Jump to content
Vesperala Forum

Concurs pe note muzicale - 1


samsara

Melodii concurs  

8 members have voted

  1. 1. Melodii concurs

    • Mariza - Cavaleiro Monge
      3
    • Angelique Kidjo - AGOLO
      2
    • Pasarea Colibri - Dealul cu dor
      6
    • Anggun & Florent Pagny - Nos vies parallèles
      5
    • Holograf - Deschide-mi inima
      2


Recommended Posts

:think: Votam si saptamana viitoare pana duminica si apoi luni deschid nou concurs si duminica inchid? Luam voturile de la zero? Editia trecuta e adjudecata lui 007? :tea:

Sami, faci cum iti e tie mai usor.

Editia trecuta e de drept adjudecata de seful 007, asa e corect. Pentru editia care incepe sa luam voturile de la zero, da.

Link to comment
Share on other sites

Nu uitati sa votati :)

 

Niste rai, Sami ! Rai de tot, nu ne ajuta si pe noi nici macar cu un click, ca ce i-ar costa :sadwalk: ? Se uita cum stam degeaba cu caruta stricata in mijlocul drumului... :resent:

Pufosuleee, si tu ai luat urma fugarilor :confused: , hai inapoi! Ca bani ti-oi da, si vin ti-oi da, si haina de pe mineee :singer: ...

Link to comment
Share on other sites

Deci, castiga Pasarea colibri. A cui sa fie oare, a cui?

 

Nici editia asta nu am scapat... 007 felicitari! :yessir:

 

Eu am votat 1 si 3, cel mai mult mi-au placut :)

 

melodia 1 - Narcisa

melodia 2 - Mithras

melodia 3 - 007

melodia 4 - vespe

melodia 5 - samsara

 

 

Deci..

 

Clasament:

 

1. h007_2005 - 1 vot

Link to comment
Share on other sites

Deci, eternul si fascinantul Adrian de la Craiova :D: ! Ati vazut ce l-am dibuit? Imediat ce-am vazut cata ingramadeala e pe dealul ala cu flori, drept la 007 m-a dus cu gandul neagra-mi disperare.

Acu', de, ce sa-i facem, ca de descantat l-am descantat, de pus piedica am incercat :think: ... Oricum, premiez orice idee cu oarece sorti de izbanda, musai trebuie oprit, ca, daca apuca sa se duca, se tot duce si inapoi n-o sa se mai uite :cry: ...

Link to comment
Share on other sites

:lol: Curand nici n-o sa mai stim c-a fost resetat concursul, Adrian va fi departe!

 

Spune si tu, asa-i ca te-apuca disperarea , ca la '48 :sadwalk: ? Acu', de , pe mine daca m-ar fi votat tot neamu' , tot nu-l prindeam , la tine insa e oftica mai mare, c-ai pierdut pe ultima suta. Uite , ca , de catranita ce fusei cand ma vazui in fruntea cozii cu mandretea mea de cantec, uitai sa-i mai dau si florile astea :flowers: !

Link to comment
Share on other sites

Narcisa, chiar fu faina melodia ta, nu o stiam, dar mi-a placut cel mai mult.

 

Scumpa mea, imi tot sta crucis norocu', nu vor oamenii astia sa voteze si cantecelul meu, geaba ii pun fundita , geaba ii rog, ii amenint, ii momesc in fel si chip, se protapesc toti pe-un deal si nu se mai dau dusi de-acolo! Si macar de-ar fi vreun dor pe-acolo, iti spun eu ca n-au gasit nimic , pustiu cat vezi cu ochii, ca pe orice deal ,nu? Pomi, vita-de-vie, capre si oi la pascut, altceva ce pui de cuc sa fie :confused: ? Dorul e prin cluburi, parcuri, discoteci, inainte era pe la portita, da' acum nu mai e ... :think:

 

Oricum, l-am invins pe Mithras :haha: , asa ca tot m-am ales cu ceva, sunt pe primul loc in casa mea :yahoo: !

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...