Jump to content
Vesperala Forum

Principele Radu candidează la preşidenţie


Recommended Posts

http://www.tmctv.ro/articol_67225/principe...l_romaniei.html

 

 

vorba Poetului: ce îl mână în luptă?

cum s-a hotărât Alteţa Sa să candideze când e evident că şansele sunt minime...

va fi susţinut de veun partid politic?

 

oare prin istoria omenirii mai există un astfel de "caz" ?

Link to comment
Share on other sites

Din cate tin minte, fostul rege al Bulgariei a fost numit prim ministru, dar sa candideze vreun membru al unei familii regale la functia de presedinte... :ha:

 

Oricum, sa recunoastem, tipul nu are prestanta si educatia familiei regale. Va fi primit de nostalgicii monarhisti ca un intrus, iar tinerii, la care vrea sa apeleze, il vor trata cu ironie nedisimulata, daca nu chiar cu indiferenta, ceea ce e si mai grav pentru el. De altfel, e foarte posibil sa se razgandeasca daca nu gaseste sprijinul pe care se bazeaza. Mai e pana in toamna, se poate intampla orice.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

D-voastra ce parere aveti despre candidatura la presedentie a printului Radu Duda ?

Mie mi-a placut fragmentul de discurs vazut la Tv, parca as fi tentat sa merg din nou la vot, dar parca nu prea are sanse.

Nu stiu daca subiectul se inscrie la Breaking News, dar fiind o surpriza... probabil merge.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

D-voastra ce parere aveti despre candidatura la presedentie a printului Radu Duda ?

Mie mi-a placut fragmentul de discurs vazut la Tv, parca as fi tentat sa merg din nou la vot, dar parca nu prea are sanse.

Nu stiu daca subiectul se inscrie la Breaking News, dar fiind o surpriza... probabil merge.

 

cred ca vor fi cativa care il vor vota pe el. Se gandesc probabil ca poate el este sclipirea de care avem cu totii nevoie... Who Knows....oricum ...slabe sanse

Link to comment
Share on other sites

Daca ipochimenul asta e "sclipirea de care avem nevoie", inseamna ca ne-am dus pe copca :puf:

 

Sa fim seriosi, tipul habar n-are pe ce lume traieste. E total rupt de realitatile romanesti si probabil crede ca toti i se vor supune pentru ca a reusit sa se casatoreasca cu fiica regelui Mihai. Parerea mea e ca va disparea la fel de repede cum a aparut. Si ca NU face cinste Romaniei, dimpotriva.

Link to comment
Share on other sites

Daca ipochimenul asta e "sclipirea de care avem nevoie", inseamna ca ne-am dus pe copca :puf:

 

Sa fim seriosi, tipul habar n-are pe ce lume traieste. E total rupt de realitatile romanesti si probabil crede ca toti i se vor supune pentru ca a reusit sa se casatoreasca cu fiica regelui Mihai. Parerea mea e ca va disparea la fel de repede cum a aparut. Si ca NU face cinste Romaniei, dimpotriva.

 

Cred ca asta este purul adevar, sunt de acord cu tine. Dar cum ziceam....nimeni nu ne poate scoate din "copca" in zilele astea....este doar inceputul unei perioade extrem de dificile....va fi mai rau pe zi ce trece....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...