Jump to content
Vesperala Forum

Amurg violet...


BeRightBack

Recommended Posts

Ganduri.. versuri.. prostioare.. scrise de mine.. scrise de altii si preluate.

 

coltul meu de liniste...
:music:

 

zkg6qx.jpg

'...Incerc sa schitez chipul tau dar mainile mele sunt neputincoase... nu pot reproduce ceva atat de real, ceva unic, ceva ce ma face sa tresar mereu cand il vad... TE IUBESC.'
Edited by vesperala
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"*Gandeste-te la un numar

**Gata

* 4?

**Du-te ma de-aici.." :smile:

De ce nu mai e la fel desi amandoi ne dorim asta?

Ma simt avida de atentie... de tine. M-am saturat de atmosfera dezolanta, de incercarile esuate de a-ti vorbi...

De ce e mai greu acum desi ar trebui sa fie atat de usor... atat de spontan?

Ma simt rupta de realitate, incerc sa vorbesc, dar fara sa-mi dau seama ma rezum doar la niste ganduri pe care nu-s in stare sa ti le impartasesc.

De ce nu pot sa iti vorbesc desi inainte gandeam in fata ta cu voce tare?

Ma simt nesigura pe mine... nu vreau sa pierd ceea ce iubesc mai mult in viata, nu vreau sa`mi pierd steaua care ma calauzeste intotdeauna, nu vreau sa pierd sentimetul asta atat de curat, nu vreau sa te pierd.

Link to comment
Share on other sites

Ochii de vor plange intr-una

Si-n lacrimi ne vor ineca.

Eu tot iti voi intinde mana,

In brate strans te voi lua.

 

Si dac-ar fi sa mor, sa mor asa.

 

Soarele de-ar arde tot pamantul,

Cu drag as sta deasupra ta.

Cu lacrimi eu as stinge focul

Si as lua durerea ta.

 

Si dac-ar fi sa ard, sa ard asa.

 

De-ar ninge nopti si zile-ntr-una

Si in troiene ne-am trezi,

Din mine as lua caldura,

Si-n inima te-as incalzi.

 

Si dac-ar fi sa-nghet, sa-nghet asa.

 

Pamantul dac-ar fi cuprins de mare

Si apa, pe amandoi ne-ar inghiti,

Te voi hrani cu aerul din mine,

As fi acolo nu te-as parasi.

 

Si dac-ar fi sa mor, sa mor asa.

 

Si daca inca tu mai crezi,

Ca asta nu-i iubire pentru tine,

Inseamna ca esti orb, nimic nu vezi.

M-as face si lumina ca sa crezi.

 

© Livia Bataiosu

Edited by BeRightBack
Link to comment
Share on other sites

TE AM PE TINE

 

Norii plumburii ameninţă cu ploaie

Şi vântul parcă nu se mai opreşte...

Şi cerul, plânge in şiroaie

Soarele nu mă mai incălzeşte...

Păsări cu aripi încremenite

Îşi cântă trilul mut în liniştea asurzitoare

Şi cerul... şi norii... toate parcă sunt menite

Să-mi cânte o odă la propria-mi înmormantare.

 

Mă simt pierdută intr-o lume-amară...

...şi nu mi-e bine.

Dar ce mai contează?

Te am pe tine.

Link to comment
Share on other sites

Aş vrea...

 

Aş vrea să opresc timpul în loc,

Aş vrea să fii lângă mine pe veci,

Aş vrea sa am o fărâmă de noroc...

Să rămâi aici, şi să nu pleci...

 

Aş vrea să-ţi pot şopti mereu

Cuvinte dulci, in zori de zi,

Şi să-mi răspunzi că doar eu

Sunt cea făr` de care care ai muri.

 

Aş vrea să mă strecor agale

Pe pieptu-ţi să mă cuibăresc,

Să mă primeşti c-o sărutare

Şi cu un simplu... 'Te iubesc!'

Link to comment
Share on other sites

M-am saturat de zambete false... Atatia oameni aparent binevoitori, care iti zambesc fara sa iti stie numele macar... Atatea minciuni, atatea cuvinte pline de ipocrizie...

Ce beneficiu scoatem atunci cand oferim cuiva un umar pe care sa planga, desi nu ne intereseaza cu adevarat de persoana respectiva? Ce beneficiu scoti daca nici macar pe tine nu te poti ajuta, dar totusi dai sfaturi, si tii teorii de-o seama cu Cetatea Neamtului, pe care pana si un copil din scoala primara le stie?

M-am saturat de atatea cuvinte spuse fara rost... E patetic, e dezolant, e fara folos. Sta in firea omului sa actioneze fara sens? Sa vorbeasca pentru ca are gura, dar sa nu-si foloseasca si creierul in acelasi timp?

Cand ai o problema, se arunca 10 "prieteni" sa te asculte si sa te sfatuiasca, dar nici macar unul.. nici macar UNUL nu e cu adevarat interesat de ce ti se intampla.

Cu ce ma ajuta pe mine ca mi-am deschis sufletul in fata cuiva care m-a ascultat doar pentru ca asa se cuvine? pentru ca asa se poarta...

 

Contrar ideilor de mai sus, ma simt norocoasa ca mi-am gasit persoana in fata careia pot gandi cu voce tare. Dar din pacate nu poate... nu poate sa fie mereu langa mine.

Si nu vreau... nu vreau sa ma deschid in fata unui strain.

Link to comment
Share on other sites

letting_go_by_punkphreak08.jpg

 

O sa-ti aduci aminte de toate promisiunile rostite sacadat printre lacrimi de cristal...?

Vei sti ca te voi pastra aici, in templul ce tu l-ai ridicat in inima mea... pentru totdeauna?

Nu stiu... nici nu mai conteaza. Vreau sa-ti fie bine...

Edited by BeRightBack
Link to comment
Share on other sites

Untitled-3-1.jpg

Incerc sa traiesc clipa... dar tu nu esti aici, nu pot.

Incerc sa ma refugiez... dar nu am in ce caci tu nu esti aici, nu pot...

Incerc sa schitez un zambet mai putin fals... dar tu esti in mintea mereu si nu pot...

Incerc sa imi stapanesc toate grijile, si toata frica... dar e prea greu fara tine, nu pot!

Link to comment
Share on other sites

[*] ..am acordul laurei ca sa postez aici.. deci va rog nu stergeti/mutati..etc nimic. multumesc.

 

 

#1

Love__by_darkbutterfly6.jpg

Deseori ma gandesc 'oare cum ar fi daca te-as putea strange in brate acum?', 'oare cum ar fi daca as putea sa-ti sarut buzele pana ramanem fara aer?' insa la scurt timp realizez ca nu are rost sa ma gandesc, deoarece imbratisarile si sarutarile sufletesti pe care mi le oferi tu sunt mult mai mult decat imi doresc. Nu are rost sa ma gandesc deoarece atunci cand acestea se vor materializa, sentimentele vor fi coplesitoare si nu voi putea sa le fac fata decat alaturi de tine...

 

#2

sorry_by_fludish.jpg

Eu ma urasc pe mine de doua ori mai mult atunci cand gresesc cumva si te fac sa te simti neglijata.. insa tot timpul ma straduiesc sa-ti arat ca tu esti totul pentru mine, catre tine se indreapta toata atentia mea, ca tu esti centrul universului meu fizic, psihic, sentimental, spiritual si raportez totul in functie de tine. Si.. evident sau nu.. se mai intampla uneori sa gresesc si eu.. dar lupt cu toata fiinta mea sa repar ce-am stricat si sa nu mai repet greseala..

 

#3

Hug_by_Mymadhatter.jpg

You were always there for me.. The tender wind that carried me.. A light in the dark shining your love into my life... You've been my inspiration... Through the lies you were the trut... My world is a better place because of you... My world is.. YOU!

 

#4

 

[...]

Ea: vointa.. iti trebuie

Eu: eh.. nimic nu merge fara vointa

Ea: iar. : ))

Ea: nu te mai lua dupa mine

 

:giveheart:

 

#5

 

Amandoi ne dorim reciproc. Amandoi ne dorim sa fim alaturi de celalalt. Amandoi ne dorim multe lucruri. Nu este nevoie sa fie cum a fost odata.. deoarece putem sa facem sa fie si mai frumos pe baza invataturilor din trecut. Acum stim mult mai multe.

Uneori uit sa mai vorbesc deoarece ma las pierdut in sentimente.. si te astept acolo. Te astept sa ma simti..

Spontan. Spontan simt cat de mult te iubesc si tresar de fiecare data cand iti spun si cand imi raspunzi..

Ma bucur ca ai reusit..am reusit,intr-un final, sa ne impartasim gandurile uitand de consecinte, judecari, uitand de totul in afara de noi.

Cateodata nu este nevoie sa-mi spui gandurile tale, deoarece le simt si le cunosc.

Niciodata nu voi renunta la tine. Sentimentele care le am pentru tine sunt mult prea mari, mult prea placute, ca sa se stinga vreodata. M-am daruit cu intrutotul tie si ti-am jurat ca-mi voi petrece o eternitate alaturi de tine. Nu-ti face griji, nu o sa ma pierzi niciodata.

 

#9

 

Din fericire, iti sunt mereu alaturi atunci cand ai nevoie, sunt la un buton verde departare. Oricand ai nevoie de mine, o sa incerc, nu doar sa fiu acolo pentru tine, ci sa fiu acolo pentru tine asa cum ai nevoie. M-am inarmat cu multa speranta si vointa, ca pe viitor sa-ti fiu acolo si-ntr-un alt mod.

 

#10

Hi_by_Muttlukk.jpg

De cand ne-am dedicat unul celuilalt, a incetat sa mai exista eu sau tu. Este doar noi. Intotdeauna sunt acolo cu tine si oricand ai dubii, gandestete la mine si o sa gasesti un raspuns pe care-l astepti. Raspunsul. Acel raspuns.. ca te iubesc enorm de mult, sincer si etern, iar asta nu v-a disparea niciodata. Niciodata!

 

#11

The_Heart__Forever_Always__by_DreamingPhotographer.jpg

That's not even half true. You cannot say that only goodbyes are forever, when you know what i feel for you and how this feelings keep growing in me, keep making me fall inlove with you everday again.. and again.. and again.. and everytime its so different but also so similar.. i love falling inlove with you. its one of the few things that make me really smile. so, you can't say that, because i love you eternaly and nobody, absolutly nobody cannot say that i'm wrong. because i love you!

 

#12

c93fc0991b073a868e44e88630806d09.jpg

Nu am uitat nici o promisiune pe care am facut-o fata de tine. Si nimic nu ma va face sa uit sau sa nu respect vreuna.

Nu as putea uita vreodata ceea ce reprezint pentru tine.. deoarece si tu ai control intreg asupra sufletului meu.

O sa fiu bine.. o sa fiu bine.. insa doar.. doar alaturi de tine!

 

#13

possible_impossible_by_msChilli.jpg

Eu sunt tot timpul aici.. uitate-n oglinda, in cea care-ti reflecta sufletul, si o sa vezi sufletul meu alaturi de al tau. Avand grija si ingrijindu-se reciproc..

 

#14

About_feelings____by_Ginsui_rin.jpg

I feel you with every heartbeat.. every second.. every ray of light.. every good thing that happens and every bad thing.. every drop of rain.. i feel you in everything.. i feel you in me.. in my soul.. i do..

Link to comment
Share on other sites

El: http://www.trilulilu.ro/alex_mihai91/e0d79602a50528

El: te iubeeeeeeesc

El: si toata lumea stieeeeeeee

El: cata dragoste iti port eu tieeeeeeeeee

Eu: FRATEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Eu: ascunde-te sub masaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

El: :ha:

Eu: manelistule

El: ascultaaaaaa

El: e tare

El: :dans:

Eu: esti pe cale de disparitie

Eu: vin cu buldozeru

Eu: dupa tine

El: exclusiiiiiiiiiiiiv

El: :dans:

Eu: VAI.

El: fara numaaaaaaaaar

 

Aaaaaaam dovada. Esti un manelist. :whistle:

Edited by BeRightBack
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...