Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
piko

Cred am nevoie de indrumari...

Recommended Posts

...piko vrei sa fii cu ea...fii cu ea, ai incredere in tine, lasa partea femenina sa

spuna ce vrea, ca de ii este ei prietena cea mai buna fii sigur ca nu tine cu tine

... ca daca odata intr-o cearta intre ele isi arunca ceva unei alteia, si te pomeneste

si pe tine te-ai scos...aia cu Audi is abureli de-a fetelor, fac pe materialistele, pe lenesele

ca numai pot merge pe jos...ce-i mai frumos decit plimbari prin parcuri , drumetii si sa

cauti Ursa Mare pe cerul instelat si s-o tii pe ea de mina... :yeap:

In principiu cred ca fetele ma pot ajuta mai mult....

In fine,avand in vedere ca ma cunoasteti(virtual vorbind) pot sa ma exprim mai usor...

Povestea e simpla, am fost cu o fata,timp de 9 luni,si a fost super din toate punctele de vedere....sprijin , vorbe calde, dragoste, intelegere,incredere plus ca nu ne-am certat niciodata in aceste luni....a fost bine.... Problema a aparut atunci cand eu(marele retard) am inceput sa simt ca ma plictisesc si am cautat ceva nou. Astfel...am cunoscut o alta fata, cu care sunt de 1 an si 2 luni....dar...problema este ca...de la bun inceput nu am placut-o, nu am iubit-o,nu ne-am inteles foarte bine,si de mai bine de 1 an, tot tarai relatia asta,care are si ea partile ei bune, dar, imi este mult mai la indemana,ma ajuta cu mai multe lucruri,si eu o ajut,avem nevoie unu de celalalt....hmm....dar....nu e ce caut.

Eu inca o mai doresc pe fosta,pe care nu am avut curaj sa o caut pana in urma cu 4 luni,cand mi-am luat inima in dinti si am sunat-o....Am fost extrem de fericit cand am aflat ca e singura,si ca inca mai tine la mine....Am decis sa iesim impreuna la un suc...ne-am comportat ca si cum am fi fost impreuna....e adevarat, ca am insistat pana sa se lase sarutata,dar se vedea ca si ea vrea....

Ea stia ca eu sunt inca cu actuala,si asta o retinea....si-ar fi dorit sa fi fost singur, sa o luam de la capat....i-am promis ca "Va fi bine"....atat i-am spus....in fine....Apoi a urmat o perioada de 2 saptamani in care am tinut legatura telefonic, si ne mai intalneam cam de doua ori pe saptamana si discutam. Era frumos....pana cand eu nu am mai avut timp de iesit,de stat de vorba la telefon, sau de intrat pe net din cauza facultatii, a muncii....iar in putinu timp liber la dispozitie stateam cu actuala , sau cu prietenii....Dupa sarbatori am sunat-o....si am vorbit cu ea....Vocea ii era diferita, dar incerca sa discute normal cu mine, mi-a spus ca a petrecut revelionu cu niste prieteni,ca a cunoscut pe cineva....ca vrea sa incerce....mi-a fugit pamantu de sub picioare....M-am prefacut ca o inteleg, si ca o sustin....tampenii....imi doream sa nu se lege nimic intre ei....dar....ei sunt impreuna de atunci....si ea e fericita cu el...

Nu stiu acum,am discutat cu ea....ramasese ca vom iesi in oras sa vorbim....dar....acum...ma gandesc....ce sa fac.....sa insist?oare am sanse? sau....sa o las in pace....pentru ca ma gandesc ca daca o sa ma vrea si ea....ma va cauta....nu?

Sper ca ati inteles ceva...am incercat sa fiu cat mai concis si cat mai scurt in povestire....

Cu fosta nu mai e nici o sansa sa fie cum a fost cand erati impreuna, cu actuala pierzi vremea daca vrei amor cu foc si para.Ai dat-o-n bara de 2 ori, treci mai departe, ia-ti mertzan :lol:i

Cu fosta nu mai e nici o sansa sa fie cum a fost cand erati impreuna, cu actuala pierzi vremea daca vrei amor cu foc si para.Ai dat-o-n bara de 2 ori, treci mai departe, ia-ti mertzan :lol:i

:imao:

Ca tine sunt si eu...aproape identic. Nu iti face griji, o sa ramai cu fata asta cu care nu te intelegi bine, o sa te insori, iti face un copil si viata trece regretand ca nu ai ramas cu cealalta si o sa te intrebi cum ar fi fost...

Iti place scenariul ?

iti face un copil si viata trece regretand ca nu ai ramas cu cealalta si o sa te intrebi cum ar fi fost...

Iti place scenariul ?

N-are cum sa-i placa. :( Din pacate, e des intalnit, mult prea des. Poate ar fi de discutat si-o alta tema : E bine sau nu e bine sa-ti sacrifici toata viata si sa ramai cu o persoana, pe care n-o mai iubesti, de dragul copilului? Cui foloseste, cine pierde , ce si cat?

:lol: din fericire piko nu are copil

n-o să ajungă să se întrebe, se va sătura repede

Piko, a trecut o luna si un pic de cand ai deschis topicul. Ceea ce inseamna ca trebuia deja sa treci la fapte intr-o directie sau alta.

Faza cu prietena cea mai buna care isi barfeste prietena cea mai buna nu e OK. Daca era cea mai buna atunci ii era alaturi ei si nu tie. Prietenia buna e cu persoana respectiva si nu cu partenerii ei. Nu ea trebuie sa-l suporte pe domnu' Audi, ci fosta ta. Ai grija la sfaturile acestor asa zise "cele mai bune" prietene. By the way, detinatorii de Audi sunt paria societatii pentru domnisoarelor caste?

Asa este. N-am mai spus nimic despre lucrurile astea.

Situatia este cam delicata....

M-am impacat cu fosta(mai sus mentionata) dar fara a incheia si actualele relatii nici unul dintre noi. Am continuat sa ne intalnim "in timpul liber" cum s-ar zice. Pana recent cand a banuit detinatorul de audi ceva si a urmarit-o.... Acum este pusa sub urmarire continuu si nu se mai risca.... :lol:

S-a cam terminat treaba....oricum mi-am dat seama ca n-ar mai fi mers o relatie cu ea. E adevarata vorba cu "ciorba refiarta nu mai e buna la gust"...

Eh ....telenovele....nu stiu unde mi-a fost mintea cand am deschis acest topic :lol:

Dar sunt tanar si am o gramada de timp la dispozitie sa imi gasesc jumatatea asa ca trebuie s-o caut in continuare :lol:

Apropo de ce spunea mai sus gbr.... nu imi doresc asa ceva, tocmai asta e motivul pentru care imi insel prietena. Sa cunosc cat mai multe fete,cat mai multe caractere, de cele mai diferite "modele" ca sa pot face diferenta sa stiu ce optiuni am si cat mi se intinde plapuma :)

Edited by piko

Dar sunt tanar si am o gramada de timp la dispozitie sa imi gasesc jumatatea asa ca trebuie s-o caut in continuare :lol:

Apropo de ce spunea mai sus gbr.... nu imi doresc asa ceva, tocmai asta e motivul pentru care imi insel prietena. Sa cunosc cat mai multe fete,cat mai multe caractere, de cele mai diferite "modele" ca sa pot face diferenta sa stiu ce optiuni am si cat mi se intinde plapuma :)

Interesant sfarsit. :airkiss:

Ei bine, 'jumatatea' nu trebuie cautata, trebuie asteptata.

Pentru a cunoaste cat mai multe soiuri de fete nu e nevoie sa-ti inseli prietena... :tongue: