Jump to content
Vesperala Forum

3 ingerasi!


elenyak

Recommended Posts

Istorioara

 

buna ziua,

Ma numesc Muresan Carmen si sunt din Baia Mare,la 22ani ma casatoresc si dupa putin timp aflu ca sunt insarcinata.

Medicul imi spune ca am o sarcina cu probleme ba chiar imi prescrie medicatie,mergand insa la un alt medic aflu ca o sa am....tripleti.

Dupa 8 luni deosebit de dificile pentru sanatatea mea deoarece urma sa-mi dublez greutatea in timpul sarcinii de la 58 la 116 kg cand am nascut,pe 10 august 2006 dau nastere prin cezariana la trei fetite minunate deosebite si sanatoase de respectiv 2200,2100,2000kg,si aproximativ 48cm.

Deoarece am fost nevoiti sa stam in chirie neavand o locuinta a noastra sau rudele neputand sa ne gazduiasca,si autoritatile neajutandu-ne..desi am apelat in nenumarate randuri la dansele...am primit doar anchete sociale si o droaie de formalitati care nu ne-au ajutat cu absolut nimic,inclusiv ne-am facut dosar pentru locuinta de la care nu am primit nici o speranta deoarece cereri sunt multe si nu sunt locuinte....

Timpul a trecut am mai apelat la diverse fundatii si dinnou la asistenta sociala deoarece erau momente cand din lipsa banilor si conditiilor deoarece stateam intr-o camera ,simteam ca clachez...lapte praf scutece si asta de 3 ori,la care se acumula si oboseala de peste noapte cand micutele aproape ca nu dormeau si se trezeau pe rand...dar nimeni nu ne-a ajutat cu nimica,si avem acum 2 anisori si din cauza sensibilitatii marite am stat mult si prin spitale.....si medicamente...

Am trecut deosebit de greu peste toate am apelat dinnou la autoritati deoarece indemnizatia s-a terminat si binenteles cu fetele trebuie sa stau eu,lucreaza doar sotul,si ne descurcam greu,greu de tot,am primit raspuns ca,deoarece nici o lege nu ne sustine nu ni se cuvine nimica,nici un ajutor caci..nu ne incadram...si doar daca vrem sa cerem in justitie ceva..de parca nu am fost si la avocati care ne-au spus ca nu suntem sprijiniti de nici o lege si drept urmare se intampla rar sa castigi ceva,si plus ca trebuie bani pentru procese....,medicul ne-a recomandat sa le dam fetitelor lapte praf pana la 4 ani...pentru anemie si intarirea imunitatii,nu ne permitem nici macar strictul necesar,mai avem si problema asta ca acum stam la parintii mei ,dar fetele cresc si intr-o camera...nu se poate sta 5 persoane,mai stam prin chirii,dar ne descurcam deosebit de greu financiar,dintr-un salar de 1100ron al sotului meu si alocatia fetelor de 126ron,eu trebuind sa raman acasa sa ingrijescde fetite caci la camin costa o gramada de banuti sa le dam plus ca se gaseste tare greu de munca,abia daca acoperim rata la banca, taxele,laptele praf si alimentele necesare pe o luna!apelam la buna dumneavoastra credinta,in speranta ca veti pleca urechea si la durerea noastra,orice lucrusor ar fi un dar ceresc pentru noi!

Va multumesc din suflet!Dumnezeu sa va binecuvinteze familia si sa va dea numai sanatatea,fericire si bunastare!

cu respect muresan carmen-baia mare ,str teodor aman 2a,

0745077840(elenyak@yahoo.com)

ISAIA:58:7a875bfaf71001195b93d4b1ec23b45cf.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hai să fim umpic serioşi şi realişti :)

apropo de realism, înainte de a ajuta pe cineva asiguraţi-vă întotdeauna că povestea spusă de acesta e reală..:)

virtualul are multe aparenţe

Link to comment
Share on other sites

Istorioara

 

buna ziua,

Ma numesc Muresan Carmen si sunt din Baia Mare,la 22ani ma casatoresc si dupa putin timp aflu ca sunt insarcinata.

Medicul imi spune ca am o sarcina cu probleme ba chiar imi prescrie medicatie,mergand insa la un alt medic aflu ca o sa am....tripleti.

Dupa 8 luni deosebit de dificile pentru sanatatea mea deoarece urma sa-mi dublez greutatea in timpul sarcinii de la 58 la 116 kg cand am nascut,pe 10 august 2006 dau nastere prin cezariana la trei fetite minunate deosebite si sanatoase de respectiv 2200,2100,2000kg,si aproximativ 48cm.

Deoarece am fost nevoiti sa stam in chirie neavand o locuinta a noastra sau rudele neputand sa ne gazduiasca,si autoritatile neajutandu-ne..desi am apelat in nenumarate randuri la dansele...am primit doar anchete sociale si o droaie de formalitati care nu ne-au ajutat cu absolut nimic,inclusiv ne-am facut dosar pentru locuinta de la care nu am primit nici o speranta deoarece cereri sunt multe si nu sunt locuinte....

Timpul a trecut am mai apelat la diverse fundatii si dinnou la asistenta sociala deoarece erau momente cand din lipsa banilor si conditiilor deoarece stateam intr-o camera ,simteam ca clachez...lapte praf scutece si asta de 3 ori,la care se acumula si oboseala de peste noapte cand micutele aproape ca nu dormeau si se trezeau pe rand...dar nimeni nu ne-a ajutat cu nimica,si avem acum 2 anisori si din cauza sensibilitatii marite am stat mult si prin spitale.....si medicamente...

Am trecut deosebit de greu peste toate am apelat dinnou la autoritati deoarece indemnizatia s-a terminat si binenteles cu fetele trebuie sa stau eu,lucreaza doar sotul,si ne descurcam greu,greu de tot,am primit raspuns ca,deoarece nici o lege nu ne sustine nu ni se cuvine nimica,nici un ajutor caci..nu ne incadram...si doar daca vrem sa cerem in justitie ceva..de parca nu am fost si la avocati care ne-au spus ca nu suntem sprijiniti de nici o lege si drept urmare se intampla rar sa castigi ceva,si plus ca trebuie bani pentru procese....,medicul ne-a recomandat sa le dam fetitelor lapte praf pana la 4 ani...pentru anemie si intarirea imunitatii,nu ne permitem nici macar strictul necesar,mai avem si problema asta ca acum stam la parintii mei ,dar fetele cresc si intr-o camera...nu se poate sta 5 persoane,mai stam prin chirii,dar ne descurcam deosebit de greu financiar,dintr-un salar de 1100ron al sotului meu si alocatia fetelor de 126ron,eu trebuind sa raman acasa sa ingrijescde fetite caci la camin costa o gramada de banuti sa le dam plus ca se gaseste tare greu de munca,abia daca acoperim rata la banca, taxele,laptele praf si alimentele necesare pe o luna!apelam la buna dumneavoastra credinta,in speranta ca veti pleca urechea si la durerea noastra,orice lucrusor ar fi un dar ceresc pentru noi!

Va multumesc din suflet!Dumnezeu sa va binecuvinteze familia si sa va dea numai sanatatea,fericire si bunastare!

cu respect muresan carmen-baia mare ,str teodor aman 2a,

0745077840(elenyak@yahoo.com)

ISAIA:58:7a875bfaf71001195b93d4b1ec23b45cf.jpg

 

 

 

 

Cauta un sef de farmacie in oras. Evalueaza necesarul de lapte praf, vitamine, alte medicamente necesare fetitelor.

Si alte consumabile.

Spune-i sa faca factura proforma pentru o luna sa zicem. Intr-o ora de la emiterea facturii are banii. Si poti ridica produsele.

 

Daca te refuza are o singura varianta. Sa emigreze. Dar n-o sa te refuze. Mai ales cand va evalua situatia descrisa

cel mai bine de catre pediatrul fetitelor. Nu-i complicat.

 

Cred ca ii rezonabila propozitia mea. Comunicarea se va face doar prin vesperala.com.

 

Ii mai operativ asa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

apropo de realism, înainte de a ajuta pe cineva asiguraţi-vă întotdeauna că povestea spusă de acesta e reală..:)

virtualul are multe aparenţe

pentru toti cei care doresc sa ne ajute sau au o problema in a crede povestea noastra ,pot sa ne ajute prin intermediul fundatiei porti deschise-vise implinite http://www.portideschise.com/raport_de_activitate_2008 dansii ne cunosc situatia,si ne sprijina

multumesc pentru intelegere si sprijin!

(pot trimite si acte pt conformitate celor care doresc si imi lasa o adresa de mail)

 

Link to comment
Share on other sites

pentru toti cei care doresc sa ne ajute sau au o problema in a crede povestea noastra ,pot sa ne ajute prin intermediul fundatiei porti deschise-vise implinite http://www.portideschise.com/raport_de_activitate_2008 dansii ne cunosc situatia,si ne sprijina

multumesc pentru intelegere si sprijin!

(pot trimite si acte pt conformitate celor care doresc si imi lasa o adresa de mail)

 

Aveti la dispozitie vesperala.com

 

Ii complicata procedura noastra?

Link to comment
Share on other sites

pot sa ne ajute prin intermediul fundatiei porti deschise-vise implinite

 

recunosc că deja nu mai înţeleg

 

topicul tău e o reclamă la o fundaţie, nu un apel la ajutor?

 

pentru că dacă vii aici şi ceri ajutor te aştepţi să îl primeşti aici..:smile: şi din câte văd, l-ai primit

 

acceptarea lui e decizia ta.

Link to comment
Share on other sites

recunosc că deja nu mai înţeleg

 

topicul tău e o reclamă la o fundaţie, nu un apel la ajutor?

 

pentru că dacă vii aici şi ceri ajutor te aştepţi să îl primeşti aici..:smile: şi din câte văd, l-ai primit

 

acceptarea lui e decizia ta.

ok,de ce sa nu recunosc si eu ...ca nu prea inteleg ....

multumesc -tripletele muresan din baia mare-

 

Aveti la dispozitie vesperala.com

 

Ii complicata procedura noastra?

multumesc ca doriti sa ne ajutati,...probabil ca nu inteleg eu cum se fac unele proceduri,am mai postat situatia noastra,dar nimeni nu a mai incercat sa ma ajute asa....poate e prea complicat pt mine...

multumesc

 

Link to comment
Share on other sites

ok,de ce sa nu recunosc si eu ...ca nu prea inteleg ....

multumesc -tripletele muresan din baia mare-

ţi s-a spus să rogi farmacistul să îţi facă factură pe produsele necesare .. :) şi să transmiţi datele facturii pentru a fi achitată

Link to comment
Share on other sites

ok,de ce sa nu recunosc si eu ...ca nu prea inteleg ....

multumesc -tripletele muresan din baia mare-

 

 

multumesc ca doriti sa ne ajutati,...probabil ca nu inteleg eu cum se fac unele proceduri,am mai postat situatia noastra,dar nimeni nu a mai incercat sa ma ajute asa....poate e prea complicat pt mine...

multumesc

 

Is chestiuni strict punctuale. Nu au legatura cu alte proceduri.

 

Le luati ca atare pe cele de aici. Ceva neclar?

 

Daca e ceva de neinteles comunicati. :d1:

Link to comment
Share on other sites

Is chestiuni strict punctuale. Nu au legatura cu alte proceduri.

 

Le luati ca atare pe cele de aici. Ceva neclar?

 

Daca e ceva de neinteles comunicati. :d1:

ok am vb cu doamna de la spital,dar dansa imi zice ca trebuie sa am datele dumneavoastra pentru plata facturii,ca asa se emite proforma dar doar daca pot sa-i garantez ca va fi platita de pesoana pe care o emite...eu oricum nu inteleg acste proceduri va zic exact ce mi-a zis....sica trebuie sa vb cu sefa dansei prima dat...

 

ţi s-a spus să rogi farmacistul să îţi facă factură pe produsele necesare .. :) şi să transmiţi datele facturii pentru a fi achitată

dada asta am priceput doar ca ceea ce imi zice acum asistenta (cu care am vb la tel,pt ca altcineva nu-mi raspunde...poate din cauza sarbatorilor)este ca dansii emit factura doar pe datele clareale celui ce o sa platesca....si asta dupa ce o sa vb cu sefa de farmacie,cand o sa fie disponibila :hm:

Link to comment
Share on other sites

dada asta am priceput doar ca ceea ce imi zice acum asistenta (cu care am vb la tel,pt ca altcineva nu-mi raspunde...poate din cauza sarbatorilor)este ca dansii emit factura doar pe datele clareale celui ce o sa platesca....si asta dupa ce o sa vb cu sefa de farmacie,cand o sa fie disponibila :hm:

va fi plătită..:)

deci se poate emite pe datele tale presupun.

important e că îşi vor lua banii :ping:

Link to comment
Share on other sites

va fi plătită..:)

deci se poate emite pe datele tale presupun.

important e că îşi vor lua banii :ping:

aha bun,deci fac cu datelemele...si apoi vin si scriu pe acest forum datele facturii,sau cum fac?

dansii imi dau datele de pe factura,si le scriu aici?si cand va fi achitata dansii or sa ma cheme dupa laptic?

Link to comment
Share on other sites

aha bun,deci fac cu datelemele...si apoi vin si scriu pe acest forum datele facturii,sau cum fac?

dansii imi dau datele de pe factura,si le scriu aici?si cand va fi achitata dansii or sa ma cheme dupa laptic?

 

Vezi ca incepi sa ma enervezi. Ei sa pregateasca necesarul si tu comunici datele.

 

Ceva neclar?

 

Am anuntat ca factura se va plati intr-o ora. n-am chef de aiureli.

 

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca incepi sa ma enervezi. Ei sa pregateasca necesarul si tu comunici datele.

 

Ceva neclar?

 

Am anuntat ca factura se va plati intr-o ora. n-am chef de aiureli.

multumesc frumos

nu vreau sa enervez pe nimeni,si nici sa supar pe cineva cu nepriceperea mea....

inca o data imi cer scuze

zi buna

 

Link to comment
Share on other sites

multumesc frumos

nu vreau sa enervez pe nimeni,si nici sa supar pe cineva cu nepriceperea mea....

inca o data imi cer scuze

zi buna

 

Nu-ti cere scuze. Factura poate fi completata pe Radu Baghiu

 

CNP: 1690823463034.

 

Nu intelegi un lucru. Tu salti produsesele cand le intra banii.

 

Ori eu am anuntat o ora.

 

Inteles?

 

Mi-am gresit CNP-ul. Uff.

Edited by RoAp
Link to comment
Share on other sites

O ora! Si cu asta inchei.

:) trimite-i CNP-ul pentru că va fi şters de aici

 

Interesant.

nu ţineam să fie interesant, ci la subiect tot ce e postat.

de aceea am făcut curat.

Link to comment
Share on other sites

nu l-am şters...şi cred că vezi bine

l-aş fi şters, însă nu am ştiut dacă i l-ai trimis PM...sau dacă ea şi l-a notat

nu a confirmat niciunul din voi

 

Nu am trimis nimic pe PM.

Am fost o idee acid in post insa n-o scot la capat cu tine, altfel.

 

:d1:

 

Si eu stiu sa-mi ascut coatele daca ii nevoie.

Link to comment
Share on other sites

:grin: şi la ce îţi foloseşte?

 

La lamuriri Sefa, la lamuriri.

 

Genul pragmatic, asa-i?

 

Imi displace discutia de pe topicul splitat.

 

Mai asteptam. Mi-a placut si am fost extraordinar de placut surprins ca ati folosit o chestie draga mie, acolo.

 

vesperala.com. Deci se poate...

 

 

Nu discut despre derapajele ulterioare. Nici nu le condamn. :d1:

 

Link to comment
Share on other sites

buna. sunt filip oana, locuiesc in baia mare. am hotarat impreuna cu vesperala sa fiu eu persoana de legatura pentru a rezolva rapid si eficient problema.

voi lua legatura cu doamna carmen si vom stabili o intrevedere in cursul zilelor urmatoare. in cazul in care totul se dovedeste veridic voi intermedia predarea banilor. este o masura de siguranta de bun simt avand in vedere situatia.

am postat acest mesaj la recomandarea vesperalei, pentru a va asigura ca nu sunt un strain si ca vin din partea acestor oameni binevoitori.

voi lua legatura cu doamna muresan in cursul zilei de azi si vom stabili data intrevederii. o zi buna!

Link to comment
Share on other sites

de pe mess:

 

faithless fairy * boolina: sal. sunt online de pe tel. Sa-ti spun ce am facut

faithless fairy * boolina: am vesti bune. E totul adevarat.

faithless fairy * boolina: sunt trei ingerasi cu ochi albastri si bucle

 

 

:) mulţumim, oana încă o dată pentru sprijin...

îngeraşii vor primi curând ceea ce le trebuie

 

 

:giveheart: sănătate familiei

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...