Jump to content
Vesperala Forum

Se apropie Sf Nicolae!


dimaionut

Recommended Posts

Ce ma intrebi, poemule, ce sa mai am? :huh: Eu vorbeam de-o gheata scofalcita, de-aia tip soson, botina, pe care-am lustruit-o vartos si-am scos-o si eu la lumina cum m-am priceput, sa-l induiosez pe mosu', tu vorbesti de gheata aia de pe derdelus, pe care aluneci si te tot duci cu punga de plastic la vale? :think:

Si nu mai da inainte cu vara aia a ta :rules: , ca anotimpurile de-aia-s anotimpuri, sa nu stea prea mult locului, tu nu vezi ca hornurile caselor scot valatuci de fum, ce-o tii mortis cu visdevara la gura sobei? :tea:

Link to comment
Share on other sites

Narcisa, eu am facut "luna" perechea botinei tale! :lol:

 

Si tu ii ceri ceva mosului? :allwrong: Pai, ia umbla matale un pic la teorie, nu ziceai ca e mai bine sa daruiesti decat sa astepti sa primesti, ca a darui este una dintre principalele virtuti, ca daca n-ai dat nici n-ai de unde sa primesti , de cand te cunosc tot pe struna asta ai cantat, Big, acum de ce vrei sa iei din bucatica noastra si sa golesti sacul mosului, incepe si tu cu datul, intai mergi frumusel si pune la posta cadourile pentru mine, pentru Barcuta, pentru Daciana, adica pentru categoriile de varsta dezavantajate , c-asa zice la Scriptura... :think:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...