Jump to content
Vesperala Forum

Beijing 2008


Rocozaur

Recommended Posts

Cum nu am gasit nici un topic pe aceasta...tema..am sa-l incep eu :)...[daca exista deja altul..imi pare sincer rau..si pe acesta il puteti inchide lejer]....

 

Si cum din nefericire nu am gasit vreun link catre videoclipul cu victoria Romancei la Judo...o sa va pun aici un videoclip cu o fantana aarteziana....care este pur si simplu....whooooaaaaa...nu am de gand sa descriu pt. ca 1.nu se poate descrie in cuvinte, 2.v-as strica surpriza :).....

 

 

Enjoy..si sa auzim numai de bine din partea sportivilor Romani :star:

 

Edit: observ ca nu se incarca videoclipul..why?.....:(..Rog pe cineva care e mai priceput decat mine sa se ocupe...daca este nevoie...sau doar trebuie sa am eu mai multa rabdare pana se incarca :)

Edited by vesperala
done
Link to comment
Share on other sites

t_606460.jpg Judoka Alina Dumitru a castigat titlul olimpic la categoria 48 kg din cadrul Jocurilor Olimpice de la Beijing, aducand prima medalie de aur pentru delegatia Romaniei la competitia din China. transmite MEDIAFAX Alina Dumitru a invins-o in finala pe cubaneza Yanet Bermoy. Sportiva romana, care va implini 26 de ani in 30 august, este de cinci ori campioana europeana, insa nu avea in palmares nicio medalie olimpica, dupa ce la Atena, in 2004, a ratat podiumul terminand pe locul cinci. Pe langa...

 

 

 

vezi intregul articol

Link to comment
Share on other sites

Yeeeeyyy..Whoooppii.....Bravo Ana Maria Branza :D.......a luat medalia de argint....la un moment dat in timpul partidei a avut si sanse reale sa revina..si sa castige eroic asemenea Laurei Badea in 96.....dar n-a fost sa fie aur :)..Si cum cea infranta de Laura Badea in '96, Valentina Vezzali a castigat consecutiv toate olimpiadele pana acuma la scrima , adica 2000, 2004, 2008...eu nu pot sa-i urez concurentei noastre decat multa bafta si sa castige si ea 3 la rand asemenea italiencei ;))......

 

[aici vbim de scrima..cred ca dupa ce ati auzit laura badea deja v-ati lamoorit :) ]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...