Jump to content
Vesperala Forum

Cel mai sigur antiage-ing


absolutep0wer

Recommended Posts

Un măr pe zi ţine doctorul la distanţă. Poţi uita de această regulă atât timp cât faci sex regulat. Studiile de specialitate au demonstrat că un orgasm sau două pe săptămână te menţine sănătos, informează The Huffington Post.

Sexul - cel mai sigur antiage-ing . Conform unui studiu derulat pe o perioadă de 10 ani, cuplurile care fac sex de trei ori pe săptămână arată cu 10 ani mai tinere decât cuplurile care fac sex doar de două ori pe săptămână. Cercetarea s-a bazat pe analizarea a 3.500 de persoane cu vârsta cuprinsă între 18 şi 101 ani. Potrivit neuropsihologului David Weeks de la Spitalul Royal Edinburgh din Scoţia, coordonatorul studiului, sexul eliberează numeroase substanţe asupra creierului, printre care şi beta-endorfine, calmante naturale ce te pot scăpa de anxietate. "Aspectul tânăr al cuiva este datorat doar în proporţie de 25% moştenirii genetice. Comportamentul de zi cu zi al unei persoane determină restul de 75%.

 

Link to comment
Share on other sites

Conform unui studiu derulat pe o perioadă de 10 ani, cuplurile [..]

 

Mi-l imaginez pe reprezentantul în teritoriu al cercetătorilor trecând săptămânal pe la cuplurile angrenate în operaţiunea antiage-ing pt a completa conştiincios tabelele cu date.

 

-Bună ziua, bună ziua, ia să vedem cât de harnici aţi fost săptămâna trecută! (zâmbet competent)

-Păi..(umpic de nervozitate).Dragă, te rog fă-i o cafea domnului.

-Hmz..sper că nu-mi stricaţi statistica de până acum cu o activitate antiage-ing moderată (mai în şoaptă aşa, oarecum complice).

-Săptămâna trecută n-am luptat deloc cu trecerea timpului pt. că soţia mea a fost plecată la copii.

-Înţeleg (dezamăgire nedisimulată).

-E grav? (speriat, cu faţa brusc brăzdată de riduri)

-Statistic vorbind, nu.Din fericire, mai multe cupluri au fost în concediu şi au avut o vreme oribilă aşa că şi-au dedicat tot timpul misiunii antiage-ing compensând astfel lipsa de activitate a celor care au decis să îmbătrânească.Ia uitaţi-vă la pozele-astea:înainte şi după.Nu-i aşa că s-au întors în timp cu 2 ani?

-Mhîhî (omul nu-şi crede ochilor, se uită fascinat la poze)

-Bun.Pt săptămâna trecută faptul e consumat.Adică, mă rog, nu e consumat.Urmează o nouă săptămână (Bate cu pixu’ în tabel).Cuvântul de ordine e Beta-endorfine.Mă bazez pe dvs, da?

-Da, sigur..(mai cu jumătate de gură)

-Producţie dublă, da? (gest amplu cu braţele spre cer, indicând nirvana)

-Uhm..

-Gata, nu mai pierdem vremea cu vorbăria, văd că doamna nu reuşeşte să facă o cafea într-un sfert de oră, dvs arătaţi palid şi gârbovit, iar eu sunt în întârziere cu centralizarea datelor.Nici n-am apucat să-mi văd nevasta ca lumea săptămâna trecută de atâta alergătură, iar domnu’doctor a uitat şi unde locuieşte, atât e de dedicat luptei dvs cu timpul.Păi se poate?? :imao:

 

Da, codrul cel vesnic tanar. O fi de la leganat ... :lol:

 

Aparent transformă CO2 în O2, dar în secret îl transformă în beta-endorfine. :D:

Edited by mesmerize
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...