tocmai cand primesc si eu cate ceva , nu-s pe faza! Vedeti ca pe mine m-a trecut prima pe lista , vedeti :yahoo: ?

 

Data viitoare sa fiti mai atenta!

 

Catalin si Radu.

 

In alta ordine.

 

 

Va iubim, Mama Narcisa!

 

 

LE: Am voie sa corectez?

Edited by Radu5555
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Adrian, din ce caciula scoti tu minunatiile astea de cantece, eu sunt un mare fan al genului, dar de Gribincea nu auzisem, iaca :confused: ! Frumos si, mai ales , autentic. :bighug:

Si cand te gandesti ca eram pe punctul de-a propune si un concurs de muzica populara, ma razgandii, tot tu o sa castigi si pe-acolo, si eu tot pe tusa o sa stau si tot cu prafu' de pe toba o sa m-aleg... :blush-1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...