Jump to content
Vesperala Forum

Ce inseamna anturajul ?


gbrgeorge

Recommended Posts

Eu il am p'ala de la scoala...

Eu,un vecin mai mare(Cristi),2 gemeni si inca 2(nu consider inca)....

>Eu cu Cristi suntem cu hip'hopu'.......

Pe gemeni ii cheama:Robert si Gabi

Cu Gabi ma inteleg cel mai bine...

da deh,robert asta e mai mult cu puya....(canta ca disperatu' in scoala sus pe bar :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Am avut un anturaj "Dubios" cand inca eram la 18 ani. Nu luminate mi-erau caile daca as fi continuat in linia aia...si ma bucur ca am facut pasul in lateral la momentul potrivit. Prietenia si relatiile au ramas, dar ma multumesc sa nu apelez la ele decat in cazuri de maxima extrema.

 

Consider ca un caracter puternic poate invinge orice anturaj.

Link to comment
Share on other sites

Anturajul te poate distruge sau te poate ridica. In functie de anturaj iti cladesti viitorul in viata.

Eu am avut un anturaj inca de mic copil care era absolut normal,pana cand prietenii mei au inceput sa o ia pe cai ciudate: bautura peste masura, condus fara carnet, tigari halucinogene,etc ....Am avut sansa ca am avut ochii deschisi si am stiut sa ma retrag la timp. Si ma bucur ca am facut asta. Doar ca nu stiu ce am facut, ca ei s-au suparat pe mine si nu mai pastram legatura, dupa 15 ani de prietenie. De multe ori imi lipsesc si mi-e dor de ei,de cate faceam impreuna si de petrecerile de odinioara. Anyway din cate am auzit s-a spart gasca,s-au certat , nu s-au inteles cu banii...deci...aveam un anturaj ce-o luase pe aratura,care cu siguranta nu m-ar fi ajutat in a-mi construi un viitor ci mi l-ar fi distrus.

Astazi, am un alt anturaj ca sa spun asa , cu prieteni linistiti,care ma pot sfatui privind o decizie importanta fara sa incerce sa ma convinga sa trag un fum,si cred ca mi s-a oferit o noua sansa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...