Jump to content
Vesperala Forum

Excese de zel ale autorităţilor


vesperala

Recommended Posts

E la mijloc adevarul.

 

Ceva uz de influenta a incercat tipul initial. I-a inrait pe politisti.

Un soi de care pe care. La mine in cartier deja asta e cotidian.

 

Eu faceam altceva. Luam un taxi si urmaream platforma. Il depaseam si la prima trecere de pietoni il ardeam pe sofer.

Asta ca sa recuperez tortul. Stau si ma intreb ce cauta in masina tortul.

 

E amuzant circul facut insa ii trist ca au stricat indirect petrecerea copiilor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

aşa cum avea bani de achitat amenda, avea şi bani de alt tort

probabil timpul îi lipsea

 

Tortul se face la comanda, Sefa! Nu banii contau.

Nu se rezuma totul la bani.

 

Totusi ce cauta tortul in masina luata in custodie? Tipul l-a pus in masina si a mai pierdut ceva timp cu alte

treburi. Inseamna ca minte. Masina nu a stat doar cat sa ridice tortul.

 

Am convingerea, repet ca s-a facut uz de influenta initial. Plus ceva de dulce aruncat la nervi.

 

Filmulutele is trunchiate.

 

Link to comment
Share on other sites

Acum cativa ani fiul meu si alti colegi de ai sai au fost batuti in liceu, in clasa ,de mai multi indivizi care nu erau elevi la acel liceu, unii din ei au avut nevoie de serioase ingrijiri medicale.Bineanteles a fost anuntata politia pentru a se constata cele intamplate.Rezultatul?...Amenda penala la toti cei implicati fara a se tine cont ca fiul meu si ceilalti colegi ai sai erau intr-o sala de curs.A trebuit sa dau politia I.P.J. Giurgiu in judecata pentru ca solutia era de neconceput.Dupa luni de zile de timp pierdut si bani chetuiti am castigat procesul.Prin hotarare judecatoreasca s-a anulat amenda ,ofiterul respectiv a fost sanctionat insa eu am ramas cu timp si bani pierduti, totul din exces de zel sau neglijenta as zice eu...

Link to comment
Share on other sites

Acum cativa ani fiul meu si alti colegi de ai sai au fost batuti in liceu, in clasa ,de mai multi indivizi care nu erau elevi la acel liceu, unii din ei au avut nevoie de serioase ingrijiri medicale.Bineanteles a fost anuntata politia pentru a se constata cele intamplate.Rezultatul?...Amenda penala la toti cei implicati fara a se tine cont ca fiul meu si ceilalti colegi ai sai erau intr-o sala de curs.A trebuit sa dau politia I.P.J. Giurgiu in judecata pentru ca solutia era de neconceput.Dupa luni de zile de timp pierdut si bani chetuiti am castigat procesul.Prin hotarare judecatoreasca s-a anulat amenda ,ofiterul respectiv a fost sanctionat insa eu am ramas cu timp si bani pierduti, totul din exces de zel sau neglijenta as zice eu...

 

Ii regretabila intamplarea.

Imi pare rau sa aud asa ceva. :d1:

 

Link to comment
Share on other sites

Ii regretabila intamplarea.

Imi pare rau sa aud asa ceva. :d1:

 

Da, nu-mi venea sa cred la momentul respectiv ca se poate intampla asa ceva insa si altceva m-a intristat atunci si anume mentalitatea celor din jur....nu poti sa te judeci cu politia, nu vei castiga procesul...oamenii erau marcati de intamplari asemanatoare insa dreptatea era de partea mea si nu puteam trece cu vederea

Link to comment
Share on other sites

Da, nu-mi venea sa cred la momentul respectiv ca se poate intampla asa ceva insa si altceva m-a intristat atunci si anume mentalitatea celor din jur....nu poti sa te judeci cu politia, nu vei castiga procesul...oamenii erau marcati de intamplari asemanatoare insa dreptatea era de partea mea si nu puteam trece cu vederea

 

Ati reusit pana la urma. Trist este ca a fost nevoie de tot ceea ce ati intreprins. Stres, timp...

Imi place de atitudinea dumneavoastra. :d1:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...