Jump to content
Vesperala Forum

Cred am nevoie de indrumari...


piko

Recommended Posts

In principiu cred ca fetele ma pot ajuta mai mult....

In fine,avand in vedere ca ma cunoasteti(virtual vorbind) pot sa ma exprim mai usor...

Povestea e simpla, am fost cu o fata,timp de 9 luni,si a fost super din toate punctele de vedere....sprijin , vorbe calde, dragoste, intelegere,incredere plus ca nu ne-am certat niciodata in aceste luni....a fost bine.... Problema a aparut atunci cand eu(marele retard) am inceput sa simt ca ma plictisesc si am cautat ceva nou. Astfel...am cunoscut o alta fata, cu care sunt de 1 an si 2 luni....dar...problema este ca...de la bun inceput nu am placut-o, nu am iubit-o,nu ne-am inteles foarte bine,si de mai bine de 1 an, tot tarai relatia asta,care are si ea partile ei bune, dar, imi este mult mai la indemana,ma ajuta cu mai multe lucruri,si eu o ajut,avem nevoie unu de celalalt....hmm....dar....nu e ce caut.

Eu inca o mai doresc pe fosta,pe care nu am avut curaj sa o caut pana in urma cu 4 luni,cand mi-am luat inima in dinti si am sunat-o....Am fost extrem de fericit cand am aflat ca e singura,si ca inca mai tine la mine....Am decis sa iesim impreuna la un suc...ne-am comportat ca si cum am fi fost impreuna....e adevarat, ca am insistat pana sa se lase sarutata,dar se vedea ca si ea vrea....

Ea stia ca eu sunt inca cu actuala,si asta o retinea....si-ar fi dorit sa fi fost singur, sa o luam de la capat....i-am promis ca "Va fi bine"....atat i-am spus....in fine....Apoi a urmat o perioada de 2 saptamani in care am tinut legatura telefonic, si ne mai intalneam cam de doua ori pe saptamana si discutam. Era frumos....pana cand eu nu am mai avut timp de iesit,de stat de vorba la telefon, sau de intrat pe net din cauza facultatii, a muncii....iar in putinu timp liber la dispozitie stateam cu actuala , sau cu prietenii....Dupa sarbatori am sunat-o....si am vorbit cu ea....Vocea ii era diferita, dar incerca sa discute normal cu mine, mi-a spus ca a petrecut revelionu cu niste prieteni,ca a cunoscut pe cineva....ca vrea sa incerce....mi-a fugit pamantu de sub picioare....M-am prefacut ca o inteleg, si ca o sustin....tampenii....imi doream sa nu se lege nimic intre ei....dar....ei sunt impreuna de atunci....si ea e fericita cu el...

Nu stiu acum,am discutat cu ea....ramasese ca vom iesi in oras sa vorbim....dar....acum...ma gandesc....ce sa fac.....sa insist?oare am sanse? sau....sa o las in pace....pentru ca ma gandesc ca daca o sa ma vrea si ea....ma va cauta....nu?

Sper ca ati inteles ceva...am incercat sa fiu cat mai concis si cat mai scurt in povestire....

Edited by piko
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca ea te vrea, nu cred ca te cauta. Nu te astepta sa iti sparga fostele usa de la casa in timp ce tu esti cu actuala. Tot ce face fosta ta prietena tine de vointa ei de a te uita. Cand persoana iubita tine pe altcineva de mana,normal ca iti doresti sa o uiti cat mai repede,si cauti pe cineva cu care crezi ca poti imparti clipe frumoase.

Depinde doar de tine, ce iti spune inima. O preferi pe actuala sau pe fosta? Eu cred ca prima data ar trebui sa te gandesti la ele... sa nu ranesti. Iar daca fosta e de acord sa fiti din nou impreuna, sa nu cauti iar ceva "nou",pentru ca o vei rani mai tare.

Daca tu chiar ti atat de mult la acea fata, lupta pentru ea,iar daca e fericita cu acel baiat, las-o sa iti traiasca viata. Uneori pierdem persoane dragi si nu le putem recupera. [...] Din moment ce tu esti cu o fata, si cauti sa te impaci cu alta fata, trebuie sa renunti la actuala. Fiecare persoana renunta la ceva pentru a fi impreuna cu persoana iubita.

:hugs:

Link to comment
Share on other sites

In principiu cred ca fetele ma pot ajuta mai mult....

In fine,avand in vedere ca ma cunoasteti(virtual vorbind) pot sa ma exprim mai usor...

Povestea e simpla, am fost cu o fata,timp de 9 luni,si a fost super din toate punctele de vedere....sprijin , vorbe calde, dragoste, intelegere,incredere plus ca nu ne-am certat niciodata in aceste luni....a fost bine.... Problema a aparut atunci cand eu(marele retard) am inceput sa simt ca ma plictisesc si am cautat ceva nou. Astfel...am cunoscut o alta fata, cu care sunt de 1 an si 2 luni....dar...problema este ca...de la bun inceput nu am placut-o, nu am iubit-o,nu ne-am inteles foarte bine,si de mai bine de 1 an, tot tarai relatia asta,care are si ea partile ei bune, dar, imi este mult mai la indemana,ma ajuta cu mai multe lucruri,si eu o ajut,avem nevoie unu de celalalt....hmm....dar....nu e ce caut.

Eu inca o mai doresc pe fosta,pe care nu am avut curaj sa o caut pana in urma cu 4 luni,cand mi-am luat inima in dinti si am sunat-o....Am fost extrem de fericit cand am aflat ca e singura,si ca inca mai tine la mine....Am decis sa iesim impreuna la un suc...ne-am comportat ca si cum am fi fost impreuna....e adevarat, ca am insistat pana sa se lase sarutata,dar se vedea ca si ea vrea....

Ea stia ca eu sunt inca cu actuala,si asta o retinea....si-ar fi dorit sa fi fost singur, sa o luam de la capat....i-am promis ca "Va fi bine"....atat i-am spus....in fine....Apoi a urmat o perioada de 2 saptamani in care am tinut legatura telefonic, si ne mai intalneam cam de doua ori pe saptamana si discutam. Era frumos....pana cand eu nu am mai avut timp de iesit,de stat de vorba la telefon, sau de intrat pe net din cauza facultatii, a muncii....iar in putinu timp liber la dispozitie stateam cu actuala , sau cu prietenii....Dupa sarbatori am sunat-o....si am vorbit cu ea....Vocea ii era diferita, dar incerca sa discute normal cu mine, mi-a spus ca a petrecut revelionu cu niste prieteni,ca a cunoscut pe cineva....ca vrea sa incerce....mi-a fugit pamantu de sub picioare....M-am prefacut ca o inteleg, si ca o sustin....tampenii....imi doream sa nu se lege nimic intre ei....dar....ei sunt impreuna de atunci....si ea e fericita cu el...

Nu stiu acum,am discutat cu ea....ramasese ca vom iesi in oras sa vorbim....dar....acum...ma gandesc....ce sa fac.....sa insist?oare am sanse? sau....sa o las in pace....pentru ca ma gandesc ca daca o sa ma vrea si ea....ma va cauta....nu?

Sper ca ati inteles ceva...am incercat sa fiu cat mai concis si cat mai scurt in povestire....

Lasa-le pe amandoua, ai fugit dupa doi iepuri. De ce iti faci ataea probleme? Daca esti sigur de sentimentele fata de fosta, pune mana si lupta pentru ea, dar cred ca nici tu nu esti hotarat.

Parerea mea este ca nu se merita, sincer.

Link to comment
Share on other sites

Lasa-le pe amandoua, ai fugit dupa doi iepuri. De ce iti faci ataea probleme? Daca esti sigur de sentimentele fata de fosta, pune mana si lupta pentru ea, dar cred ca nici tu nu esti hotarat.

Parerea mea este ca nu se merita, sincer.

 

hmm...nu stiu...Mi-e teama ca nu cumva sa o parasesc pe actuala,si fosta sa ma lase cu buza umflata...nu stiu...

 

Chiar daca ea te vrea, nu cred ca te cauta. Nu te astepta sa iti sparga fostele usa de la casa in timp ce tu esti cu actuala. Tot ce face fosta ta prietena tine de vointa ei de a te uita. Cand persoana iubita tine pe altcineva de mana,normal ca iti doresti sa o uiti cat mai repede,si cauti pe cineva cu care crezi ca poti imparti clipe frumoase.

Depinde doar de tine, ce iti spune inima. O preferi pe actuala sau pe fosta? Eu cred ca prima data ar trebui sa te gandesti la ele... sa nu ranesti. Iar daca fosta e de acord sa fiti din nou impreuna, sa nu cauti iar ceva "nou",pentru ca o vei rani mai tare.

Daca tu chiar ti atat de mult la acea fata, lupta pentru ea,iar daca e fericita cu acel baiat, las-o sa iti traiasca viata. Uneori pierdem persoane dragi si nu le putem recupera. [...] Din moment ce tu esti cu o fata, si cauti sa te impaci cu alta fata, trebuie sa renunti la actuala. Fiecare persoana renunta la ceva pentru a fi impreuna cu persoana iubita.

:hugs:

Mi-e dor de ce-a fost atunci cu fost...Erau clipe frumoase....dar...daca nu vor mai fi la fel? ce fac?!

D-aia urasc chestia cu indragosteala...eram bine daca nu o iubeam pe fosta....

Edited by piko
Link to comment
Share on other sites

hmm...nu stiu...Mi-e teama ca nu cumva sa o parasesc pe actuala,si fosta sa ma lase cu buza umflata...nu stiu...

Daca nu risti nu castigi.

Lupta pentru persoanele pe care le iubesti. :kiss_the_star:

 

 

Mi-e dor de ce-a fost atunci cu fost...Erau clipe frumoase....dar...daca nu vor mai fi la fel? ce fac?!

:)

Pentru a fi totul la fel trebuie sa te gandesti daca tu mai simti ce ai simtit atunci pentru ea, si nu e doar un moft de "nou" cum a fost atunci. Arata-i ca inca mai ti la ea, si da-i increderea necesara. Nu e prea usor sa treci cu vederea si sa nu te gandesti ca poate acel baiat care m-a lasat pentru un nou nu va face sau nu vrea din nou acelasi lucru.

Daca iti e dor (si dupa cum spui,ea inca are sentimente fata de tine) clipele acelea pot sa revina.

Gandeste pozitiv. Tu ai spus ca ea inca mai tine la tine, tu la fel, de ce nu fiti din nou impreuna? .. Poate despartirea asta va facut sa va dati seama cat de mult (defapt) tineti unul la celalalt si cat de mult conteaza ea (in special).

Daca va doriti asta cu adevarat, puteti readuce clipele frumoase.

 

 

Nu trebuie sa urasti chestia cu indragosteala.Daca nu ar fi ea, am fi mai reci. Gandeste'te la fata. Cum spun unii "ti-a pus capac". Acum simti pe pielea ta sentimentul, inveti sa lupti,treci prin niste etape si ajungi la un nivel mai ridicat.

E ceva normal :bighug:

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca e o mare diferenta intre "eu inca mai tin la ea si ea inca mai tine la mine" si " o iubesc cu adevarat si ea ma iubeste".

Apoi pe langa teama "daca nu va mai fi la fel" ar trebui sa te gandesti si ar fi daca ajungeti la faza ca ea sa-l lase pe actualul si sa va impacati iar tu sa te plictisesti din nou. Ma intreb daca realizezi ce mare ar fi durerea.

Eu zic ca te amagesti. O data ai ajuns la plistiseala, s-ar putea sa ajungi din nou. Te crezi in stare sa nu te mai plicitisesti? Doar ar fi aceleasi conditii.

Esti sigur ca nu te agati de o relatie frumoasa din trecut, doar pentru ca actuala relatie nu este asa cum ti-o doresti?

Zic sa te gandesti foarte bine. Si apoi, romanul are o vorba "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust".....

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca e o mare diferenta intre "eu inca mai tin la ea si ea inca mai tine la mine" si " o iubesc cu adevarat si ea ma iubeste".

Apoi pe langa teama "daca nu va mai fi la fel" ar trebui sa te gandesti si ar fi daca ajungeti la faza ca ea sa-l lase pe actualul si sa va impacati iar tu sa te plictisesti din nou. Ma intreb daca realizezi ce mare ar fi durerea.

Eu zic ca te amagesti. O data ai ajuns la plistiseala, s-ar putea sa ajungi din nou. Te crezi in stare sa nu te mai plicitisesti? Doar ar fi aceleasi conditii.

Esti sigur ca nu te agati de o relatie frumoasa din trecut, doar pentru ca actuala relatie nu este asa cum ti-o doresti?

Zic sa te gandesti foarte bine. Si apoi, romanul are o vorba "ciorba reincalzita nu mai are acelasi gust".....

 

Da....este adevarata vorba....e demonstrata chiar.... Iar toate intrebarile adresate de tine mai sus...nu le gasesc raspuns....

De fapt,pana acum,o singura fata m-a parasit, si asta se intampla la 16 ani...si atunci,bineinteles am suferit :lol: . Dar, desi rad acum, atunci mi-a fost greu, si m-am schimbat extrem. De atunci, eu sunt cel care paraseste....de teama probabil, din orgoliu...nu stiu de ce ....dar o fac.

Stiu ca o iubesc,pentru ca n-am mai simtit asta....dar daca totusi ma voi plictisi din nou de ea,nu stiu....dintotdeauna m-am plictisit repede de ceva....

 

 

Astazi am vorbit cu ea,mi-a spus printre altele ca asa:"Stii,sa fiu sincera cu tine,daca nu il intalneam pe cosmin,acum eram impreuna cu tine. Vreau sa imi mai dau o sansa mie....si vreau sa il cunosc. Dar mi-e frica,pentru ca imi merge bine si o sa ajung sa ma indragostesc, si mi-e frica sa nu sufar ca data trecuta"...Cam astea i-au fost cuvintele....deci....NO CHANCE FOR ME :doh:

Link to comment
Share on other sites

Daca tot ti-ai pus relatiile pe tapet.... Eu zic ca te amagesti si cu relatia prezenta. Adica te bati cu pumnul in piept ca nu-i pe sufletul tau, dar o accepti de mai bine de un an. Dupa cum povestesti, nu cred ca esti genul care sa stea atata timp intr-o relatia doar pentru ca ti-e la indemana. Cred ca ti-e teama sa recunosti ca ai ceva sentimente si pentru actuala.

Si daca tot am dat-o in zicale, nu cumva "Hotului de hot i-e frica"? Nu ti-e teama ca daca ti-ai recunoste sentimentele, ar exista riscul sa fii ranit daca de data asta ea s-ar plictisi (asa cum ai facut cu cealalta)? E mai usor sa spui: n-am sentimente pentru ea, deci nu pot fi ranit, deci chiar pot iesi din relatie cand vreau, caci mi-e egal....

 

Link to comment
Share on other sites

Daca nu risti nu castigi.

Lupta pentru persoanele pe care le iubesti. :kiss_the_star:

 

 

 

:)

Pentru a fi totul la fel trebuie sa te gandesti daca tu mai simti ce ai simtit atunci pentru ea, si nu e doar un moft de "nou" cum a fost atunci. Arata-i ca inca mai ti la ea, si da-i increderea necesara. Nu e prea usor sa treci cu vederea si sa nu te gandesti ca poate acel baiat care m-a lasat pentru un nou nu va face sau nu vrea din nou acelasi lucru.

Daca iti e dor (si dupa cum spui,ea inca are sentimente fata de tine) clipele acelea pot sa revina.

Gandeste pozitiv. Tu ai spus ca ea inca mai tine la tine, tu la fel, de ce nu fiti din nou impreuna? .. Poate despartirea asta va facut sa va dati seama cat de mult (defapt) tineti unul la celalalt si cat de mult conteaza ea (in special).

Daca va doriti asta cu adevarat, puteti readuce clipele frumoase.

 

 

Nu trebuie sa urasti chestia cu indragosteala.Daca nu ar fi ea, am fi mai reci. Gandeste'te la fata. Cum spun unii "ti-a pus capac". Acum simti pe pielea ta sentimentul, inveti sa lupti,treci prin niste etape si ajungi la un nivel mai ridicat.

E ceva normal :bighug:

Gliphy, m-ai lasat cu gura cascata.

Link to comment
Share on other sites

Se spune ca ciorba incalzita nu mai are acelasi gust. Daca pe actuala nu o iubesti, de ce stai cu ea, din interes? Esti egoist si nu te gandesti cum ar fi sa fii tu in locul ei. Daca pe prima ai iubit-o de ce ai lasat-o sa plece? Eu spun sa le lasi pe amandoua si sa incerci sa iti faci o relatie in care sa iubesti si fata si nici sa nu mai cauti copite de cai morti. Un rau facut este foarte greu reparat, daca nu imposibil. Trecutul ramane trecut si niciodata nu vei mai gasi o persoana la fel ca prima. Dar poti gasi una care sa te faca sa te simti mult mai bine.

 

Intotdeauna m-am intrebat de ce suntem atat de egoisti si vanam numai satisfactia proprie?

Link to comment
Share on other sites

Daca pe actuala nu o iubesti, de ce stai cu ea, din interes? Esti egoist si nu te gandesti cum ar fi sa fii tu in locul ei. Daca pe prima ai iubit-o de ce ai lasat-o sa plece?

Pai,majoritatea persoanelor cauta pe altcineva.... Pe acel altcineva care iti da un fior cand zambeste, care te face sa te simti special si unic, care crede in visele tale,care te face sa iubesti prin ea/el s.a.m.d. Pentru a gasi persoana trebuie sa astepti sau sa pierzi,si uneori sa cauti. El probabil nu a simtit la momentul respectiv ce simte acum, pentru ca fata era langa el si probabil totul devenise banal la un moment dat. Distanta ei (sufleteasca si trupeasca) a reusit sa il faca sa isi dea seama ce insemna ea de fapt pentru el si cat de importanta e.

Actuala e doar o fata la care el tine, si incearca sa o uite pe fosta.

Nu e egoist,dar fiecare are dreptul la o sansa,chiar si el.

Link to comment
Share on other sites

Ati sarit cu gura pe mine :lol:

Eu consider ca varsta mea,e o varsta mult prea frageda pentru a-mi face planuri de casatorie sau macar planuri serioase cu cineva.... Consider ca daca nu caut acum persoana potrivita, poate fac alegerea nepotrivita,si voi avea o viata tampita,cu divorturi,pensii alimentare,tribunale si alte probleme....Asa ca,cel mai normal lucru mi se pare sa...iti largesti orizonturile,si sa stii ce sa alegi. Astfel,consider ca si eu ma cunosc mai bine pe mine si stiu de ce sunt in stare....incep sa imi dau seama ce gusturi am,ce imi place la o fata, ce tip de fata imi place...etc ...etc....toate astea cred ca le inveti in timp despre tine, ca nu cred ca de la 14 ani incepem sa ne dam seama ce ne place si mergem dupa un anume tipar....Cred ca pana la 26-30 de ani,baiatul\barbatul nu face decat sa invete,sa se auto-cunoasca.... Acesta este si motivul pentru care am parasit-o pe fosta si pentru care vreau sa o las si pe actuala...vreau sa cunosc ce e mai bine pentru mine.... Asa procedam si in adolescenta doar ca, relatiile erau mai scurte si mai dese....acum, cu fiecare relatie parca ma maturizez din ce in ce,si obligatiile mele sunt din ce in ce mai complexe.... Cu toate astea,dintre toate fostele,mi-este dor doar de ea,si asta mi s-a parut suspect....m-a pus pe ganduri.....de ce nu am simtit acelasi lucru si pentru celelalte foste?! de ce doar acum mi s-a intamplat lucrul asta?!Asta ma baga la banuieli si ma face sa o doresc,parca din ce in ce mai mult....

 

Link to comment
Share on other sites

Ati sarit cu gura pe mine :lol:

Nu a sarit nimeni nu gura pe tine, piko. :kiss_the_star:

 

Ai dreptate in ceea ce privesc planurile de viitor, insa, niciodata nu iti faci planuri, ci vise. Visand te lovesti de multe ziduri si inveti multe lectii. Persoana potrivita (de obicei) apare singura, ca dintr-o intamplare, vei sti ca e ea dupa un timp. Nu trebuie cautata cu lumanarea, doar asteptata.

Pana la urma, ne nastem pentru a iubi. :airkiss:

E bine ca iti dai seama ce tip de fata iti place, dar pentru a cunoaste o fata cu adevarat e nevoie de timp, de obicei, ne ascundem dupa un comportament care nu ne defineste mereu, si asteptam momentul potrivit...vorbesc in general.

Daca tu simti nevoia sa o lasi, las-o. Dragostea fortata nu a tinut niciodata,si nu va tine nici acum. Doar gandeste'te bine si pune in balanta partile bune si rele ale ei, momentele voastre, dorintele tale. Nu lua decizii prea repede ca apoi sa iti para rau... cum ai facut cu fosta.

Iti e dor de ea pentru ca ea a reprezentat ceva mai mult pentru tine, chiar daca atunci cand o aveai, probabil, nu ai observat asta. In cele mai multe cazuri,cand pierzi pe cineva iti dai seama care a fost rolul acelei persoane in viata ta si atunci ii simti lipsa.

Lupta pentru ea. Oricine merita o a doua sansa, sunt sigura ca poate sa ti-o ofere. Ea iti furase inima prin felul ei de a fi, (probabil) era naturala.

Nu esti singurul , nici ultimul sau primul care a facut asta. Ai simtit nevoia ca trebuie sa schimbi ceva si ai incercat sa o schimbi pe ea.

Acum,ca ai realizat ce ai pierdut, nu renunta la ea.

Chiar daca nu mereu toate povestile au finalul fericit..tu nu te da batut.

 

 

:daisy:

Link to comment
Share on other sites

din ce am citit pana acum ,am tras urmatoarea concluzie,

1) de ce ai lasato pe fosta sa plece......din prostia ta sau cred ca nu ati ajuns sa faceti *** sa o spunem pe drept nu sa ne ascundem dupa cuvinte

2)cu actuala stai pentru ca faci *** si nu vrei sa o pierzi pentru asta

 

astept critici :allwrong:

 

draga vespe nu am spus nimic de care sa ne rusinam,la capitolul asta sant cel mai critic membru :offtopic:

Edited by vesperala
ba nu spunem pe drept, că avem un regulament
Link to comment
Share on other sites

... nu-s fata ... dar Piko daca o iubesti pe prima ... ma gindesc sa te lupti pentru ea...ca vezi fetele in proportie de 100% stiu cind sint iubite

si daca au fost odata ranite cu voia sau fara voia lor ... stiu sa raneasca l-a rindul lor ... din dorinta de a simptii ce-i iubirea adevarata, sau de a simptii tu pe pielea ta Piko ce a simptit ea cind te-a vazut cu alta fata...is tertipuri femenine, nu recunosc de le intrebi ... dar nu te da batut ...iubeste ce merita sa fie iubit... :rose-w:

Link to comment
Share on other sites

din ce am citit pana acum ,am tras urmatoarea concluzie,

1) de ce ai lasato pe fosta sa plece......din prostia ta sau cred ca nu ati ajuns sa faceti *** sa o spunem pe drept nu sa ne ascundem dupa cuvinte

2)cu actuala stai pentru ca faci *** si nu vrei sa o pierzi pentru asta

 

astept critici :allwrong:

 

draga vespe nu am spus nimic de care sa ne rusinam,la capitolul asta sant cel mai critic membru :offtopic:

 

Am omis sa vorbesc despre partea asta....Sincer sa fiu, chiar nu am avut vreo problema cu partea asta, la niciuna dintre ele,pentru ca nu cred ca la 20 de ani, mai sta cineva cu o fata daca nu ii ofera asta....nu crezi? s-au schimbat vremurile, nu se mai face doar dupa nunta,ca pe timpul lu' bunica.

Totusi iti apreciez sinceritatea. Aveai tot dreptul sa fii asa pornita.

 

... nu-s fata ... dar Piko daca o iubesti pe prima ... ma gindesc sa te lupti pentru ea...ca vezi fetele in proportie de 100% stiu cind sint iubite

si daca au fost odata ranite cu voia sau fara voia lor ... stiu sa raneasca l-a rindul lor ... din dorinta de a simptii ce-i iubirea adevarata, sau de a simptii tu pe pielea ta Piko ce a simptit ea cind te-a vazut cu alta fata...is tertipuri femenine, nu recunosc de le intrebi ... dar nu te da batut ...iubeste ce merita sa fie iubit... :rose-w:

Da....ai dreptate...

Spui sa nu ma dau batut,cred ca ma voi da pana la urma....Am auzit ca se inteleg foarte bine,si sunt mai mereu impreuna. Am vorbit cu cea mai buna prietena a ei,cu care ma inteleg foarte bine. Mi-a zis ca ei nu ii place de prietenul fostei mele,si s-au certat din cauza ca a incercat sa ii dea niste sfaturi iar fosta mea nu asculta,ba chiar e foarte revoltata ca indrazneste sa nu il placa pe ala.

Prietena ei mi-a zis ca ar fi bine sa incerc sa o recuceresc dar m-a avertizat ca nu am nicio sansa,plus ca ala are si audi :lol:

Edited by piko
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...