Jump to content
Vesperala Forum

thoughts


bibik

Recommended Posts

imi deschid aripile si zbor..ma inalt..ma inalt pe cerul instelat si atat de senin si las totul in urma...

sunt un copil...asa ca nu pot sa nu plang

sunt un copil...asa ca nu pot sa nu imi amintesc de fiecare data tot ce a fost si sa nu imi pese

sunt un copil...asa ca nu pot sa nu imi fie ciuda ca s`a terminat

sunt un copil...asa ca nu pot sa gandesc altfel

sunt un copil...dar nu am nevoie de ajutorul nimanui

sunt un copil...si nu pot sa trec peste tot atat de repede

sunt un copil...si nu stiu cum sa fac sa uit

sunt un copil...si doare mai tare

....

cred ca pana la urma ai avut dreptate....sunt un copil....si nu stiu cum sa fac sa treaca

Link to comment
Share on other sites

Nechifor Diana-"Doare"

 

Doare

Doare. Ma doare cand tu,

insetat de visare,

arunci cu suliti

in intimitatea mea.

 

Doare.Ma doare cand omul,

privind cu jind,

ma sufera...si mintea mea

nu e inca pregatita.

 

Doare.Ma doare cand,

apasat de vina,

ma intorc in trecut,

facand viitorul.

 

Ma doare ca nu stiu

cum sa te iubesc.

Si ma mai doare...

Ca nici tu nu ghicesti.

 

si am ajuns intr`un final acasa....noaptea petrecuta cu :fire: nu a fost pe masura asteptarilor.am senzatia ca suntem copii imbatraniti inainte de timp cand incercam sa ne maturizam atat de repede.oare chiar nu ne mai amintim de perioada in care visam sa schimbam lumea?ce s`a intamplat cu acele vise?s`au spulberat toate?....nu cred

unora nu le mai ramane decat sa`si creeze viitor,insa eu ma simt inca mica...nu vreau sa pasesc in lumea celor mari.nu vreau. :(

Link to comment
Share on other sites

oo Doamne :( mai sunt doua zile si plec......doar doua zile :cry:

ieri mi se parea atat de mult si vad deja cum se scurg minutele "tic,tic" ..ceasul nu`mi da pace,cred ca am sa`l arunc pe geam,sa crape,poate va sta atunci timpul in loc.

voi pleca,si`i voi lasa aici pe toti care`i iubesc.numai sormea vine cu mine ....va fi un sejur plin de responsabilitati,va trebui sa`i fiu alaturi,sa o fac sa manance,sa se imbrace..intr`un final,sa ma asculte

sunt constienta ca e ceva benefit pentru amandoua,insa un turneu in olanda,atunci cand as vrea sa fiu cel mai mult acasa,e totusi prea mult.

vacanta nu se anunta asa aglomerata.da,sunt entuziasmata sa ajung in efteling,sa vad oraselul in miniatura si toate celelalte minunatii pe care mi le poate oferi tara lalelelor,insa.......am o retinere care spune "e mai bine acasa"

2 saptamani nu e mult,nu?va trece repede :D:

si...ajunsa acasa,pregatiri pentru bucuresti :spiteful: 2 nopti obositoare pe drum + o zi intreaga pe platouri :lol: ...din nou,munca...inca cine trage foloasele? :whistle:

imi va fi dor si de forum :whistle: nu oi fi avand eu vechime,sau cine mai stie ce,insa imi va fi dor de vesperali .....

proful spune ca familiile care ne vor gazdui au pc..si vom avea acces si la internet,insa se anunta un program incarcat,si nu stiu cat voi apuca eu sa postez pe forum :(

hai totusi sa nu mai fac timpul sa treaca :D: sa profit de cat mi`a mai ramas pana plec :spin:

Link to comment
Share on other sites

ramaneti cu bine vesperali

in 2 ore plec :clepsidra: :(

iertati`mi "inactivitatea" ultimele 2 zile, bagajul si toate cele au luat putin mai mult timp :clepsidra:

sa ne intalnim cu bine la inceputul anului scolar

aveti grija de voi si de forum...toate cele bune tuturor :hugs: :hugs: :hugs: :hugs:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...